21 sty 2015

Robótka 2014: Podsumowanie i Czapki z głów!


Od Derekcji słów kilka:

Kochani,

w imieniu wszystkich Obdarowanych, a więc i swoim - bardzo, bardzo dziękuję za dobre słowo, życzliwość i miłość ukrytą w prezentach, listach i świątecznych kartkach. Słowa są za małe, by wyrazić naszą wdzięczność. Trochę radości wyrażają nasze zdjęcia, ale nie da się wszystkiego  pokazać… reszta zostaje w sercach i w naszej codziennej modlitwie za Was.

Reprezentując Opiekunów jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania w ROBÓTKĘ 2014 – to wspaniały DAR dla Mieszkańców naszego Domu.

Cudowne jest to, że włączyły się Dzieciaki z Przedszkoli, ze Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam Młodzież z Turku, wraz ze swoimi Nauczycielami; ale nie tylko oni. Między innymi też młodzież z Białogardu, Przedszkolaki z Częstochowy, osoby które przysłały ubranka dla naszego pieska Kuby. W Robótkę zaangażowały się różne Firmy, a także całe Rodziny i pojedyncze Osoby. Piękne, misternie robione karki robią wrażenie i za każdą z nich dziękujemy. Patrzyłam troszkę z „bólem” kiedy te cudownie zapakowane prezenty lądowały w rękach adresatów, którzy rozrywali je niecierpliwie, by odkryć zawartość. To miłe, że czytacie nasze opisy i tym bardziej prezenty są trafione.
Każda paczka pachniała Świętami, ale niektóre pachniały szczególnie - to te, w których były pierniki: cała masa różnych pięknych wypieków, ręcznie malowanych: we wzorki, w gwiazdki i z imionami - cudowne! Aż żal je było jeść, a pachniały tak....ach! Zapamiętamy ten zapach do następnych ŚWIĄT.
W tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia – był to ogromny prezent pamięci o tych, o których czasem własna rodzina nie pamięta. DZIĘKUJEMY!
Dzisiaj na spotkaniu Dzieciaków i Opiekunów przeczytałam kilka listów z życzeniami pisanych właśnie do Opiekunów- łza się w oku kręci, że rozumiecie naszą pracę - trudną ale pełną radości.

Uściski i ucałowania
s.Lidia z Dzieciakami i Opiekunami
p.s. Oglądajcie nas na naszej stronie www.dpsniegow.pl

Dzieciaki-Starszaki też chciały Wam coś na uszko szepnąć...


Komitet DezOrganizacyjny dołącza się do podziękowań. Nadstawiajcie policzki, będziemy cmokać!

To była Robótka na miarę pięciolecia: misternie złotą nitką wyszywana. Z brylancikami! Zapierająca dech w piersiach całego Komitetu, a nie łatwo przy naszych gabarytach. Skala przerosła najśmielsze oczekiwania nawet samej Woźnej, która wiadomo artystyczna dusza, wyobraźnię ma ułańską. Jesteście fantastyczni! A przy tym tak empatyczni i wrażliwi, że każdy w Niegowie poczuł się zauważony, z mieszanki studenckiej wyłuskany, pod lupą konkretnie ogrzany i opatulony słowem. Nawet ratlerek Kuba!

Wspaniałego 2015, siostry i bracia w Robótce! A gdyby dopadła Was chandra, wątpliwość w siły własne i w drugiego człowieka, zajrzyjcie tutaj i przypomnijcie sobie, że MACIE MOC!

Do zobaczenia za dwanaście miesięcy, prawda?

p.s. Gdyby ktoś miał fanaberię wydłużyć sobie Robótkę i wysłać pocztówkę wielkanocną, wakacyjną, andrzejkową, przypadkową - niech śmiało sięga po długopis! W Niegowie ciepłe słowa "z zewnątrz" to najlepszy dodatek do popołudniowej herbaty.

Obtulamy!

p.s. Ze względu na niejasności prawne z publicznymi ogłoszeniami imienino-urodzin musimy się jeszcze wstrzymać. Gdyby komuś jednak bardzo zależało, piszcie na maila.


9 komentarzy:

 1. Cudna akcja. Za rok znów się włączam, nie ma bata. Kaczka z kurą muszą trzymać sztamę. :) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na kolejny sztandar i hasło do boju :***

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie :) też się przyłączę :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ zmokły mi oczy, znów. Dajcież spokój, toż nie wypada:)

  Się wie, przegryzając jajko wielkanocne też fajno rzucić okiem na karteczkę od znajomków:)

  OdpowiedzUsuń
 5. 12 miesięcy? Tyle czekania? Może jakaś półmetkowa Robótka Wielkanocna? Tak żeby się rozgrzać przed Robótka 2015? Ja wiem, że mogę sama (i nikt mnie nie powstrzyma (: ha!) ale w kupie cieplej (;
  Ściskam Komitet Dezorg!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam wysłyłam corocznie i wielkanocnie,przecież nie da się wytrzymać do grudnia:)

   Usuń
 6. Jest mi niezmiernie miło,że mogłam dołączyć do tak pięknej akcji,gdzie nie pieniądz a serce się liczy:)))dziękuję i pozdrawiam :))do następnej akcji:)))

  OdpowiedzUsuń