11 lis 2015

❆❆❆ Robótka 2015 ❆❆❆

O niebiosa i nieboskłony! Gdzie nożyczki?!! Ktoś ma scyzoryk?! Pilniczek do paznokci?! Tresowaną wiewiórkę? Chucka Norrisa?! Trzeba przecinać taśmę u wrót Robótki! 

❆❆❆ Szósta edycja! ❆❆❆

Pod drzwiami bloga powoli gęstnieje tłum.
Przybywają uzależnieni Weterani. Wdziewają stroje robocze brygady imienia świętego Mikołaja, rozpisują długopisy, rozgrzewają palce, strzelają kłykciami i rozpakowują z bibułek najlepsze możliwe słowa przechowywane przez cały rok właśnie na tę okazję. Rozpoznajemy znajome twarze i znajome piksele! (Machamy do Was, nałogowi Robótkowicze! Tak bardzo się cieszymy, że wracacie! Wy, nasze najukochańsze dobroczyniące Bumerangi!)

Ale - o radości! – przychodzą również Debiutanci!

Weteranom nie trzeba tłumaczyć. Weterani na autopilocie naklejają znaczki i paraliżują urzędy pocztowe (To oni występują w sennych koszmarach listonoszy z Niegowa). Zatem głównie dla tych, którzy po krętych ścieżkach internetów trafili tu po raz pierwszy (WITAJCIE!), niezbędne słowa wyjaśnienia.

❆❆❆ Otóż, jest Robótka. ❆❆❆

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie mieszka bardzo charakterna gromadka niepełnosprawnych intelektualnie (czasem też fizycznie) dziewczyn i chłopaków. Przekrój wiekowy tej wesołej kompanii jest bardzo duży, od Maleńtasów przez Starszaków do Emerytów. Wielu z tych mieszkańców nigdy nie miało prawdziwej rodziny, niektórzy swoje rodziny już stracili. Dom w Niegowie jest ich przystanią. Tam, za ogrodzeniem, przy szosie na Ostrołękę, spędzą całe swoje życie. 

Ten niegowski dom to wyjątkowe, dobre i piękne miejsce z Opiekunami, którzy próbują ściągać gwiazdki z nieba i tego nieba przychylać. Jednak, choćby nie wiadomo jak się starali, sami nie zaspokoją rozpaczliwej tęsknoty Dzieciaków-Starszaków za byciem zauważonym, docenionym, wyłuskanym z tłumu, zaakceptowanym przez nas mieszkających po "drugiej stronie ogrodzenia". 

Ta tęsknota doskwiera najbardziej w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Nosy przylepione do szyby, nerwowe dreptanie po korytarzach, kto dostanie list, do kogo zadzwonią, czy ktoś pojedzie na święta do domu? Oczekiwanie wisi w powietrzu tak gęste, że można je kroić nożem w grube pajdy i jeszcze grubiej smarować rozczarowaniem.

Dlatego Robótka.
Dlatego po raz szósty.
Na przekór rozczarowaniom, smutkom, odtrąceniu, nieakceptowaniu.
Po to, by każdy z Niegowiaków poczuł, że komuś na nim zależy.

❆❆❆ Co i jak?
Prosimy, zajrzyjcie do opisów Naszych Dam i Kawalerów (TU i TU).
Wyłuskajcie sobie konkretnego Ulubieńca.
Pomyślcie o nim ciepło.Wyobraźcie sobie, że to dla niego stawiacie ten dodatkowy talerz na wigilijnym stole. A potem chwyćcie za kartkę i długopis i napiszcie Ulubieńcowi coś od serca.
Otulcie go dobrym słowem, jak najcieplejszym, wełnianym szalikiem. Niech się roztopią sople rozgoryczenia i smutku. Niech choć przez moment Wasz Ulubieniec poczuje się najważniejszy na świecie, jedyny, wybrany i dowartościowany.

Jak zwykle, nie stawiamy żadnych granic Waszej fantazji. Kartki można przecież "pisać" na rozmaite sposoby. Można odręcznie, długopisem, inkaustem, tęczową kredką. Można malować, nagrywać, haftować, układać z choinkowych gałązek, dziergać na drutach, heklować na szydełkach, upiec z piernikowego ciasta. Można samemu, można gromadnie całą klasą, hufcem, fabryką. Można z Polski, ze świata, z najdalszych zakątków galaktyki. Można zwykłym, można priorytetem. Grunt, żeby pisać sercem.

❆❆❆ Co roku pada pytanie, czy można obdarowywać Niegowiaków świątecznym prezentem?
Można, jasne, że można. W tym celu starałyśmy się stworzyć w miarę szczegółowe opisy zainteresowań poszczególnych Dzieciaków-Starszaków. Ale prosimy, nie zapomnijcie o dobrym słowie dołączonym do paczki. To ono jest istotą, sednem i sensem tej Robótki. 

❆❆❆ To ważne!
Nie pomylcie nas z "charytatywną zbiórką na rzecz". O jedzenie, czystą pościel, czy ciepłe gatki zatroszczą się Opiekunowie. Dzieciakom-Starszakom potrzeba Waszych ciepłych słów, Waszej uwagi, Waszego zainteresowania!

❆❆❆ Co będziecie z tego mieć?
To wymiana barterowa! Wy im kartkę lub list, oni huraganową wdzięczność i radość, trwałe miejsce w ich wieczornych pacierzach. Wasze kartki zamieszkają w szufladkach nocnych stolików, wsuną się pod poduszki, wcisną w kartki albumów ze zdjęciami. Dla kogoś będą skarbem!

To, co?
Słuchajcie.

Jest Robótka...

I oby i tym razem dało radę, bo oni tam czekają.
Jak nikt na świecie.

❆❆❆ Szczególiki ❆❆❆

OFICJALNY ADRES: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE

295 komentarzy:

 1. Oczywiście, że się przyłączam i w tym roku:)
  Pozdrawiam serdecznie!!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo! Witamy Stala Bywalczynie!
   Wozna zaraz przyniesie wirtualne pierniki!
   Wchodz i siadaj!

   Usuń
 2. Zamawiam: Irenkę z Rodzinki V i Tomka K. z Rodzinki III i już zaczynam wymyślać, co miłego swoim "dzieciakom" napiszę. :)) BBM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sie nazywa stanowczosc i zdecydowanie!
   :*
   kaczka wyrywa sobie pioro z kupra i czyni stosowna notatke w notatniku Woznej Bebe! (Wozna niech juz wraca z tych wakacji! Wozna slyszy?)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Aha, i zaklepuję Bożenkę z Rodzinki IV i Janka Ś. z VII, czyli parę koneserów kaw i herbat:)))

   Usuń
  2. Baaaaaacznosc! Do spizarki z marmolada z najlepszych slow, maaaaaaaaaaaaaaaarsz!
   :-))))
   (Komitet wita Bywalcow i Nalogowych Robotkowiczow!)

   Usuń
  3. Wznosze toast kubkiem zimnej kawy! :-)

   Usuń
  4. Marmoladę też mogę dołączyć :)))

   Usuń
 4. Sztandar łopocze na blogu, a ja w ramach rozgrzewki robię przysiady mózgowiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ten sztandar Wozna zuzyla kilkaset puszek zielonego pigmentu! Mieszala, miedzy innymi, odcien 'las choinkowy w zimowe poludnie' z odcieniem 'romantyczne haldy kalarepki' oraz 'szwedzka zupa-kremz zielonego groszku', ze nie wspomne o 'pozielanialym z zazdrosci ufoludku' - dajemy stuletnia gwarancje, ze kolory sie nie wylopoca!
   :*

   Usuń
 5. Jestem i ja :)
  Długopis rozgrzany do czerwoności gotowy do użycia jak nigdy wcześniej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, dawaj! Podnos nam tu wszystkim poprzeczke!
   A jak dostaniemy zadyszki probujac cie dogonic to mozesz nas tym dlugopisem smagac po lydkach!
   :*

   Usuń
 6. Zastanawiałam się, dla kogo zrobię w tym roku kartki, skoro lecimy świętować do Polandii i w zasadzie czekają tam na nas, a nie na słowo pisane. No z nieba mi spada ta Robótka, to będzie mój debiut!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Debiutuj! Smialo! Miej na wzgledzie, ze to wciaga! A gdybys zabladzila tu w obiekcie, krzycz! Oprowadzimy! (Bebe pokaze, gdzie trzyma pierniki i gdzie jest schowek na szczotki!)

   Usuń
 7. Blog oflagowany:)
  A w tym roku mam jeszcze więcej koloru w głowie i w sercu, poleci pocztą do Niegowa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym, co zobaczylam w kuluarach, mniemam, ze rozpylisz w Niegowie skondesnowana tecze, Szalona!
   :)

   Usuń
 8. Jesteście!!! Myślałam o Robótce od września, dziś zaglądam i JEST :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No to do dzieła!!! Piękny sztandar powiewa i u mnie, płomienne ogłoszenie także.
  TUTAJ
  Pozdrawiam wszystkich Robótkowiczów - weteranów i debiutantów, z Komitetem Organizacyjnym na czele ;-) Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mario! Komitet odskrobal przypalony garnek (na szczescie! to musi byc znak na szczescie i pomyslnosc Robotki :-) krzesze iskry radosci obcasem u kapci!
   Dziekujemy!

   Usuń
 10. Się melduję, się gotowa do pracy, wrzucam zaproszenie na fb, moi znajomi też podchwycili ideę i w ubiegłym roku dołączyli do zabawy. Ahoy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dream(k)u!
   Lada moment bedziemy tez oficjalnie na fejsbuku! Wtedy bedzie mozna Znajomym przypomniec! :-)
   Ahoy! - krzyczy Komitet i dmucha w zagle Robotkowiczom!
   CMOK!

   Usuń
 11. Melduję gotowość bojową i wywieszenie sztandaru w Świecie Równoległym! - http://kalliope-swiat-rownolegly.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Zeszły rok przegapiłam, ale w tym roku staję w szranki i szykuję fanty:) pozdrawiam cieplutko Monika:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybaczamy! Z hamaka trudno czasem sie wyplatac!
   Jesli cos pozostawilysmy niejasne, krzycz!
   ;*

   Usuń
 13. Nie mogłam się doczekać kiedy cała robótkowa machina ruszy i się doczekałam. Nie wiem, który raz już to mój będzie, ale co roku emocje przy wybieraniu Dzieciaków do obdarowania są równie silne. W tym roku będą to: Andrzej M i Julek z rodzinki VI oraz Maryla z rodzinki II.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pomysl o tym, jak te emocje kumuluja sie potem w Niegowie! Jak ta niekontrolowana radosc otwierania listow i paczuszek obija sie tam o sciany i tlucze szklane abazury :-))) Opiekunom zalecamy noszenie kaskow ochronnych!
   (... rety, wiele to znaczy i dla Komitetu, ze wracacie i przyprowadzacie innych! Bardzo wiele!)

   Usuń
 14. Witam Was serdecznie i chętnie wezmę udział. Jeśli można to Jolę z Rodzinki IV, to moja bratnia dusza od szydełkowania.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doriss! Witaj!
   Bierz Jole! Niech wam sie z tego wydzierga obopolna radosc i gigantyczna porcja wzruszen!

   Usuń
 15. O rety! Czlowiek ledwie wyskoczy zupe przypalic (serio, serio!), a tu tylu gosci! Witajcie! Siadajcie! Czekalysmy! Cieszymy sie! Aaaaaaaach!

  OdpowiedzUsuń
 16. a czy mozna fejsbuniowo grupe tez czy raczej tu? i chcialabym zapytac, bo byc moze bede mogla wyslac Wii (z wiifitowym stepem do cwiczen lub bez), czy to by bylo za duzo na umiejetnosci domownikow ogolnych (patrze na Eweline, ale pewnie by sie podzielila) bo tam trzeba machac tymi kontrolerami, i czy ten step by nie byl overkillem (u mnie swietnie uczyl gdzie mam srodek ciezkosci, zebym sie nie przewracala przy rehabilitacji kolana i przy jodze i jako step do cwiczen, ale moze to za duzo? potrzebuje konsultacji czy, w jakiej konfiguracji itd. (na pewno jeszcze nie wiem czy w ogole ale pracuje nad tym)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bedzie! Tylko Wozna Bebeluszek oddalila sie do spa na wywczasy ze swym nieletnim dziecieciem, wiec trzeba nam kilka dni odczekac, bo to jej fejsbuniowy ogrodek :-)
   Kochana, wydaje mi sie, ze pomysl uberrewelacyjny! Tam sa chyba opcje dla kazdej grupy wiekowej, prawda? Na reklamach widywalam staruszki!

   Usuń
  2. Wiekowo tak, to kwestia gier. zobacze czy i jakie gry mozna i czy moga byc po polsku (chyba ze ktos z opiekunow umie po angielsku?) bo system by lecial z Irlandii. ja bym go przeinstalowala na polski itd, ale nie wiem jak z softem. stay tuned :)

   Usuń
  3. Tuned like tuna!
   Dwojkowa Siostra-Opiekunka wielce sprawnie radzi sobie z angielskim! Musi to byc znak!
   :-)

   Usuń
 17. Już! I na FB i na stronie budkowej, już zawiadomiłam wszystkich :) ...Taki dobry dzień dzisiaj! Radość w czyn zamienić! ...RODZINKA VII - Łukasz. W zeszłym roku miałam, to i w tym :) Ale jeszcze z tej samej rodzinki Krzysiek. ...Już mnie świerzbią paluszki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Budko! I ty tutaj! Prawda, ze jakby slonce jeszcze bardziej pojasnialo?
   Odnotowujemy (ja kaczka! Woznoooooooo! wracaj, bo sie dzieje :-)
   Jemioly mamy po kokardke to calujemy!

   Usuń
 18. Oczywiście się przyłączam. :) :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie wiem, gdzie się zgłaszać, ale jak w zeszłym roku zrobię paczuszkę dla Ani Czarnulki z rodzinki II.

  OdpowiedzUsuń
 20. Aha, i Wojtek z rodzinki III (też tak jak w zeszłym roku). :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno! Aniu!
   Recydywistko Robotkowa!
   Bierz Anke Imienniczke, bierz Wojtka! Niech wam sie usmiechy zderza w tym kosmosie i chaosie :-)

   Usuń
  2. Jutro posyłam, razem z dobrą energią. :)
   Od moich czytelników też wiem, że co niektórzy się przyłączają. :) Jest moc :)

   Usuń
 21. Wspaniale. Zabieram się do pracy. Chociaż raz zdążę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare, chinskie przyslowie mowi: Na Robotke nigdy nie mozna sie spoznic!
   Stawaj pod jemiola! Calujemy!

   Usuń
 22. Sztandar łopocze dumnie! I nie wiem jak to możliwe, ale co roku ładniejszy! :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wozna slyszy? 'Co roku ladniejszy!'
   (Kiedy ja to mowie, to Wozna odpowiada 'ojtamojtam' i chyba nie wierzy!
   A przeciez kreska sie tej Bebe tak wyrabia, jak ciasto na drozdzowki!

   Dzieki! Recydywo! ;-)

   Usuń
 23. Kalendarz na 2016 otrzymano, zawieszono i nie ma opcji żeby o Robótce zapomniano;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Derekcja wszystkich nas tu zaskoczyla kalendarzem! A Komitet sie dodatkow wzrusza, bo mysli, ze Robotkowi kombatanci juz pewnie rozpoznaja 'swoich' Starszakow na zdjeciach :-) I to takie fajne jest!

   Kolorki, cho no tu! Pod jemiole! Nadstawiaj poliki!

   Usuń
 24. Cudnie że sztandar już łopocze :) już się zabieram do udostępniania :) a zaraz potem do kombinowania co i komu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaa! Michelle ze Schowka!
   Ty tez wrocilas!
   Komitet leci po pierniczki!

   Usuń
  2. Podlinkowane i udostępnione:
   http://michelle.schowek.net/2015/11/11/jest-robotka
   http://kgmip.blogspot.com/2015/11/jest-robotka.html
   wcinam wirtualne pierniczki i zabieram się do roboty :) Miło Was znowu widzieć :)

   Usuń
  3. Linkowane z rozmachem!
   Dziekujemy!

   Usuń
 25. Melduję się szanowny komitecie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bacznosc! Spocznij! Pierniczka? :-)

   Usuń
  2. Dziękuję, pierniczkiem się częstuję z ochotą:)

   Usuń
 26. Ledwo człowiek dojrzy robótkowy banerek i już czuje święta w powietrzu! I z miejsca ta specyficzna radość rozlewa się ciepłem wokół jego serducha, magicznym stanem wyczekiwania i uśmiechem od lewego do prawego ucha :))
  Dobro rozsieję jak zeszłego roku, zarażę chęcią niesienia pomocy kogo trzeba, propagandę w stosownych dawkach zaaplikuję ;)
  Jest Robótka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wozna, jestem przekonana, wrzuca w te banery i sztandary jakies swiateczne feromony :-) A reszta to juz wynik eksplozji serc Robotkowiczow!
   Komitet mowi: nadstawiaj poliki!

   Usuń
 27. Melduje się i wybieram Grażynkę z rodzinki II, moja moja! Bebe nie obrobi się z uzupełnianiem swojego notesu jak wróci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grazynka! Znakomity wybor! Choc, wiesz, usmiech Grazyny bardzo zarazliwy jest! Moga i u ciebie wystapic objawy!

   Wozna bedzie notowac na cztery dlugopisy i dwie rece :-))) Wozno! Dlugopisow sobie nakup! W hurtowni!

   Usuń
 28. W zeszłym roku był mój pierwszy raz ;) Z ogromną radością przystępuję po raz drugi! Serdecznie pozdrawiam Szanowne organizatorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet wykonuje meksykanska fale na czesc Powracajacej!
   :*

   Usuń
 29. Jestem i ja! W zeszłym roku zaprosiłam kilku moich znajomych do zabawy :) Wyszło fajnie! Czekam na wydarzenie na fejsie i będę udostępniać!
  Część prezentów już jest, część jeszcze w głowie!
  Pozdrowionka! Ewa M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo!
   Uwielbiamy, gdy Robotka wciaga i laczy!
   Pojdz no tu, pod jemiole!
   :*

   Usuń
  2. Melduję, że będzie mp3 dla Agnieszki Piechurki!

   Usuń
  3. Pajeczyno!
   Komitetowi chyba cos wpadlo do oka... idzie po chusteczki!
   Wroci, bedzie calowal!

   Usuń
  4. czuję się ucałowana!

   Usuń
 30. Oczywiście Mamelkowo zgłasza swoją gotowość do akcji!!!! Na barykady, znaczki w dłoń!!! Czuj, czuj czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Mamelki wrocily z duchem ochotnym i bojowym!
   Wolajcie, jesli trzeba wam masowac nadgarstki i wachlowac mokrymi recznikami!
   Komitet obcalowuje!

   Usuń
  2. I nawet post o akcji już nadziergany:)) Niech się wieść niesie, hen,hen:))

   Usuń
  3. Szaleją kierowniczko, szaleją!

   Usuń
 31. Z radością przystępuję po raz drugi i w tym roku podeślę coś Damom z II Rodzinki: Urszuli, Maryli i Gabrysi.
  Banerek umieściłam na 5porroku.blogspot.com
  Niech moje Przyjaciółki blogowe się zapoznają. Pozdrowienia serdeczne dla całej Waszej wielkiej Rodziny:-)

  OdpowiedzUsuń
 32. Zauważyłam, że dawny Basik zarezerwował Marylę z II, to ja w jej miejsce poproszę Barbarę M, czyli: Barbara, Urszula, Gabrysia!!! trzy Kobietki:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu! Witaj ponownie!
   Oddajemy trio dam w dobre rece!
   Komitet tanczy z radosci ... Wozno? Jaki w tym roku repertuar? :-)

   Usuń
  2. Makarena! W takim tłumie tylko Makarena :-D

   Usuń
 33. A czy można przekazać pieniążki?
  Jeśli tak to poproszę o numer konta.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko, ale zyczenia tez planujesz wyslac ktoremus z Ulubiencow? Bo w tym sezonie, oni najbardziej na nie wlasnie czekaja.

   A wszystkie dane dotyczace przekazow i darowizn znajdziesz tutaj. http://dpsniegow.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=122&Itemid=32

   Usuń
 34. Klik dobry:)
  Faktycznie gęstnieje tłum. Poproszę Komitet Blogowo - Poddrzwiowy o wpisanie mnie na listę kolejkowiczów do Urszuli (48) z Rodzinki II.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AlEllo! Przyznaj sie! Bedziesz rymowac?
   Wozna zaraz oskubie kaczke z wszystkich pior i odnotuje!
   Ula juz w blokach startowych, juz cwiczy palce :-)
   MUA

   Usuń
  2. Będę rymować. Zastanawiam się, czy na blogu nie ogłosić konkursu wierszy dla Urszuli. Przecież więcej nie zaszkodzi, prawda?

   Usuń
  3. Genialny pomysl! Antologia wierszy specjalnie dla Uli! Prezent trafiony w sam srodek tarczy!
   :-)))

   (Oglaszaj, ja tez chce cos zrymowac! W tlumie razniej!)

   Usuń
  4. Ogłoszone! Chętnie przyjmę poprawki do ogłoszenia. :)

   Usuń
  5. Konkursu w ramach Robótki jeszcze nie było! I jak tu was nie kochać?

   Usuń
  6. Barbara - jako pierwsza - przepiękny wiersz napisała. Kierownicwo "Posiaduszek u alElli" mianuje ją Pionierką Antologii Poezji Wszechczasów, o!

   Usuń
  7. Pionierka dziękuje i Urszulce tom wierszy szykuje:-)

   Usuń
 35. W zeszłym roku wysłałam coś cichaczem bez awizacji, więc coby w tym roku buchalteria się zgadzała zgłaszam akces ;-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duch radosnej ksiegowosci unosi sie nad Robotka! I co roku kazdy Starszak dostaje 'najwiecej!'
   Dziekujemy!
   (fala wzruszenia podnosi sie! czuje, ze bedzie z tego powodz!)

   Usuń
 36. Dopisuję się do listy obecności, jak co roku :) Sztandar na blogu powiewa i łopocze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolory Wozna wybrala takie, ze sie nie wylopocza! Prawda, ze ze sztandarem od razu na blogu swiateczniej? :-)
   Blanko, chroniczna Robotkowiczko, witaj ponownie!
   CMOK!

   Usuń
 37. Rok temu miałam Piotra rodzinka III, nie wiem czy tam paczka z piłką doszła więc pozostaję wierna i w tym roku kolejna piła poleci do bramki w Niegowie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Derekcja z obawa przelicza okna w budynkach, ale ech! raz sie zyje! :-) Strzelaj!
   :*

   Usuń
 38. Przyłączam się i w tym roku, informację o Robótce 2015 już opublikowałam na FB :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwono! Komitet wyciaga z kieszeni konfetti i papierowe trabki! Rety, wracacie! Czyli widzicie, ze to ma sens!
   (Niczego innego Komitet sobie nie zyczy pod choinke!)

   Usuń
 39. Ja chętnie sobie polatam z Adasiem, więc wybieram Adama z rodziny VII. Już skontaktowałam się z kołem modelarskim i coś będzie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 40. Melduję się i w tym roku :) - sztandar od wczoraj powiewa na blogu.
  Rezerwacja: Asia P. z rodz. IV i Gabrysia z rodz. II
  Pozdrawiam serdecznie Komitet i wszystkie uczestniczki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... liczymy i na uczestnikow :-)))
   Eluniu! Pobralas intrygujacy duet, ktory w sumie laczy marudzenie :-)
   Wyzwanie dla zaawansowanej Robotkowiczki!

   Usuń
 41. Kaczko, czy Twój email podany tutaj na stronie jest aktualny? :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Zaklepujemy Mirka z rodzinki I. Czy kredki nadal aktualne, w tamtym roku był ich fanem, w tym roku w opisie widzę że rządzi krepa :) Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Artysty Miroslawa wszelkie przybory plastyczne! W tym i kredki. Moze o niespotykanych kolorach lub w teczowym zestawie? Niech chlopak rozwija techniki! (kaczka sama tu na boku kombinuje, czy nie podarowac Mirkowi kompletu pasteli! :-)
   Niech ci beda kolorowa kredka Swieta wymalowane, Agnieszko! :*

   Usuń
 43. Jestem w gotowości! Jakże by moło być inaczej! Choć może nie w takim wymiarze, jak w ubiegłym roku... z pewnych niezależnych względów, ale jednak... Pozdrawiam najgoręcej Komitet Organizacyjny i czołem przed Nim biję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chranno! Komitet pohukuje na ciebie: Rozmiar wymiaru nigdy nam tu nie zaprzata glowy! Najwazniejsze, zesmy tu wszyscy razem i razem rozbieramy ten mur, miedzy ich swiatem, a naszym! A z murami to juz tak bywa, ze czasem obluzowany kamyczek wywola wieksza lawine niz wiertara udarowa z tysiacem przystawek!

   Komitet upomina i caluje :-)))

   Usuń
 44. Z radością dołączę i w tym roku :) A z wyborem poczekam na tych, co to ich najmniej osób wybierze.
  Pozdrawiam serdecznie - Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Izo! Bedziemy podawac trendy i statystyki! Badz czujna :-)

   Usuń
  2. Też chciałabym dołączyć do akcji - A z wyborem poczekam na tych, co to ich najmniej osób wybierze.
   pozdrawiam serdecznie Basia

   Usuń
  3. Basiu, lada chwila beda pierwsze statystyki!

   Usuń
 45. sztandar skopiowany i udostępniony, niech wieść idzie w świat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martyshko! Komitet sie raduje, ze internety zielenieja! :-)

   Usuń
 46. czekałam czekałam i się doczekałam! proszę o dopisanie do Rodzinki II, koniecznie do Gosi ;)

  OdpowiedzUsuń
 47. Mamijo! Bierz Gosie, gdyz z Gosia lepiej nie zadzierac :-)
  MUA!

  OdpowiedzUsuń
 48. Ooo a dosłownie kilka dni temu rozmawiałam ze swoją mamą o ubiegłorocznej akcji i zastanawiałam się czy tegoroczna już ruszyła... Fajnie, że już działacie :) Biorę się zatem za czytanie rodzinkowych opisów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siluetko! Robotka laczaca pokolenia! Czytajcie! Wybierajcie! Tlum Starszakow czeka!
   :-)

   Usuń
 49. Jestem tu poraz pierwszy, fantastyczna akcja, a swojego Ulubieńca już wybrałam. Polecam Was na fb i na moim blogu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gotuj sie zatem na duzo wzruszen, Misiowo! Gromadz chusteczki! W styczniu bedzie sie dzialo! :-)

   Usuń
  2. Super:)))Cieszę się i nie mogę doczekać ":D

   Usuń
 50. Ja zostaję wierna chopakom z rodzinki VI. Już prawie dla wszystkich mam zrobione kartki, dostaną też ode mnie drobiazgi, niektóre też własnej roboty!!!
  Aśkowska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Askowska, przodowniczko! Fakt, trudno tam pominac ktoregos z chlopakow, bo oni wszyscy tacy fajni :-)

   Usuń
 51. Z wielką przyjemnością dopisuję się do tego cudownego dzieła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olenko! Zgloszenie przyjete. Szukaj Ulubienca! :-)

   Usuń
 52. Witam, trafiam przez przypadek, zostaje i podejmuje wyzwanie:) Jeśli można Chętnie podzielę się dobrym słowem oraz upominkami z Magda miłośniczką skarpet, Ania Sz miłośniczką kosmetyków, Januszem który kocha rodzinny królewskie, oraz Piotrusiem, który uwielbia kąpiele.
  Posyłam akcje w świat przez Facebook, i bloga. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marto! Komitet popiskuje z radosci. Wozna smarka w rekaw, kierowniczka udaje, ze jej cos wpadlo do oka... swiatecznosc sie zageszcza!
   Bierz ich wszystkich czworo i niech to dobro wroci bumerangiem!
   Calujemy z jemiolowym znakiem jakosci!

   Usuń
 53. My rodzinne przytulamy: Gabrysię, Marylę i Halinkę (II), Janka (VII), Przemysława (III), Andrzeja M. (VI) oraz Bożenkę (IV). A sztandar już powiewa na moim blogu mariawpodrozy.blog.pl. Pozdrawiam. Marysia - robótkowa recydywistka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marysiu!
   Nie tylko recydywistko, ale i hurtowniczko! Bierz ten zgrabny siedmiopak. Siedem - szczesliwa liczba! Bingo i kumulacja :-)))
   I dla ciebie calus spod jemioly! Nadstawiaj poliki!

   Usuń
 54. Na moim blogu też już powiewa :-)

  OdpowiedzUsuń
 55. Zgłasza się do akcji weteranka, sztandar wywieszony, plan działania obmyślany
  http://koszyk-bet.blogspot.com/
  Bet

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kombatantko! Weteranko! Bet kochana!
   Komitet na twoja czesc potrzasa szklana kula ze sniegiem!
   Niech ci tyle dobrego, ile wewnatrz platkow spada na plastikowego balwana!
   :*

   Usuń
 56. Wspieram, popieram, biorę udział po raz drugi dopiero, ale za to z wielka radością. Sztandar jest! Nareszcie poczułam Święta:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu!
   Komitet czyni dwuosobowa meksykanska fale na wiesc o twoim powrocie!
   Rozpylamy jeszcze wiecej swiatecznej atmosfery!
   :*

   Usuń
 57. Gotowa! Glowa peka od pomyslow.

  Dziekuje i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Komitet dodaje: jakie to przyjemne pekanie! Zyczymy radosnych mak tworczych!

   Usuń
 58. Dołączam z przyjemnością i wielkie dzięki za kalendarz,to było miłe zaskoczenie.
  Serdeczności przesyłam :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Derekcja tez zaskoczyla Komitet kalendarzem. Sekretnie go sobie skladala i powielala w kaciku!
   Caly rok z Ulubiencami :-)

   Usuń
 59. Chętnie wezmę udział!

  OdpowiedzUsuń
 60. Rezerwuję Sylwka z Rodzinki III, bo chyba będę mieć dla Niego coś fajnego i Gosię z Rodzinki II, bo ma mój rozmiar i mój charakter. Od kiedy można wysyłać paczki, czy już?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgloszenie przyjete! Mozna slac juz teraz. Wszystkie przesylki Derekcja zbiera i rozdaje podczas Swiat, az do Trzech Kroli :-)

   Usuń
 61. Melduję się:) Banerek już wisi:)
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ireno! Dziekujemy! W internetach coraz zieleniej! :)

   Usuń
 62. Oj... chciałam w tym roku odrobić zadanie sumiennie i wymyśliłam sobie, że zacznę od pisania kartek, a plan jest taki: napisać karteczki do wszystkich chłopaków. Bo nie jestem w stanie wybrać jednego. Jak dam radę to i dziewczynom coś skrobnę. O prezentach pomyślę później. Policzyłam chłopaków, łącznie z tymi z koedukacyjnej. Jest ich 53! No ja nie wiem, czy dam radę... czy mnie prędzej do piekła nie porwą za takie okropne rymy częstochowskie, jakich oko nie widziało, ucho nie słyszało... ja na razie słyszę gromy z jasnego nieba... Na razie naskrobałam dla jednej rodzinki, pierwszy króciutki gniot grafomański zajął mi pół godziny, teraz idzie lepiej, nie przekłada się to jednakowoż na jakość ekhm, ekhm... utworów... Doprawdy, chylę czoła przed poetami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet Org (a przynajmniej jego kacza polowa) wyobraza sobie twe udreki. Komitet wymyslil sobie, ze uraduje Haline kalendarzem adwentowym na konkretny temat, ale temat wymaga napisania kilkunastu stron krotkich tekstow :-) Komitet lzy roni, kopie Muzy w kostki, odgryza sobie nadgarstki, ale prawda, ze sie nie damy? Musi sie udac! :-)
   Poklepuje po pleckach! Niech rymy same sie robia!
   A gdyby przytrafil ci sie blok rymotowrczy to polecam http://www.rymy.eu/
   Ilez razy byl mi ten serwis ratunkiem, gdy szukalam rymu do "kaczka glupia", albo jakiegos podobnego :-))))

   Usuń
  2. O, dzięki, będzie łatwiej, może niekoniecznie piękniej, ale weselej zapewne :))) Mam nadzieję, że adresaci nie są literacko nazbyt wymagający i zakładam, że to co istotne, to tych kilka zdań do każdego z nich wprost skierowanych, nawet takich trochę nieskładnych - ta idea nieco mnie ośmiela w tym debiucie poetyckim :)))

   Usuń
  3. Spersonalizowany rym usmiechnie najponurniejszego i najchmurniejszego! Zamknij oczy i skacz w te litery!
   :*

   Usuń
 63. Witam, szykujemy z dzieciakami paczkę - wyślemy na początku grudnia. Banerek wisi u mnie na blogu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu! Dzieki! Szykowanie z dziecmi to juz absolutna kwintesencja Robotkowania!
   Wozna trzyma jemiole, kaczka robi MUA w oba poliki!

   Usuń
  2. Gdy będę miała wszystko skompletowane - napiszę listę. narazie nie chce zapeszać, bo... szykuje się pokaźne przedsięwzięcie.

   Usuń
 64. A ja chyba poproszę Komitet o pomoc :) Co prawda dzieci już szykują kartki i podarunki ale wciąż nie wiemy kogo nimi obdarować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet z ogromna checia! Polecamy Piatakow! Agate, Malwine i Ewke!

   Usuń
  2. Ufff, dziękujemy, od razu lepiej ;) Szykujemy więc paczuchy dla dziewczyn.

   Usuń
 65. Chętnie przyłączę się do akcji :)))

  OdpowiedzUsuń
 66. W tym roku także melduję swoją gotowość! Sztandar powiewa na blogu, a ja zaczynam intensywniej myśleć... i do pracy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpowiedzcie proszę kto jeszcze nie został wybrany, bo pogubiłam się już w tym gąszczu komentarzy :)

   Usuń
  2. Do Rooooooooobotki, hej! Z pobieznych statystyk (Wozna wraca 19 listopada i wtedy wykona dokladne obliczenia). Tymczasem proponuje: Mateusza z Piatki, albo Anie i Basie z Czworki. Laczy ich elegancja! :-)

   Usuń
  3. Ogromnie dziękuję za podpowiedź :-)
   Otwieram ramiona i z radością przytulę: Anię Sz., Anię N. i Basię M. z rodzinki IV oraz Mateusza z rodzinki V.
   Być może na nich się nie skończy - uwielbiam przytulanki :-)

   Usuń
 67. Techniczne pytanie: można słać już teraz czy bliżej świąt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, mozna juz teraz! Wszystko poczeka do Swiat :-)

   Usuń
 68. Moja małoletnia 2-osobowa komisja, która zresztą czekała na kolejną Robótkę, przebierając nogami, zadecydowała, że karteczki z drobnymi upominkami wysyłamy do: Jana Ś. (r. VII), Rafała (r. I), Sylwka (r. III), Zbyszka Sz. i psiaka (r. VI), Basi M. i Magdy (r. IV), Tereski (r. V) i Agnieszki (r. II). I jeszcze pytanko- czy Zbyszek majsterkowicz lubi słodycze? Mam na oku czekoladowy zestaw narzędzi, ale nie wiem czy mu się spodoba, czy może lepiej celować w prawdziwe? Komitecie, pomożecie ;)?

  efka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet nie pomoze? Pomoze!
   Efko, Ty Huraganie! Ramie musisz chyba miec na kilometr, zeby ich tak wszystkich ogarnac!
   Komitet sie wzrusza i wyciera nos w podomki i szlafroki!
   Czekoladowy zestaw narzedzi uraduje Zbyszka na bank!
   :*

   Usuń
  2. Dzięki Komitecie nieoceniony :). Szykujemy więc słodkie kombinerki ;), życząc przy okazji Komitetowi tylu wzruszeń, coby podomki musiał wyżymać!

   Uściski :*
   efka

   Usuń
 69. Jak miło tu zawitać po raz kolejny. :) Chyba się uzależniłam...
  Mam trzy (takie same) książeczki z naklejkami z samochodami. Komu? Komu?
  A książeczki z psami i kotami (obrazki, naklejki)? Komu poza Agnieszką z rodz. II?
  Bo z konikami to wiem komu przesłać. ;)
  Całusy.
  Jola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolu! Komitet rozdziela! Samochody dla Wojtka T. (III) Mirka (!) i Staszka (VI)
   Psy i koty dla Eweliny (II), Agaty i Malwiny (V)!
   Peki calusow!

   Usuń
  2. Super, dzięki. Jakiś czas temu kupiłam spontanicznie z myślą o Robótce. Wiedziałam, że Komitet pomoże dopasować. :)
   Jola

   Usuń
  3. Znamy ten objaw! Komitetowi sie zdarza! Wozna poszla kupowac sobie rajtki i wrocila z nareczem dla Eweliny :-) Kaczka wyskoczyla po chleb, a tu 'keczupino' w promocji! Grzech nie brac :-)))

   Usuń
 70. W Robótce biorę udział już 3 raz. Świetna sprawa :D
  Baner udostępniony, a ja zaczynam powoli planować co i dla kogo :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeci raz klasyfikuje sie do karty stalego bywalca!
   :*

   Usuń
 71. WOŹNA WRÓCIŁA :D, przeczytała (zamiast spać), uzupełniła tabelki (zamiast spać) i teraz już na bank nie zaśnie z wrażenia. Czarno na białym dowodzi: JESTEŚCIE WARIACI! Lowam wszystkich razem i osobno. To co robicie jest piękne! :*

  OdpowiedzUsuń
 72. Robótkowałam w ubiegłym roku i nie jestem gotowa na odwyk. Siędę do maszyny i zobaczymy co wyjdzie: kot czy bardziej koń, a może kosmetyczka, a może po japońsku itoito :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwyk?! od Robótki?! To nie wypada!
   Japońska Kocio-końska kosmetyczka :D to będzie szał na kółkach.

   Usuń
 73. Ponoć Piotruś i Krystian z Rodzinki III czekają na karteczki. To ja się melduję i już coś szykuję! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wozna dopycha te informacje kolanem w sekretnych notatnikach!
   :*

   Usuń
 74. mam pytanie - czy ULA ta, która jest niewidoma i kocha wierszyki czyta za pomocą Braille'a ? u AlElli jest akcja pisania wierszyków , teraz ja chcę u siebie na blogu taką akcję zrobić bo kilka osób u mnie komentarze rymuje :-) Mój wierszyk już gotowy. Dołączę do wierszyków AlElli ale jeśli Ula Braillem czyta to mam pomysł jak te wierszyki przetransponować na ten język.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malino, pomysl absolutnie odlotowy! Ta antologia wierszy dla Uli! Ze tez nikt na to wczesniej jakos nie wpadl. Niestety, Ula nie czyta Brajlem, ale odczytaja jej wiersze Opiekunowie. Mozna tez wyrecytowac, nagrac i wyslac na plycie CD.
   Komitet caluje!

   Usuń
 75. Jakoś zanikł mój komentarz z wczoraj, nic to. Najważniejsze, że po raz drugi Skopje chce być z Wami. Nic tam jeszcze nie powybierałam, ale zgłaszam gotowość, paczka przed świętem Trzech Króli dotrze na pewno! Uśmiechy przesyłam :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tańczymy kankana, kankana, kankana!!! Aga <3 jak miło cię widzieć powróconą jak bumerang! Uśmiechamy się dubeltowo od kaczego do bebowego ucha :D

   Usuń
  2. Kankan zawsze w modzie, też tu potańczymy!!! Robicie super rzecz i to się liczy. W jedności siła, w prezentach i pamięci moc!!!

   Usuń
  3. Jest, jest! Wskopjalas go w zakladce Damy :-)

   Usuń
  4. Jakaś taka zaskopjona jestem... teraz dopiero widzę gdzie tam się powpisywałam! Może te Damy tak mnie zainteresowały... Dzięki za odpowiedź!

   Usuń
 76. Witam. Brałam udział w akcji Serducho dla Starszaka, teraz też chciałabym się przyłączyć. Proszę o przydzielenie podopiecznego. Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu! Wyobraź sobie byłam latem w Niegowie i o czym mi opowiedzieli w pierwszej kolejności?! O serduchach, którymi ich zasypaliście! Bardzo ale to bardzo miło Was tam wspominają, do dziś! Macie moc! Przekaż proszę zrzeszonym w szyciu, żeby włożyli kaski! Taki dobro będzie wracać :)

   No to może Krystian z VI? Wyczarować mu poduchę do przytulania albo odlotową przytulankę albo kocyk albo niech cię tam fantazja poniesie!

   Usuń
  2. Dobrze wezmę Krystiana, cieszę się, że sprawiliśmy chociaż trochę radości.

   Usuń
  3. trochę? Całą lawinę! :)

   Usuń
 77. Poznań melduje się gotowy do akcji. Na fb i blogu grupy Poznań szyje informacja o akcji już hula :)
  Teraz tylko problem kogo tu wybrać... :)

  OdpowiedzUsuń
 78. Lady Thimble i Wy, przecudne Szyjatka!
  Niech Wam stopki w maszynach biegaja na paluszkach, a igly nigdy nie robia dziur w palcach!
  :*

  OdpowiedzUsuń
 79. Jak to podpisać? Tak jak w opisie Rodzinek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli piszesz tylko do jednego adresata to następująco:
   Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
   Rodzinka...(numer rodzinki)
   dla...(imię)
   Wierzbowa 4
   07-230 ZABRODZIE

   Jeśli do kilku, to możesz wrzucić wszystko w jedną kopertę/paczkę. Każdy podarek opisać imieniem i numerem rodzinki, a na paczce napisać:

   Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
   Robótka
   Wierzbowa 4
   07-230 ZABRODZIE

   Usuń
  2. Dziękuję, chodziło mi właśnie o imię - czy wystarczy.

   Usuń
 80. Szanowny Komitecie, poproszę o przydział :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Pies w Swetrze to może Zbyszek Sz. i Janek B. z VI - oni też kochają psa w swetrze, czyli Niegowskiego Kubę ratlerka :)

   Usuń