Damy 2016Znajdziecie tu trzy rodzinki: II, IV i V.  
W nawiasach, gdzie się dało, wiek zacnych Niewiast. Dyrekcja mówi: "Nasze Niewiasty czasem są już bardzo„letnie”, ale w główkach i w ciele ciągle czują się małymi Dziewczynkami potrzebującymi nieustannie okazywanej miłości."

 


Historyczna Rodzinka, bo tu siedem lat temu wystartowała Robótka, a potem dzięki Wam rozeszła się po całym niegowskim Domu. W tej Rodzince mieszkają i nastolatki, i dziarskie babki i emerytki. O sobie mówią: "z nas to taaaaaaaaaakie agentki!"

Zacznijmy od Gabrysi (63). Gabrysia z dodatkowym chromosomem przez lata dzielnie pomagała w opiece nad maluchami i zawsze uroczo przy tym sarkała i marudziła. Nikt tak pięknie nie potrafił jak ona rozpaczać nad niesprawiedliwością świata, nawet jeśli chodziło o brak kompotu przy obiedzie. Na początku roku Gabrysia zapadła na zdrowiu i Komitet (Dez)Organizacyjny zajrzawszy do Niegowa latem zastał ją leżącą w łóżku i zupełnie, ale to zupełnie nie narzekającą na okoliczności! Ba! Milczącą! To mogło oznaczać tylko jedno. Gabrysia jest bardzo poważnie chora! Na szczęście Dyrekcja donosi, że medycyna podkręciła parametry życiowe Gabrysi i idzie ku lepszemu. Natomiast sama Gabrysia odmawia powstania z łoża i złorzeczy tym, którzy próbuja ją z piernatów wywabić. Robótkowicze! W Was moc, aby postawić Gabrysię na nogi, a przynajmniej przenieść ją na pobliski fotel! Domowe, kruche ciasteczko dla Gabrysi? Słowna reprymenda na świątecznej kartce ("Wstawaj, Gabrysia, wstawaj! Co tak będziesz leżeć!")? Ciepłe kapcie (rozmiar 38-39)?

Maryla (47) - prawa ręka Opiekunów. Rodzinkowa sekretarka. To ona najczęściej odbiera telefony, a na pytanie "I co tam u was słychać?", zawsze odpowiada: "A dobrze!".
Maryla niestrudzenie w Rodzince pomaga. Pobiegnie, przyniesie, pranie zbierze, w kuchni pozamiata, łóżka zaścieli. Uwielbia małe dzieci. Bardzo lubi wszelkie kobiece drobiazgi. Kolczyki, kosmetyki, kremy, balsamy, pomadki, lakiery, apaszki, bluzki (rozmiar L). Dla rozrywki składa puzzle do 500 elementów. A najbardziej zachwyci się listem, w którym opowiecie jej o sobie, a gdy dołączycie zdjęcie to ekstaza murowana.

Gosia (40) to panna rozmiaru XXL i charakteru XXXXL. Gosia na ogół jest łagodna i pokornego serca, uśmiecha się pięknie i mówi półszeptem, ale gdy Gosia się zeźli to potrafi wyjść z domu razem z drzwiami. Człowiek czasem Gosi zazdrości, że tak w sobie tej złości nie gniecie i wątroba jej na pewno nie żółknie od tłumionych emocji. Gosia to obok Basi jedna z czołowych elegantek rodzinkowych. Gosia uwielbia dbać o urodę, stroić się, przymierzać ubrania, malować paznokcie, zakładać kolczyki. Gosię ucieszy wszelki kosmetyczny osprzęt. Szczotka do włosów, maseczki, perfumy, dezodoranty, pomadki, chusteczki do demakijażu, lakier do paznokci, rajstopy we wzorek, korale, wisiorki, dorosłe ozdoby do włosów. Gosia lubi też czynić tajemnicze notatki w notesikach i kalendarzykach.

Basia (63) - elegantka i czarująca malkontentka. Godnie zastępuje Gabrysię w ubolewaniu nad kondycją świata. Basia uwielbia babskie drobiazgi – kolczyki, klipsy, korale, kosmetyki, fajowe leginsy we wzorek (rozmiar L), albo oślepiającą brokatem bluzkę. Do tego, słucha wszelakiej muzyki (ze wskazaniem na biesiadną) i przepada za filmami przygodowymi lub religijnymi.

Jadzia (56), jak Maryla, nieoceniona pomoc dla Opiekunów. Na pierwszy rzut oka, twarda i surowa, a pod podszewką wielki wrażliwiec. Jadzia od lat pozostaje wierna swojej pasji – koniom. Jeśli kartka dla Jadzi to koniecznie z rumakiem! Jeśli prezent to z końskim motywem. Bądźcie pewni, że podarować coś Jadzi to jak oddać to do muzeum. Jadzia z takim szacunkiem troszczy się o swoje rzeczy!

Urszula (49), nie widzi, nie chodzi, ale od lat świat poznaje rękami. Jej odpoczynkiem są pocztówki, "święte obrazki" i muzyka. Ula, jeśli ktoś jej opowie, zapamiętuje, co jest na pocztówkach czy obrazkach. Łatwo można się nabrać, gdy ze szczegółami, jak każda widząca osoba opisuje to, co ma przed sobą! Doskonałą pamięć Ula wykorzystuje ucząc się na pamięć wierszy! Uwielbia wiersze. Rok temu Robótkowicze wystrzelili Ulę w stratosferę radości tomikiem wierszy... o Uli! Wzrusz. Gula w gardle. Komitet (Dez)Organizacyjny nawet już nie udawał, że mu coś wpadło do oka. Piszcie do Uli wierszem wyjętym spod serca. Jak już raz Ula Was zapisze na twardym dysku swojej pamięci to na przepadłe. Już zawsze będziecie bohaterami wieczornych Uli pacierzy. Imion i nazwisk Ula nie zapomina nigdy! Kto nie czuje się na siłach startować w poezji, może podrzucić Uli kosmetyczkę na jej pocztówkowo-świętoobrazkowe zbiory. Kosmetyczka może być wypełniona kosmetykami. Urszula lubi fajne zapachy.

Monika (40) Dziergacze! Monika lubi czapki (z pomponem i bez). Bardzo chętnie bawi się kółkami ringo, nie żeby nimi rzucała, raczej obraca nimi i ćwiczy ręce.

Sylwia (36) - cieszy się prostymi zabawkami sensorycznymi (od 12 miesięcy wzwyż). Dzwoneczki, piłeczki, światełka, dźwięki. Sylwia również chętnie pozwoli sobie udrapować we włosach jakieś odpowiednie do jej wieku ozdoby. Spinki, gumki, a już nade wszystko opaski.

Marta (22) też chętnie pozwala sobie wpinać we włosy ozdoby. Mogą być dość barokowe! A nawet bardzo barokowe! Marta ma też w sobie coś z inżyniera, więc klocki w typie duplo sprawią jej moc frajdy.
 
Ania Czarnulka (28) prześliczna brunetka, przeogromnie stęskniona za tym, aby o niej pamiętać. Nieco nieśmiała, troszkę wycofana, bardzo wrażliwa, pilna obserwatorka. Zwykle to oczy jej się śmieją z radości, bo ciało przez porażenie mózgowe nie zawsze Ani słucha. Mimo tego Ania stara się robić to, co inne dziewczyny, choć wymaga to od niej więcej wysiłku. Układa układanki choćby i do dwustu elementów, próbuje nawlekać korale. Ma piękne loki, które można ujarzmiać ozdobami do włosów.

Ania Blondynka (28) błękitnooka i uśmiechnięta od ucha do ucha! Lubi, gdy ją głaskać po głowie i buzi. Cieszy ją zabawa masą plastyczną. Uwielbia słodkości.

Agnieszka (23) - pomoc Nauczyciela, podróżniczka, coraz sprawniejsza piechurka. Dyrekcja mówi krótko "wspaniała dziewczyna". Cicha, uważna, delikatna, wrażliwa. Nikt by nie uwierzył, że gdy znalazła się w Niegowie mówiono Opiekunom, że nigdy nie wstanie i nie będzie chodzić. Agnieszka lubi się wystroić, wpiąć we włosy piękne spinki, a w uszy kolczyki. Oprócz fajnych kosmetyków, mogą być gry lub zabawki edukacyjne, na przykład o zwierzętach, geografii, anatomii człowieka. Na pewno ucieszyłaby się odtwarzaczem mp3 ze słuchawkami.

Ewelina (23) to najszybsza z Agentek, błyskawica, jasny piorun z burzą loków na wózku, nie sposób jej dogonić. Nadzwyczajnie potrzebuje zainteresowania, akceptacji, „swoich własnych ludzi”, po prostu przyjaciół. Takich, żeby pamiętali o niej również w ciągu roku. Ewelina pięknie tańczy, bierze udział w tanecznych konkursach. Ucieszy się listem, w którym napiszecie jej kilka zdań o sobie.

Grażynka (46) to najbardziej uśmiechnięta Agentka. Skondensowana radość życia. Grażynka nie mówi, ale cieszy się tak, że słowa są niepotrzebne. Wszystko raduje Grażynkę. Ponieważ jest fanką spódnic to najbardziej pożądane będą kolorowe (a co!) rajtki w rozmiarze XL.

Na końcu wisienka na torcie:
Halina Cud, Miód i Orzeszki! (34) Halina-Pralina. Nie do rozszyfrowania. Moc czułości w niesprawnym ciele. Przecudowne poczucie humoru. Jedna, niesparaliżowana ręka zawsze gotowa, by przytulić ofiarę (i złamać jej kark z miłości!). Halina nigdy nie wie, co chciałaby dostać. "Nooooooooooooooooooooooo nieeeeeeeeeeeeeeeewieeeeeeeeeeeem!” mówi Halina i teatralnie wzrusza przy tym zdrowym ramionkiem. Ale Halina cieszy się wszystkim, więc tak naprawdę, każde cokolwiek przyjmie z niewypowiedzianą wdzięcznością. Halina bardzo chciałaby podróżować. Może zatem atlasy, książki-albumy pokazujące różne zakątki świata? Albo relacja z miejca, w którym mieszkacie lub lubicie odwiedzać?
Tu mieszkają damy. To miejsce i piękne, ale jednocześnie bardzo trudne i wymagające. Wiele tam jest panien bardzo głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, ale sprawnych fizycznie i opieka nad nimi to ciężka, psychicznie wyczerpująca praca. Mimo tego, Opiekunowie z ogromną czułością opowiadają o swoich Podopiecznych i cieszą się z ich najmniejszych, najdrobniejszych sukcesów. Takim sukcesem bywa łyżka samodzielnie podniesiona do ust albo przytulenie się po latach przebywania we własnych świecie. Ekipa sprawniejszych dam jest tam naprawdę wyjątkowa.

Asia P. (47) W konkursie na najdłuższą opowieść Asia wygrałaby wszystkie miejsca na podium! Asia chwyta rozmówcę za guzik, trzyma, nie wypuszcza i opowiada. Raaaaaaatunku! Jeśli macie kuzyna Mirosława lub szwagra Zygmunta to na pewno taki wystąpił też w rodzinie u Asi i ona wam zaraz o nim opowie. W detalu! Jeśli obchodzicie urodziny w grudniu, to Asia zaraz wyrecytuje listę wszystkich znanych jej zimowych solenizantów. Że obchodzicie w lecie? Nie ma sprawy! Asia też takich zna! Lubicie jabłecznik, macie czerwony samochód, trójkę dzieci, kredyt we frankach? Ha! Asia zaraz połączy was z kimś, kto ma tak samo! Spieszy się wam? Asia pobiegnie za wami, żeby dokończyć swoją historię! Ale, ale... może i z Asi czasem jest maruda i gaduła, ale ze świecą szukać drugiej takiej hafciarki. Asia specjalizuje się w hafcie krzyżykowym i zamilknie z wrażenia na widok hafciarskich gadżetów dla profesjonalistki. Igły, nici, wełny, wzory...

Bożenka (61) Uuuuu! Bożenka harda jest i twarda, głos ma chropawy i wydaje się, że zawsze sarka i krzyczy. Ale i ona pod tymi wszystkimi warstwami ma ogromne pokłady wrażliwości, czułości i potrzebę, żeby ktoś ją choćby tylko słowem, ale do serca przytulił. Bardzo opiekuje się rodzinkowymi słabeuszkami, a w przerwach chętnie odpoczywa pijąc owocowe herbatki lub smakowe kawy.

Barbara M. (59) to niezwykła dama o oryginalnym stylu i rozmiarze XL. Nawet do pidżamy założy naszyjnik, a zęby będzie myć w tiarze. Lubi kwieciste szale i sznury pereł na szyi. Im więcej błysku, glamouru, brokatu, tym lepiej.

Ania Sz. (36) to największa elegantka! Śledzi trendy, dobiera kolory, uwielbia wszelakie kosmetyki i naprawdę wie, jak ich używać... Dezodoranty, maseczki, pudry, rozjaśniacze, pomadki, kredki do oczu, cienie, lakiery, balsamy, perfumy. Niejedna konsultantka Avonu mocno spociłaby się w krzyżowym ogniu pytań Ani.

Aneta (34) to panna od przytulania i do przytulania. Z braku człowieka do przytulania, przytula się do miękkich pluszowych poduszek. Usypcie dla Anetki kopiec z poduszek!

Ania N. (46) ma nieustannie to samo hobby. Korale do nawlekania i sznurki! No i oczywiście słodycze, górę czekolady mogłaby zjeść od razu…

Jola (47) również przepada za słodyczami, ale wolny czas spędza z szydełkiem. Ucieszy ją każdy osprzęt do szydełkowania, łącznie z wełną czy kolorowym kordonkiem.

Magda (20) nadal uwielbia skarpety! Byleby te skarpety (rozmiar 38-39) były szałowe! Orgia kolorów, wzorów, tak, żeby widać je było z kosmosu! Idealnie, ale nie obowiązkowo, byłoby, gdyby skarpeta miała
ABS, bo Magda nie lubi ukrywać swoich odlotowych skarpet w butach.

Paulinka (17) - dziewczynka z cechami autystycznymi; troszkę więc żyje w swoim własnym świecie. Jest przez wielu nazywana Pieszczochem, gdyż mimo wszystko, ogromnie lubi się przytulać. Ma długie włosy, więc można w nie wpiąć jakąś ozdóbkę!

W Rodzince jest też panna Mirka (41). Krasnalek w rozmiarze M (152 cm). Mirka najbardziej lubi spać. Zatem komplet miłej oku pościeli, pidżama (najlepiej i spodnie i bluza ¾, gdyż Mirka ma krótkie rączki i krótkie nóżki), herbatka przed snem, albo jakiś miły olejek eteryczny do nasączenia poduszki na dobrą noc będą bardzo trafionym prezentem.
Koedukacyjna, ale z damską przewagą. Tu mieszkają najmłodsi Niegowiacy, ale oprócz Maleńtasów jeż też ekipa Starszaków o złotych sercach.

Wiktoria (14) - "Księżniczka". Choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Włos długi, mile widziane spinki, gumki i wstążki. Jest uczennicą, więc chętnie ogląda kolorowe książki. I słucha płyt CD z bajkami. Jest nastolatką, więc kosmetyki też już lubi.

Weronika (15) - "Śmiechotka". Również panna z mózgowym porażeniem dziecięcym. Maleńkie ciałko i ten radosny śmiech! Ma 140 cm wzrostu i uwielbia miękkie kocyki i grające zabawki. 

Rafałek (25) - "Maleństwo". Fan miękkich kocyków. Za najlepszą zabawę uważa chowanie się pod nimi i udawanie, że jest niewidzialny. Tu podnosimy poprzeczkę, oto szczególne wyzwanie! Gdyby tak jakiś zmyślny Operator Igły i Nitki uszył chłopakowi kocyk sensoryczny? Rafałek ma 134 cm wzrostu i na pewno uradowałby się, gdyby chociaż kawałek siebie mógł schować pod czymś, co ma rozmaite faktury, falbanki, co szeleści, bezpiecznie dzwoni (zaszytym gdzieś w fałdach dzwoneczkiem) albo nawet pachnie (np. schowanym gdzieś w kieszonce woreczkiem z lawendą,  oregano, czy innym zielem). (Rafalek zmarl w lutym 2017 roku)
 
Mateusz (23) to "Elegancik". Uwielbia pięknie pachnieć. Przepada za męskimi kosmetykami. Kawaler nam rośnie. Rośnie razem z wózkiem, bo Mateusz cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, więc jest mu trudno się poruszać. Nasz Elegancik – mówi Dyrekcja – ma bardzo ma dobre wrażliwe serce i interesuje się wszystkim dokoła. Lubi fajne kubki z rurką, bo z takich, nic mu się nie rozlewa.

U Ewki (27) bez zmian. Każdy klocek DUPLO na wagę uśmiechu! Trzeba przyznać, że Ewka ma też niezłe poczucie rytmu, wiec chętnie uczestniczy w zajęciach muzykoterapii. Może wiec jakieś instrumenty perkusyjne? (I zatyczki do uszu dla Opiekunów!)

Beata - Och! Skubana! Lubi pruć i skubać. Dla Beatki coś do skubania albo coś, czego nie można wyskubać. Na przykład, wdzianko bez ozdób i guzików w rozmiarze L albo kolorowe gazety, które najpierw obejrzy Ilona – jej koleżanka, a potem Beatka swoimi drobnymi paluszkami je rozdrobni. Na cząsteczki celulozy!

Tereska (65) - chyba od zawsze dzielnie pomagająca w tej Rodzince. Starsza dama. Cichuteńka bohaterka. Teraz już więcej siedzi i przygląda się, jak inni się krzątają. Nigdy nie narzeka. Kocha maleńtasy. Włos chętnie zafarbuje, kolczyki założy, ucieszy się pachnącym kosmetykiem

Agatka i Malwina - Dwie panny z dodatkowym chromosomem, które najpierw patrzą spod łebków, a potem rzucają się przytulać! Zawsze razem, nawet na rowerze jeżdżą razem. Do tego takie podobne, że wszyscy traktują je jak bliźniaczki. Po prostu przyszywane siostry. Lubią zakładać takie same wdzianka (rozmiar M), lubią razem psocić i łobuzować. Razem występują w imprezach sportowych (Zawodniczki olimpiad specjalnych – biegi przełajowe oraz gra w tenisa stołowego i badmintona). Razem też tańczą – obejrzyjcie na stronie Domu jak pięknie się ostatnio prezentowały, szczególnie w wytwornym walcu! Lubią też śpiewać, Agata bardziej repertuar religijny; Malwina wręcz odwrotnie – biesiada!

Irenka to „starsza pani”, od lat na wózku inwalidzkim. Irka nie mówi, ale pilnie rozgląda się dookoła. Lubi ładne zapachy, więc może jakiś fikuśny balsam do ciała, żeby zapach przez cały dzień unosił się wokół Irenki? A na stopy kapcie! Albo jakieś specjalne ocieplacze? Dla Irenki w rozmiarze 37.

Paweł (25) Tu będzie konkretnie: RINGO! Paweł opracował nowe reguły gry. Nie rzuca kółkiem, bo nie potrafi, ale obraca ringo w ręku. Tak, jakby grał sam ze sobą. Lubi też gadżety, które można pokręcić, przytrzymać i pogryźć. Jest niewidomy.

Ilona (27) lubi długie spacery, rozgląda się uważnie dookoła i chętnie zrywa kwiaty i liście (jest na wózku). Uwielbia też ogladać kolorowe książki z obrazkami. Ilona właściwie nie mówi, ale opanowała najpotrzebniejsze słowo: NIE! Za to gdy się bardzo cieszy i coś jej się podoba to aż cmoka z zachwytu!
Od wakacji w rodzince V jest też Sylwia (24) dopiero poznajemy jej upodobania, ale na pewno uradują ją grające zabawki lub kolorowe sznurowadła, którymi nie zawsze zawiązuje buty.

66 komentarzy:

 1. Czy dla Beaty z Rodzinki V sprawdziła się w zeszłym roku poduszka z bardzo dużą ilością nitek do skubania? Mogłabym zrobić kolejną...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Jesli tylko mozesz, to tak! :-)
   Co za genialny pomysl!

   Usuń
  2. Też wpadłam na pomysł jakiegoś skubanego upominku ;) Super, że jest to miejsce, ta akcja, Ci ludzie. Będzie co robić w te jesienne wieczory...tego mi było trzeba.

   Usuń
  3. @Anonimie: Super, że jesteście WY! A skubany prezent to pomysł odlotowy, który wystrzeli Beatę w skubany kosmos! :*

   Usuń
 2. RodZINKA III -2 damy prosze: Urszula, wiersze - Tzn me wlasne wypociny oraz poszukam irlandzko jezycznego tomiku, mieszkam w Irladnii - pacierze ze sie bbbbb przydadza, Halinka Jak miod itd, odpisze,y zakatki Irlandii, ktore znamy. 2 damy na bank, jesli to wystarczy. CDn nastapi, tylko Sam odruch serca NIE daje gwarancji, ale mysle nad innymi rodzinkami Wiec Jak sie wyrobie z konkretem to dam znac. PROSZE WSKAZAC KTO POTRZEBUJE LISTY - uwielbiam pisac, Wiec Chetnie ,, grupowa koperta z osobno zapakowanymi Kopertami wyslemy. I mysle nad IV Bozenka, uwielbiam herb ate Wiec sie podziele kolekcja. I mysle Czy zdaze as. V Pawel - zabawka.... Dam znac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno z wiatrem w słowie! Ty hojna istoto! Pisz, pisz do wybrańców śmiało i długo! Słowa bowiem w Niegowie są na wagę złota, zwłaszcza te spod serca. A jeśli weny dla kogoś zostało, to pisz do nas - znajdziemy ci wybrańca. Ukochy piernikowe od całego Komitetu!

   Usuń
 3. Czy Rafal z rodzinki V jest juz przez kogos wybrany? Jesli nie, to chętnie podejmę się wykonania kocyka sensorycznego ;) Minky Craft by Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojacie! Bierz Rafala, Olu! Rafal jak najbardziej do wziecia!
   I koniecznie pokaz nam efekt koncowy!
   Cmok!

   Usuń
 4. trzeba tu napisać kogo się wybiera ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedynie jesli masz ochote. Wielu Robotkowiczow dziala w sekrecie, a nasze statystyki 'kto do kogo' zawsze sa chaotyczne i spontaniczne :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. o mamo, moje serce zabiło z radości! Tak wiele pomysłów, że muszę chyba tydzień myśleć co komu :) wrzuciłam też info na swojego bloga http://szyjidajszycinnym.blogujaca.pl/, a nieskrycie przyznam się, że już od miesiąca czatowałam na ogłoszenie nowej Robótki! Skaczę z radości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo, radujemy sie jak szalone z kazdego powracajacego, chronicznego Robotkowicza. I wzruszamy sie, ze przychodzicie, reklamujecie, robotkujecie...
   Komitet, ktory wczoraj pakowal, co tam uzbieral w 2016, podziela te ekscytacje. Tyle mozliwosci, tyle pomyslow! :* Niech Robotkowa Muza dorzuca do pieca natchnienia! Calusy!

   Usuń
 7. Osoba, która opisała wszystkie rodzinki jest absolutnie genialną i utalentowaną.
  Dzięki tym bajecznym opisom, chce się pomagać jeszcze bardziej, więcej, śmielej, chętniej.
  Poczułam się jakbym wszystkich ich znała i to całkiem nieźle.
  Ta akcja, to prawdziwa petarda!! Ma tę moc. Łołołoooł ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet poczul sie, najmilej jak tylko mozna, polechtany!
   Cieszymy sie jak urwane z choinki, ze udaje nam sie przekazac czastke tej atmosfery jaka panuje w Niegowie. To naprawde wyjatkowe miejsce!

   Robotka maaaaaaaaa teeeeeeee mooooooooooc!
   (Wozno, gdzie ta wuwuzela?)

   Sciskamy i niech Muza Robotkowa sprzyja przy wyborze Ulubienca! :*

   Usuń
 8. Kaszmirowi sie zgłaszają! Na razie myślimy, co jak gdzie i komu, ale wdzięczni będziemy za podpowiedzi. A Niegów to rodzinne strony Kaszmirowej dziadka, wiec tym bardziej jest nam bliski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lecę z donosem Kaszmirowi moi! Woźna z rozczulonym sercem, podpowiada że jakbyście w dziadkowych stronach byli, to wpadajcie śmiało do Dzieciaków-Starszaków na herbatkę!

   Kajecik zaś donosi, że tylny peleton to:
   - Damy: Monika, Sylwia, Marta z Rodzinki II; Aneta, Ania N. i Paulinka z IV.
   - A u Kawalerów: Piotr Dryblas, Marcin, Tomek K., Darek i Przemysław z III

   Usuń
  2. Aktualnie kto jeszcze nie został wystarczająco doceniony?

   Usuń
  3. @Anonimie zaglądam w kajecik. Obecnie w tylnym peletonie jest:
   Rafał, Paweł i Rafał S. z I
   Piotr, Marcin, Tomek K., Sylwek, Wojtek T. z III

   Cmoki spod jemioły!

   Usuń
 9. Czy bajki na cd mogą być w formacie mp3, czy tylko audio?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie, wiem, że niektóre dzieciaki starszaki posiadają odtwarzacze do mp3 ze słuchawkami, więc opiekunowie im to z komputera zgrać mogą.

   Usuń
 10. Witam serdecznie :) Jestem tutaj drugi raz i po raz drugi Madzię (od skarpetek) z rodzinki 4 poproszę :) Mam nadzieję, że znajdę jakieś szałowe wzory :) A czy jest coś jeszcze, co Madzia lubi? Jakieś słodycze, kawusie...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renko! Witaj Recydywistko! Kruche ciastko dla Madzi i Magda z radosci wykona olimpijski slizg w szalowych skarpetach!
   :*
   Usciskujemy!

   Usuń
 11. Pieczemy ciasteczka dla Gabrysi z Rodzinki II. Wybory trwają. Jeśli moŻecie poradzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak pieczecie, że aż u woźnej pachnie!!!
   Jeśli jeszcze Wam ciasteczek zostanie to Andrzejowi K. z VI sypnijcie! Luuubi!

   Usuń
 12. Jeśli możecie poradzić kto jeszcze jest 'wolny'. Jeszcze poczytam komentarze. Excel by usprawnił trochę (ale tez odarł z uroku)... pozdr. A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wozna zaraz kierowniczce przyniesie papirusy z danymi.
   Klusku, kaczka ledwie do trzech zliczy, Wozna - lewitujaca nad ziemia artystka. To sobie wyobraz - za kazdym razem, gdy probujemy zmontowac tabelke w excelu, gdzies na swiecie jeden krasnoludek traci czapke! Dla dobra krasnoludkow, zostanmy przy papirusie! ... wozna przetwarza dane analogowe... zaraz wracam...

   Usuń
  2. Woźna leci z kajecikiem, który lepszy jest od Excela bo czarodziejski! Zatem, w tylnych peletonach nade wszystko i samotnie: Seweryn z Rodzinki I.

   A poza nim jeszcze:
   Sylwia z II,
   Aneta, Ania N., Mirka z IV
   Paweł, Mirek, Wiesiek, Rafał S. z I
   Paweł i Grześ z VII
   Marcin, Tomek K., Piotruś, Wojtek T., Wojciech, Krystian z III
   Krystian, Stanisław, Zbyszek Sz., Janek B. i Szalony Marcin z VI

   Usuń
  3. Jesteście niesamowite! Dzięki. Dla Andrzeja tez upiekę. A pachnie bo to była próbna partia. Udana! Zaraz wracam z decyzjami. I przekazuję Robótkę dalej. By zmniejszyć tylny peleton. Ściskam. A.

   Usuń
  4. My? Niesamowite? A w zyciu! Jak Wozna piecze to z wkladka: http://blog.kasiawarpas.com/2016/05/wkadka.html A wypieki kaczki sa idealne... jesli komus potrzeba kul do procy!
   Cala niesamowitosc w Robotkowiczowych rekach! :*

   Usuń
 13. Rodzinka V - Irenka i Tereska :) Zestaw pachnący : balsam + krem ... i rysunki od "moich" przedszkolaków <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WOW! WOW! WOW! I będzie im tak pachniało przez cały rok! Pozdrawiamy przedszkole! Niech im w żelkach i fajowych piosenkach będzie wynagrodzone! :*

   Usuń
 14. Wy już dobrze wiecie co sie dzieje z człowiekiem jak Was tu troche poczyta.
  Proszę o dopisanie na moje konto: Rodzinka 3:Wojtek T. Zegarek i ksiazeczki z ilustracjami. Marcin(35) sweter, t-shirt.
  PozdrA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wozna przeniosla sie z kajecikiem do wanny. Twierdzi, ze tam ma wiecej recznikow do wycierania wzruszonego nosa.
   kierowniczka podskakuje, sasiedzi stukaja w sufit!
   Pojdz no pod jemiole! Calujemy!

   Usuń
  2. Klusku! A przecież ostrzegałyśmy, że Robótka jest wysoce zaraźliwa :*

   Usuń
 15. Na razie "rezerwuję" dzielną pomocnicę Marylę z Rodzinki II i piękną Wiktorię z Rodzinki V. Piszę "na razie", bo bluzki dla Maryli oraz książki dla Wiktorii uzupełnione kobiecymi drobiazgami są już spakowane i myślę co by jeszcze komu;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aleksandro! Niech ten rozmach wroci do ciebie pomnozony przez wszystkie ziarna maku w swiatecznym makowcu!
   Wozno! Gon z kajetem! Trzeba doklejac strony!
   Cmok!

   Usuń
 16. To ja się wpisuję: Ania N. z rodzinki IV. Póki co zrobione dobre słowo, ale na tym na pewno się nie skończy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aha banerek już wisi tu: papierowalodeczka.blogspot.com

   Usuń
  2. Maede! Dzieki za trabienie w internetowe tuby! Niech sie niesie dobra nowina o Robotce!
   Wozna zapisuje ogryzkiem olowka! W magazynie zaczyna brakowac materialow biurowych, ale Wozna zaraz wsiadzie na rower i przedrze sie przez sniegi!

   CMOK!

   Usuń
  3. Brokatowy atrament mam w wiecznym piórze - ergo NIGDY się nie skończy! Twoje zdrowie Maede!

   Usuń
 17. Prascy harcerze meldują gotowość! Materiały kupione, w sobotę kleimy kartki i piszemy - jak co roku, od serca.

  PS: Mieszkańców warszawskiej Pragi, którzy mają trochę czasu w sobotę 10 grudnia, zachęcamy do dołączenia - szczegóły można znaleźć tu: facebook.com/Siedemnastki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Harcerze! Recydywisci!
   A niechze wam, za ten przecudny, druzynowy zryw, obozy letnie beda bezdeszczowe, bezmrowkowe i bezbagienne!
   Zaraz poniose wasze ogloszenie na Robotkowy profil na fb!
   A niechze was! Wozno, mamy jakies protokoly, jak wysciskac caly szczep?! Kierowniczka sciskala dotad wylacznie szczepy bakteryjne! Pomocy!

   Usuń
 18. Przedszkole specjalne "Teraz My!" z Krakowa już pisze wiersze dla Urszulki z rodzinki II!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kierowniczka zemdlala!
   (Wolajcie Wozna z solami trzezwiacymi!)
   Och!
   Komitet podrzuca pod sufit wszystkie przedszkolaki!
   Niech mleko zawsze bedzie bez kozucha i zadnego lezakowania po obiedzie ;-)

   Usuń
 19. Czy Urszula lubi też sobie coś pomiętosić w ręku? Zastanawiam się czy dobrze kombinuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze!
   Ula bardzo lubi sie oblozyc wszelkimi dobrami i sprawdzac, czy tam nadal sa. Rece Uli zawsze w ruchu!

   Usuń
  2. Czy prezenty mają już być zapakowane czy najpierw komisja sprawdza ich zdatność i pakuje sama? ;)

   Usuń
  3. Anielique, przebog! Komisja niczego nie sprawdza :-) Pakuj smialo, bo Opiekunowie ledwie wyrabiaja na zakretach przed swietami (sporo karpia i pierniczkow trzeba oskrobac i wyciac dla calego gangu Starszakow), wiec nie ma co im dorzucac roboty Robotka :-))) Toast!

   Usuń
 20. Czy jest gdzieś lista kto ma najmniej prezentów albo nie ma wcale? Chciałabym z mamą zrobić paczkę dla tych, którzy jeszcze nie dostali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie z mamą, nie prowadzimy oficjalnej listy tego, co kto i dla kogo - bo nie ma obowiązku zwierzania się Komitetowi ze swoich wyborów. ALE woźna prowadzi nieoficjalny kajecik, na podstawie tego, co jej Robótkowicze ze swych niecnych czynów zdradzą. Dzisiaj kajecik donosi, że na dolnym podium znajdują się:
   Rodzinka I: Rafał, Paweł, Rafał S.
   Rodzinka III: Piotr Dryblas, Tomek K. , Sylwek, Wojtek T.
   Rodzinka IV: Paulinka

   Może, któreś z nich sobie upatrzycie?
   Cmokam znad pierniczków!

   Usuń
 21. dopiero zajrzałam do komentarzy :(
  moje prezenty już popakowane, jutro jadą do rodzinek, z każdej wybraliśmy (podarki robione z koleżankami z pracy) po kilka osób...pomyślałam, że zawiozę trochę drobiazgów luzem + wolnych torebek do zapakowania...może siostry zrobia prezenty tym, których nikt nie obdaruje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudnie! Meksykanska fala dla gangu pracowych Robotkowiczek! Niech wam droga do Niegowa nie bedzie aby sliska!
   :*

   Usuń
 22. ja pewnei będe ostatnia i mam nadzieję, ze z Anglii doleci na czas, ale wyślemy coś pięknego do włosków dla Pulinki z rodziny IV :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Robotce nie ma spoznialskich! najwyzej bedziesz najpierwsza w edycji 2017! A co! Robotka nigdy sie nie konczy :-)
   Kontynent macha Wyspie!

   Usuń
 23. Czy Pani Ula ucieszyłaby się z kolekcji kilkudziesięciu pocztówek i widokówek z Polski oraz zagranicznych?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atteiram, wymarzony prezent!
   Nie wahaj sie wypuscic golebia pocztowego z takim ladunkiem!
   :*

   Usuń
 24. Do Ani Sz. z Rodzinki IV dzisiaj poleci prezent! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ania! Brawa! konfetti! Karpia bez ości! Komitet całuje!

   Usuń
 25. Wiem, że późno ....Ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :) słyszałam, że Rafałek z V w tyłach , więc ja ten kocyk się postaram :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ale właśnie doczytałam , że już będzie miał ...Hmmm to może po prostu wyślę i siostry obdarują kogoś komu jeszcze braknie prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olga W. od Ciebie kocyk to najwspanialszy prezent dla Rafałka, któremu kocyków nigdy dosyć. Serio. Nie szkodzi, że już "wzięty" - Starszaków można wyławiać z tumu wielokrotnie. To nawet lepiej, gdy znajduje się grupa ludzi od serca - w kupie raźniej.

   Zatem ślij śmiało i imiennie do Rafałka!

   Usuń
  2. Jeśli tak no to działam ;)) miejmy nadzieję, że sprostam wyzwaniu ;) buziaki dla Woźnych :)

   Usuń
  3. CUDOWNIE! Pamiętaj, że na Robótkę nigdy nie jest za późno :* Niech ci włóczka pod rutami pędzi jak światło! Otulamy jak najmiększa włóczka - podwójnie!

   Usuń
  4. Wydziergać nie zdążę, ale ozdobię własnoręcznie i uczuciem ciepłym doprawię :) będzie mięciutki i milutki i otulać będzie :)

   Usuń
  5. Wydziergać nie zdążę, ale ozdobię własnoręcznie i uczuciem ciepłym doprawię :) będzie mięciutki i milutki i otulać będzie :)

   Usuń
  6. Doprawione uczuciem! Najwazniejsza Robotkowa przyprawa! Mniam! <3

   Usuń