RODZINKA III

 

Rodzinka III czyli Temperamentna Trójka

Trudno jest scharakteryzować tych dżentelmenów, bo nie mieszczą się w szufladkach słów. Trójka to męska drużyna. Eleganci, giganci, słabeuszki, stacjonarni domatorzy i żądni przygód globtroterzy W Trójce pachnie dość intensywnie, tak intensywnie, że przy wejściu myślisz: Oho! Czyźby eksplozja w fabryce dezodorantów!?! Chłopaki uwielbiają nadużywać zapachów. Męskie kosmetyki to zawsze trafiony prezent. Rok temu zasypaliście Trójkowiczów instrumentami muzycznymi, dzięki temu panowie nie muszą już tylko grać na nerwach swej rodzinkowej mamie – siostrze Wiktorii i niezastąpionym Paniom Opiekunkom, ale mogą wreszcie wyrażać się przez muzykę.

Dla dwóch kawalerów łóżko w Trójce to cały wszechświat, nigdy z niego nie wstają, więc zacznijmy od nich, od najsłabszych. (w nawiasach wiek Kawalerów)

Darek Ś. (47) i Krzysiek (41) - tu przyda się po prostu wszystko, co urozmaici monotonię nieustannego leżenia. Pozytywki, kolorowe koce, miękkie poduszki o ciekawych fakturach, zapachowe olejki, fluorescencyjne naklejki, misie szumisie, lusterka, grzechotki, grające zabawki, musy owocowe, miękkie słodkości, galaretki, kisiele, Słodkie Chwile, pachnące herbaty, wełniane skarpety. Może spróbujcie sobie wyobrazić niewyobrażalne, że to wy od cztedziestu lat nie wstajecie z łóżka i pomyślcie, co mogłoby wam przynieść odrobinę radości wśród dni, które praktycznie nie różnią się od siebie? Może traficie w coś, co jeszcze nikomu nie wpadło do głowy.

A wśród mobilnych Trójkowiczów wymienić kolejno należy następujących bohaterów:

Paweł (40) – Delikatny i wrażliwy Pawluszek z dodatkowym chromosomem. Paweł lubi wszystko, co pięknie mu pachnie. Dezodoranty, olejki, żele do kąpieli, balsamy do ciała. Nie pogardzi słodkościami.

Przemek (29) – flirtujący Przemo nie próżnuje wciąż rozdając spersonalizowane komplementy każdej napotkanej niewiaście. Dyrekcja podpowiada, że Przemek spełnia się jako artysta malarz i ucieszy chłopaka zestaw pędzli, farb akwarelowych, akrylowych, podobrazia, sztalugi i inne akcesoria dla niegowskiego Van Gogha. Oczywiście, zapachy i węglowodany są równie mile widziane.

Piotr D. (39) - D. jak Dryblas. Taką w Niegowie ma ksywkę ten czuły gigant. Chłopak krojony z metra, a nawet dwóch. Na zdjęciach na stronie Niegowiaków od razu go dostrzeżecie, bo jest jak nowojorski drapacz chmur. Żeby spojrzeć mu w twarz trzeba zadrzeć głowę. Ptaki mylą się i zakładają gniazda w jego włosach! Z wyglądu trochę posępny, ale w głębi duszy to ogromny wrażliwiec i romantyk, więc chętnie zrelaksuje się wśród zapachowych świeczek, wśród domowych pierniczków, z miękką poduszką i kubkiem gorącego kakao.

Tomek K. (47) – docenia programy rozrywkowe, kabarety i komedie. Uwielbia kawę, ale ze względu na parametry zdrowotne może pić ją tylko bezkofeinową. Opcjonalnie, kawę może zastąpić czekoladowa Inka. Ciężarówka czipsów i wagon prażynek umilą mu czas spędzany przed telewizorem. Tomek uraduje się również osprzętem do rysowania lub malowania.

Darek L. (48) – Darek jest niewidomy, więc kartki od Was „poczyta” rękami. Darka mogłaby ucieszyć masa do lepienia, coś do słuchania, interaktywna, prosta zabawka z dużą ilością przycisków, coś pachnącego lub coś smacznego, może domowy pierniczek?

Krystian (33) – u Krystiana bez zmian! Krystian raduje się tym, co może wymiętosić w rękach. Małe piłeczki lub figurki do ściskania o rozmaitych teksturach, zapachach, kolorach lub może nawet, światełkach będą dla Krystiana znakomitym podarunkiem.

Piotruś (44) - Piotruś to Trójkowy król węchu. Uwielbia wbijać się w chmury zapachów. Dezodorant, perfumy, aromatyczny olejek, pachnący patyczkowy dyfuzor, żel do kąpieli, balsam do ciała to najlepsze prezenty dla Piotrusia.

Wojciech (65) - Król elegancji. Szarm, wdzięk i męski glamour. Niezmiennie kolekcjoner wód kolońskich i dezodorantów. Zawsze, przysięgam, zawsze znajdzie się u niego miejsce na kolejny egzemplarz do kolekcji.

Wojtek T. (44)Wojtaszek z Księżyca (dla odróżnienia od drugiego Wojtka, bo nazwisko dzieli z pewnym baśniowym, księżycowym osadnikiem) to stały kolekcjoner zegarków na rękę. Wojtka również kręcą mielone ziarna kawy, bo jest z niego koneser kawy plujki-naparzajki. Do kawy Wojtek chętnie chrupnie jakieś ciasteczko lub pierniczek. Idealnie, ale wcale niekoniecznie, domowej roboty.

Marcin (41) - Najkrótszy gigant w rodzince, w rozmiarze metr sześćdziesiąt cztery. Czuły, delikatny, wyjątkowo wrażliwy i bardzo smutny. Serce Marcina od lat jest rozpadnięte na kawałeczki, bo Marcin ogromnie tęskni za rodzinnym domem. Może paczka domowych wypieków wypełniona miłością i przyjaźnią pomogłaby Marcinowi na chwilę wypełnić ten krater tęsknoty i uczynić Święta lepszymi?

Last but not least!

Łukasz fan gołębi!!! (29) - ponad dwa metry wzrostu, stopa rozmiar 50 (!) i gołębie serce do gołębi. Młodzian ten, gdy jeszcze mieszkał w rodzinnym domu, opiekował się gołębnikiem i serce mu wzlata na widok każdego przelatującego egzemplarza gatunku!  Dyrekcja mówi, że koszulka lub inny element garderoby z gołębiem, byłby szalenie ucieszył chłopaka.

 

2 komentarze:

  1. Łukasz fan gołębi ma wspólną pasję z moim synem 😁 a więc zaplecze merytoryczne mam ;) będę musiała kupić wszystko podwójnie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Paulo! Wyobraźnia mi podpowiada, że jesteś właśnie na giełdzie rodowodowych gołębi pocztowych i mocno przyoszczędzisz na znaczkach wysyłając życzenia do Łukasza jednym z dwóch kupionych gołębi! :PPP Niech radość chłopaka powróci do Ciebie i syna Twego jako i ten gołąb! CMOK!

      Usuń