24 gru 2020

Robótkowiczom 2020

 Drużyno Dobroczynienia!

Robótkowicze najzłociści!

O, wy niepohamowani dilerzy radości, fanatyczni emanaci miłości, nieposkromieni dawcy nadziei na lepszość tych pokrętnych czasów!

 Jak donoszą z Niegowa, skąpani we wyruszeniu, Dyrekcja i Opiekunowie, detektory wykrywania ciepłych słów i skarpet rozżarzyły się Starszakom do czerwoności. Trzeba studzić emocje, bo lada moment trzasną bezpieczniki!

Otuliny dla serc i stóp spływają strumieniem do Waszych Ulubieńców. Legendarna Listonoszka i Kurierzy z Zadyszką szmuglują Waszą kontrabandę. (Doprawdy, gdyby Aleksander Dumas uczył się od Was, co można przemycić w skarpecie, opis pobytu Hrabiego Monte Christo w twierdzy If zamknąłby mu się w formacie broszury.) No spójrzcie sami!C U D A!

Jak co roku, czynicie w Niegowie cuda.

Ściągacie dla Starszaków gwiazdki z nieba. W sumie nie są potrzebne. Niegów oświetla łuna Waszej nieustającej szczodrości i ta radość, którą wyzwalacie.

Komitet DezOrganizacyjny tradycyjnie już traci z wrażenia wszelkie zmysły i daje się porwać tej dobroci, która leci i powiększa się jak śniegowa kula.

Nie możemy Was osobiście uściskać i wycałować, więc chociaż przyjmijcie od nas świąteczne życzenia, zanim wszyscy wylogujemy się z internetów do naszych rodzin, bliskich, przyjaciół, do barszczu z uszkami, do karpia, bigosu, pierniczków i do makowczyków.

Niech Wam to dobro, które tak ochotnie podarowaliście Starszakom, wróci.

W takiej gramaturze, w takiej objętości, w jakiej Wam potrzeba. A nawet z górką.

I niech nadchodzący rok traktuje nas lepiej.

Tymczasem, regularnie odświeżajcie stronę Niegowiaków, bo tam Dyrekcja, jeśli wirusy i kwarantanny pozwolą, pokaże, udokumentowaną radość swoich podopiecznych.

Bądźcie zdrowi!

Woźna Bebe i kaczka kierowniczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz