RODZINKA III

 

Rodzinka III czyli Temperamentna Trójka

Męska drużyna. Królestwo elegantów i gigantów. Kawalerowie raczej stacjonarni. Goście w tej Rodzince muszą łokciami rozpychać się przez dezodorantowe chmury zapachów, których kawalerowie sobie nie szczędzą. Węglowodany i zapachy w sprayu to zawsze trafiony prezent dla każdego z tych kawalerów. Po ubiegłorocznym szaleństwie skarpetkowym, chłopaki są w skarpety i getry zaopatrzeni do następnej zimy! Opisy charakterów i charakterków znajdziecie w ściądze poniżej, choć doprawdy upchnąć tych cudownych chłopaków i ich niezliczone zalety w tabelkę brzmi trochę jak obelga, bo w swej spontaniczności i radości oni nie mieszczą się w żadnych normach, opisach i szufladkach. Mamą w tej rodzince jest siostra Wiktoria z zespołem równie kochanych i niezastąpionych Pań Opiekunek. W tym roku – tak niefrasobliwie donosi Dyrekcja – również chłopaki Trójaki chętnie spróbowaliby sił w muzyce i z radością przygarną proste instrumenty muzyczne (na przykład, dzwonki, grzechotki, organki, marakasy, gwizdki, flety lub organki). Opcjonalnie niektórzy, sprawniejsi kawalerowie  dają radę w proste planszówki albo gry typu domino, UNO junior lub jenga. Ogłoszenie specjalne: w Trójce są też chłopaki z Planety łóżko – Krzysiek i Dariusz Ś. – oni, najsłabsi i najbardziej bezbronni, potrzebują Opiekunów do wszystkiego poza oddychaniem – dla nich miłośnicy szycia lub dziergania, którzy lubią wyzwania mogliby spróbować stworzyć muzyczne bransoletki na ręce, na przykład z dzwonków lub grzechotek przytroczonych do opasek lub tasiemek. Chłopaki z takimi bransoletami cieszyliby się dźwiękiem, przy każdym poruszeniu niesprawnego ciała i mogliby z resztą brygady na swój sposób robić muzykę.

 

Przemek (28) – Przemo nieodmiennie flirtuje i prawi komplementy spod fryzu pełnego zalotnych loków. Wyrabia w tym trzysta procent normy, bo nigdy nie idzie na łatwiznę, by komplementy powielać taśmowo. Prezent dla Przemka powinien mieć odpowiednią ilość czerwonych serduszek, czyli niby Boże Narodzenie, a jednak bardziej Walentynki.  Dyrekcja podpowiada, że audiobooki na CD z wierszami polskich poetów (Tuwim, Brzechwa, Chotomska, etc.) bardzo Przemkowi przypadłyby do gustu. Również prosta gra planszowa uśmiechnęłaby chłopaka od ucha do ucha.

Piotr D. (38) - D. jak Dryblas. Taką w Niegowie ma ksywkę ten czuły gigant. Chłopak krojony z metra, a nawet dwóch. Na zdjęciach na stronie Niegowiaków od razu go dostrzeżecie, bo jest jak nowojorski drapacz chmur. Żeby spojrzeć mu w twarz trzeba zadrzeć głowę. Ptaki mylą się i zakładają gniazda w jego włosach! W głębi duszy to ogromny wrażliwiec i romantyk, więc chętnie zrelaksuje się wśród zapachowych świeczek, kominków z aromatycznymi olejkami, czy w wannie ze świąteczną pianą. A może ktoś biegły w szyciu, skroi Piotrowi jakiś miękki kocyk na dwa i pół metra, a nawet trzy, żeby chłopak mógł się wreszcie zawinąć jak burito i legnąć na fotelu przed telewizorem bez obaw, że będą mu wystawać jakieś wypustki?

Tomek K. (46) – miłośnik komedii, programów rozrywkowych i kabaretów. Miękki koc, ciepła, pachnąca BEZKOFEINOWA kawa (opcjonalnie czekoladowa Inka) i ciężarówka kruchych ciasteczek, czipsów lub prażynek z pewnością, umilą mu czas spędzany przed telewizorem. Tomek chętnie zagra w prostą planszówkę.

Krzysiek (40) – Łóżko jest jego wszechświatem, w nim spędził czterdzieści lat swego życia. Wszystko, co urozmaici mu tę monotonię leżenia – pozytywki, zapachowe olejki, miękkie kocyki, fluorescencyjne gwiazdki, kolorowe poduszki – sprawi mu z pewnością wiele radości.

Darek L. (47) - Niewidomy słuchacz bajek wszelakich. Darka z pewnością ucieszą ciasteczka lub pierniczki wycinane w rozmaite kształty, które będzie mógł sobie rozpoznawać dotykiem.

Krystian (32) - Gość, który pasjami ćwiczy dłonie. Raduje się tym, co może wymiętosić w rękach. Małe piłeczki do ściskania o rozmaitych teksturach, zapachach, kolorach lub może nawet światełkach będą dla Krystiana znakomitym podarunkiem.

Piotruś (43) - Piotruś to węchowiec. Nade wszystko uwielbia zapachy. Zanurza się w nich cały. Dezodorant, aromatyczny olejek, kominek, dyfuzor, sól do kąpieli albo pachnąca piana do wanny to najlepsze prezenty dla Piotrusia.

Dariusz Ś. (46) - Chłopak z planety Łóżko. Tam spędza całe swoje życie, oglądając świat z perspektywy. Tu przydadzą się pozytywki, kolorowe koce, miękkie poduszki o ciekawych fakturach i z pewnością, zapachowe olejki, które urozmaicą Darkowi monotonię dni. A może zestaw fluorescencyjnych, samoprzylepnych naklejek, które, przyklejone nad łóżkiem, nocą świeciłyby dla Darka?

Wojciech (64) - Król elegancji. Szarm, wdzięk i męski glamour. Niezmiennie kolekcjoner wód kolońskich i dezodorantów.

Wojtek T. (44)Wojtaszek z Księżyca (nazwijmy go tak, dla odróżnienia od drugiego Wojtka, bo nazwisko dzieli z pewnym baśniowym, księżycowym osadnikiem) to miłośnik zegarków. Wojtka również kręcą mielone ziarna kawy, bo jest z niego koneser kawy plujki-naparzajki. Do kawy Wojtek chętnie chrupnie jakieś ciasteczko lub pierniczek. Idealnie, ale wcale niekoniecznie, domowej roboty.

Marcin (40) - Najkrótszy gigant w rodzince, w rozmiarze metr sześćdziesiąt cztery. Serce Marcina od lat jest rozpadnięte na kawałeczki, bo Marcin ogromnie tęskni za rodzinnym domem. Może paczka domowych wypieków wypełniona miłością i przyjaźnią pomogłaby Marcinowi przetrwać te najtrudniejsze dla niego święta?

Paweł (40)– Delikatny i wrażliwy Pawluszek z dodatkowym chromosomem. Pawluszka zachwycają zapachy aromatycznych olejków. Dyfuzor lub kominek do takich olejków byłby dla niego wymarzonym prezentem. Oprócz tego, świąteczne, świerkowe piany do wanny lub pachnące pierniczkami emulsje do ciała na pewno uśmiechną Pawełka od ucha do ucha.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz