RODZINKA V

Rodzinka V czyli Perfekcyjna Piątka

Jedyna taka koedukacyjna gromada w całym niegowskim Domu. Tu na uściski i ukochy czekają wszystkie Maleńtasy i drużyna statecznych Seniorek.

Wśród Maleńtasów jest najsympatyczniejsza Trójka Muszkieterów, młodzieżowa brygada wózkowa: Księżniczka, Śmiechotka i Elegancik. Wszyscy o wielkich sercach, pogodnym nastroju i bardzo słabych ciałach pokonanych przez dziecięce porażenie mózgowe. Dla tego trio wózkowiczów świetnym prezentem będzie ciepły puchaty kocyk, miękka poduszka, rozmaite wałeczki do podłożenia pod nieruchome nogi. Mogą to być rzeczy kupione, ale i uszyte lub wydziergane od serducha! Więcej szczegółów niżej w ściądze.

Po ubiegłorocznym rozmachu skarpetkowej Robótki, skarpet dla Piątaków wystarczy jeszcze na długo!

Na czele piątkowych mamusiek stoi Pani Basia wspierana przez drużynę najukochańszych Pań Opiekunek.

Tereska (70) – Emerytka. Trudno jej było zwolnić, bo całe życie bardzo angażowała się w swoją niegowską rodzinkę, pracowała, pomagała słabeuszkom. Chętnie chodziła z maluchami na spacery. Była mamą, ciotką i babcią w jednym. Terenia-seniorka ostatecznie trochę przyhamowała, już bez wyrzutów sumienia cieszy się emeryturą. Popija bezkofeinową, rozpuszczalną kawę, ogląda telewizję, raczy się ukochanymi cukrowymi galaretkami. Zacnym prezentem będzie tu pachnący krem do rąk, żel pod prysznic, dezodorant w sprayu lub lakier do włosów.

Sylwia (29) – Sylwię zachwycają zapachy. Olejki aromatyczne, zioła zaszyte w woreczkach, suche termofory do mikrofalówki, pachnące świeczki, a do tego coś na ząb – słoik miodu z zaprzyjaźnionej pasieki lub domowe konfitury uszczęśliwią tę damę. Sylwia lubi... kolorowe, bawełniane sznurówki o rozmaitej długości.

Ewa (32) - Posiadaczka dodatkowego chromosomu. Ewka najbardziej lubi własne towarzystwo. Jest wrażliwa słuchowo i zawsze wokół siebie poszukuje dźwięków. Dla niej idealne będą proste instrumenty muzyczne: grzechotki, marakasy, rain makery, dzwonki.

Aldona (29) - Panna z własnej galaktyki. Do naszej sprowadzą ją dźwięki, na przykład, z grającej książeczki dla przedszkolaków.

Irenka (57) - Stateczna seniorka, cesarzowa Rodzinki, od lat na wózku inwalidzkim - smukła Irka nie mówi, ale pilnie rozgląda się dookoła i nic nie umknie jej uwadze. Dla niej również najlepszym prezentem będzie zapach. Pachnący olejek, mydło, żel do kąpieli lub balsam do ciała.

Paweł (29) - Idealnym prezentem dla tego niewidomego kawalera będą albo zapachy z męskich kosmetyków albo proste instrumenty muzyczne, którymi narobi trochę hałasu. Zróbmy z Pawła człowieka-orkiestrę!

Mateusz (28) - Mateusz nosi ksywkę Elegancik. W tym roku ma specjalne życzenie. Napiszcie do Pawła o swoich podróżniczych przygodach lub podarujcie mu książkę przygodową. Mateusz planuje zebrać Wasze opowieści w albumie! A jeśli będziecie celować w książkę to wybierzcie taką dla czytelników w wieku między 8 a 12 lat, w typie Przygód Tomka Sawyera.

Weronika (20) - W Niegowie Werka znana jest jako Śmiechotka, bo łatwo ją rozbawić i przepięknie chichocze. Weronika jest niewidoma, więc świata uczy się rękami, stąd podarunki powinny oddziaływać na zmysł słuchu, dotyku, smaku lub zapachu. Dla Weroniki - ozdoby do włosów, spinki, gumki, frotki, pachnące kosmetyki lub woreczki z kaszą, grochem lub fasolą do ćwiczeń.

Wiktoria (19) - Niegowska Księżniczka z długimi włosami, do których zawsze przyda jej się mgiełka do rozczesywania. Jako dojrzała nastolatka, lubi się dziewczyna wystroić, na przykład w kolorowe rajstopki (180 cm). Rzecz jasna, paczka słodkich kalorii będzie również idealnym prezentem.

Monika (28) – Monika uwielbia muzykę (CD) i  węglowodany w każdej postaci. Wafle, cukierki, eklerki, ciastka, ciasteczka. A do tego kubek gorącej czekolady!

Ilona (32) – może jakiś mistrz szydełka albo drutów mógłby dla tej zjawiskowej panny udziergać kolorową czapkę albo zakładany przez głowę komin? Ilonka lub też pachnieć, więc nie wzgardzi balsamem do ciała lub dezodorantem.

Malwina (36) - Panna z dodatkowym chromosomem. Sportsmenka. Uczestniczka zawodów sportowych. Biega, gra w tenisa, koszykówkę i w badmintona, oraz uwaga... tańczy chętnie w parze i z uwzględnieniem tanecznych reguł. Dla niej prosta gra planszowa,układanka do 30 elementów, krem do rąk, żel do kąpieli, emulsja do ciała lub tabliczka czekolady albo domowe ciasteczka będą świetnym prezentem. Uwielbia cappucino o różnych smakach.

Wioletta (37) – To kolejna kosmonautka, osadniczka własnego wszechświata. Do jej kosmicznej stacji słać trzeba zapachy (olejki, świeczki) i smaki (słodkie). Ulubioną zabawką Wioli jest ringo.

Agata (38) - Panna z dodatkowym chromosomem. Najlepsza przyjaciółka Malwiny. Panny są dla siebie jak siostry i codziennie razem piją cappuccino. Agata biega na przełaj, gra w tenisa stołowego i w badmintona. Uprawia też namiętnie taneczny freestyle przy muzyce z krążków. Lubi nawlekać korale małe i duże. Chętnie rysuje kredkami ołówkowymi. Może jakiś utalentowany rękodzielnik udzierga lub uszyje jej czapkę w rozmiarze jak dla pięciolatki, ale w stylu odpowiednim dla wieku?

Ania W. (42) – Dziewczyna z własnej planety. Na naszą sprowadzą ja smaki i zapachy. Czekolada i aromatyczny olejek, pachnący żel pod prysznic lub balsam do ciała. Dla niej również spinki, gumki, klamry do włosów.

Beata (52) – Beatka jest w Piątce od zawsze. Nie chodzi, ale rękami sięgnie wszędzie. Szczególnie, jeśli w zasięgu wzroku znajdzie się kawałek wełnianej szmatki, którą można popruć! Tak, tak! Beata niezmiennie pruje i dzięki zapasom od Robótkowiczów wiecznie ma zajęte łapki. Beatkę ucieszą kolorowe leginsy (rozmiar L) lub pachnące kosmetyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz