10 lis 2016

❄❄❄ Robótka 2016 ❄❄❄

Witajcie Powracający, Nałogowi Robótkowicze i Ci-Co-Przechodzicie-Tędy-Przypadkiem w drodze przez niezbadane gęstwiny internetów! Trudno w to uwierzyć, ale...

po raz SIÓDMY przecinamy dziś wirtualną Robótkową wstęgę!
[...Nożyczki rdzewieją od naszych łez wzruszenia!...]


Sztandar Robótki można a nawet należy pobierać i
rozprowadzać po wszystkich zakątkach internetów


To oznacza siedem lat notorycznego uszczęśliwiania Dzieciaków-Starszaków z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie!  S I E D E M lat! (Kiedy to minęło?!)

Tysiące wysłanych kartek świątecznych, naręcza cud-prezentów, kosze pierniczków, kilometry szalikowych udziergów, listy wierszem i prozą, tajfuny kreatywności, spełnianie marzeń  i determinacja, by wspólnymi siłami rok w rok, konsekwentnie czynić Starszakom święta lepszymi!


To się dzieje dzięki Wam, Robótkowi Superbohaterowie! Bez Was i bez Waszych Serc (bez dna i z napędem turbo), nie byłoby ani pierwszej, ani siódmej edycji, ani żadnej innej edycji Robótki!  Superman z Kapitanem Ameryką mogą Wam najwyżej po znaczki na pocztę latać!


A zatem, Panie i Panowie, kosmonauci i rowerzyści, gracze w bierki i szachiści, hutnicy i robotnicy,  introwertycy i neurotycy, miłośnicy landrynek  i kolekcjonerzy pralinek, szaradziści i palindromiści, poeci i prozaicy, malarze pokojowi i wojenni, spadochroniarze i lotniarze, uczniowie i  studenci, sprzedawcy gofrów i dystrybutorzy szynszyli,  matki dzieciom i mężowie żon, właściciele jamników i  fundatorzy pomników, soliści i zawodnicy drużynowi, optymiści i pesymiści, emeryci i renciści, chemicy i politycy, łyżwiarze i kolejarze...
...jednym słowem...
WSZYSCY!!!

[...w tle dźwięk zardzewiałych nożyczek piłujących okolicznościową wstęgę...]


oficjalnie otwieramy edycję siódmą tego szalonego, spontanicznego dobroczynienia gromkim i tradycyjnym okrzykiem: 
❄❄❄ O co chodzi? ❄❄❄
Celem Robótki jest coroczne odpalanie fajerwerków radości wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. To bardzo zacna koedukacyjna brygada Maleńtasów, Starszaków i Emerytów, o których w detalu przeczytacie w zakładkach: DAMY 2016 i KAWALEROWIE 2016 [klik].

Dla nich Niegów jest Domem, tu, przy drodze na Ostrołękę, spędzą całe swoje życie. Opiekunowie starają się ze wszystkich sił, by było w Niegowie domowo, rodzinnie i normalnie. Jednak w tym około świątecznym, Bożonarodzeniowym czasie zawsze budzą się smutki i tęsknoty. Echem powraca świadomość odrzucenia, serca rwą się do własnych rodzin, których często już nie ma, albo nigdy  nie było, każdy dźwięk telefonu budzi nadzieję, że ktoś jeszcze pamięta, a pojawiający się na horyzoncie listonosz z wypchaną torbą jest płonną obietnicą listu od kogoś bliskiego.

Stąd właśnie Robótka.

❄❄❄ Co zrobić? ❄❄❄
Wyłuskajcie sobie z listy Dam lub Kawalerów swojego Ulubieńca i napiszcie mu coś od serca.
Niechże się Ulubieńcowi zrobi ciepło i lekko i radośnie, niech poczuje się pamiętany, jedyny, niepowtarzalny i wyróżniony. Niech się doczeka czyjegoś (WASZEGO!) zainteresowania.
Tradycyjnie, nie stawiamy żadnych granic Waszej fantazji.  Niegowiacy nie umieją czytać. Wasze kartki przeczytają im Opiekunowie.  Te kartki można "pisać" na rozmaite sposoby. Można odręcznie, długopisem, inkaustem, tęczową kredką. Można malować, nagrywać, haftować, układać z choinkowych gałązek, dziergać na drutach, heklować na szydełkach, upiec z piernikowego ciasta. Można samemu, można gromadnie całą klasą, hufcem, fabryką. Można z Polski, ze świata, z najdalszych zakątków galaktyki. Można zwykłym, można priorytetem. Grunt, żeby pisać sercem.

Co roku pada pytanie:
❄❄❄ Czy można obdarowywać Niegowiaków świątecznym prezentem? ❄❄❄
Można, oczywiście, że można. W tym celu staramy się we współpracy z Dyrekcją opisać  jak najlepiej poszczególnych Ulubieńców. Ale prosimy, nie zapomnijcie o dobrym słowie dołączonym do paczki. To ono jest istotą, sednem i sensem tej Robótki.

❄❄❄ To ważne!
Nie pomylcie nas z "charytatywną zbiórką na rzecz". ❄❄❄
O jedzenie, czystą pościel, czy ciepłe gatki zatroszczą się Opiekunowie. Dzieciakom-Starszakom potrzeba Waszych ciepłych słów, Waszej uwagi, Waszego zainteresowania! Tu trzeba dotrzeć do konkretnej osoby i ją słowem pogłaskać i przytulić!

❄❄❄ Co będziecie z tego mieć? ❄❄❄
Ręczymy, że to jedna z najlepszych inwestycji. Wy im serce w kartce, oni huraganową wdzięczność, trwałe miejsce w ich wieczornych pacierzach, ewolucje akrobatyczne z radości, łzy wzruszenia i uśmiechy niedowierzania (Dowody tutaj >>> klik <<<  Obejrzyjcie, co działo się rok temu).

Wasze kartki będą dla Niegowiaków skarbem!  Zamieszkają w szufladkach nocnych stolików, wsuną się pod poduszki, wcisną w kartki albumów ze zdjęciami.

To, co?
Słuchajcie.

Jest Robótka...

I oby i tym razem dało radę, bo oni tam czekają.
Jak nikt na świecie.

- Podpisano
Wasz Komitet DezOrganizacyjny 
(kaczka kierowniczka i woźna Bebe)


❄❄❄ OFICJALNY ADRES do Robótkowej Korespondencji ❄❄❄

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE

248 komentarzy:

  1. Dzień dobry? Pierwszam? Chciałabym uszczęśliwić Bożenkę z Rodziny IV :) :*
    PS Bebe, rozpijesz się... ;) Dziewczyny :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pierwszaś! Zdrowie!
      Czego się dla Niegowiaków nie robi!
      Zakładam kajecik!

      Usuń
    2. jak co roku zaprzęgam renifery do Niegowa :)

      Usuń
    3. Podrzucamy reniferom mieszanke proteinowa na muskuly!
      Wista wio!
      Cmok!

      Usuń
  2. To ja jak zwykle biorę moich chłopaków - braci Zbyszka, Tadeusza i Stasia z Rodzinki VI:)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Memelkowa Ty recydywistko! Lowam!

      Usuń
    2. Napisałam do Ciebie na priv, bo mam pytanie "robótkowe".
      Ps.1.Byłam dziś na pierwszych "robótkowych" zakupach:))))
      Ps.2.Lowam też:)))

      Usuń
  3. My też My też! Gdzie jest lista? Bo mu co roku wymyślamy coś nowego dla kogoś nowego :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Jesteście!!! Czekamy od wakacji :***

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czujemy presje! :-))) I co roku te sama, a nawet wieksza treme!
      Jak cudnie, ze wracacie!

      (PS Woznej troche zajelo malowanie serduszek ;-)

      Usuń
    2. (ręcznie! ręcznie dziergane! i od serca te serca!)

      Usuń
  5. To ja do mojej Kochanej Gosi z Rodzinki II już piszę karteluszkę, a że ja tu drugi raz to jeszcze druga Dama mi chodzi po głowie - niech będzie Bożenka z Rodzinki IV, bo to moja imienniczka ;) no i Bożenki to fajne babki są!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Woźna notuje już w kajeciku!
      Nadstawiaj poliko będę całować! Dubeltowo!

      Usuń
  6. Melduje sie na posterunku! Biorę Jadzie z rodzinki II oraz Madzię z rodzinki IV (to już 3ci raz!). Oraz rozpuszczam wici. Ściskam komitet :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niech żyją Robótkowi recydywiści. Zwłaszcza, że oni tam czekają i lubią jak wracacie... bo czują, że mają tam w świecie "swoich ludzi". Dziękuję z przytupem! A już za rozesłanie wici - poczwórne fanfary!

      Usuń
  7. Witamy czwarty raz.Bierzemy Ireneusza z rodzinki I.A moje dziewczynki już produkują własnymi łapkami wielką górę kartek.W planach jest 20 ale zawsze wychodzi więcej.Dobrze że jesteście.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komitet zaczyna namakac nieopisanym wzruszeniem. Fakt, ze wracacie jest dla nas dowodem, ze ta Robotka to chyba nie najgorszy pomysl! (Wozno, gdzie chusteczki???!)

      Usuń
    2. Wyszły. Wsiadam na rower i jadę po nowe!

      Usuń
  8. Nasza szkolna ekipa tradycyjnie postara się pamiętać o Wszystkich! Puszczamy linka w świat, niech dobro krąży!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziekujemy Szkolnej Ekipie, jestescie na szostke! Niech Wam Robotka wroci w lagodnych reformach (hmmm... skojarzenie z damskimi pantalonami?) oswiaty!
      Wozna juz biezy z transportem jemioly! Calujemy!

      Usuń
  9. Brawo dla wszystkich Dam i Kawalerów. Zapisałam już w swoim sercu Basię i Gosię- dwie strojnisie z rodzinki II oraz Urszulkę z rodziny II, koleżankę od poezji.Banerek umieszczam w 5 porach roku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Robotka znow w Pieciu Porach Roku! Niechze radosc i szczescie powroci, glownie dla najmniejszego w rodzinie Malentasa!
      Fanfary na czesc babci! :*

      Usuń
    2. W rodzince jest już drugie Maleństwo, babcia ma Wnuka i Wnusię:-) dzięki za fanfary!

      Usuń
    3. Przezacny komplet! Parytety zachowane! Brawa dla rodzicow, ale babcie podrzucamy pod niebo!

      Usuń
  10. :)
    W zeszłym roku nasza paczka nie doszła, bo zmogła nas choroba...w tym roku z dzieciakami się nie poddamy i mamy zamiar karteczki wysłać do wszystkich Chłopaków z Rodzinki VII :)
    Dzieciaczki już zaczęły tworzyć kartki :)
    Jest Robótka - będą Święta ;P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie możemy życzyć nic innego na te święta jak zdrowia, zdrowia i jeszcze raz makowca! Szaleńcy najmilisi z rozmachem na całą rodzinkę! Mua!

      Usuń
  11. Sztandar wisi na blogu i głosi światu o czekających sercach na gest serca. Rodzinnie włączamy się w akcję poraz czwarty."Niegowiaki" towarzyszyły nam przez cały rok spoglądając na nas swoimi radosnymi oczętami z kalendarza. Szczegóły wyboru podamy póżniej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mysiu, w samo sedno Robótki uderzająca, cho no! Będziemy całować i ściskać w giętkiej talii. Wybierajcie a śmiało!

      Usuń
  12. Witam Szanowny Komitet! Od tygodni już przeszukujemy internety w oczekiwaniu kolejnej Robótki :) Widzę, że nasz dobry znajomy Adam T. z rodzinki VII nadal w szybującej, podniebnej formie :) Kolorowanki, wyklejanki, flamastry i kredki dołączymy do kartki z ciepłym słowem dla Ziomka :)
    Astana i Jarek
    Komitet dubeltowo całujemy w oba policzki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Astana, Jarku - pójdźcie no a chyżo w nasze ramiona! Dzięki Wam, Adam T. znów będzie mógł występować w reklamie Red Bulla! Niech Wam piernik świąteczny duuuuży rośnie!

      Usuń
  13. Zgłaszam się! I tradycyjnie posyłam dobre słowo do Ani Czarnulki z II Rodzinki i Wojciecha z III Rodzinki. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam gęsią skórkę i gulę w gardle, gdy piszecie to jedno słowo "tradycyjnie", a potem wymieniacie te same imiona co w tamtym roku. Bo to znaczy, że Dzieciaki-Starszaki znalazły "swoich" na świecie, tzn. że Robótka się udaje. ♥♥♥ Dziękuję!

      Usuń
  14. Sztandar już dumnie powiewa i głosi ile dobra moi Czytacze mogą uczynić dla Dzieciaków Starszaków :) A na rodzinnej naradzie przy popołudniowej kawce i rogalu świętomarcińskim, dokonamy wyboru kogo my obdarujemy w tym roku. Pozdrawiam cały Komitet :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Woźna to wam jednak trochę zazdrości tych rogali. Jednak taka dobra dusza z Poznania, na emigracji w Hiszpanii, kiedyś mi takie rogale upiekła i do Anglii wysłała! Ludzie to są szalenie kochani. Za wici dziękujemy, z przytupem!

      Usuń
    2. Rodzinno-koleżeńskie grono,po długich naradach, w tym roku wybrało do obdarowania: Asia P. z IV, Andrzej M. z VI (też uwielbiamy koty), Maryla,Halinka i Gosia z II. Dzieciaki już się zabrały za produkcję kartek :)

      Usuń
  15. Kaczko dziękuję za odwiedziny i chyba masz rację, że Robótka będzie najlepszą terapią na brak weny.
    Sztandar już powieszony na blogu, a wybrałam dwie damy z IV Rodzinki - Asię P. i Jolę .
    Serdecznie pozdrawiam Komitet (dez)Organizacyjny i wszystkich Robótkowiczów :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mua mua mua! Komitet obtuuuuula!
      A Kaczka Kierowniczka się po blogach z kolędą już przeszła! Tej to nic nie zatrzyma! Lowam!

      Usuń
  16. Witajcie, informacje u siebie na blogu już dałam ☺ będę mm mierzyć siły na zamiary, wiec muszę na spokojnie poczytać inf o Mieszkańcach ☺

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Etolie Ty Robótkowy bumerangu! Pójdź no w me ramiona! Jak dobrze znowu cię zobaczyć ♥♥♥

      Usuń
  17. Jest robótka znaczy się będę Święta!
    Czas wywiesić sztandar:)
    Postaram się uszczęśliwić Paulinkę i Mirkę z rodzinki IV.
    A gdyby zebrała się ekipa Mikołajowa chcąca zafundować Marcinowi konsolę, to melduję, że na pewno coś dorzucę:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. oooo! Woźna sobie zapisuje. Może się ekipa konsolowa skręci! Będziemy ogłaszać! Dzięki OLKa! ♥

      Usuń
    2. Mnie też dopiszcie do ekipy konsolowej, koniecznie!

      Usuń
  18. ja podejmę się pierwszy raz i wybieram Damę z rodzinki II Halina Cud, miód i Orzeszki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ostrzegamy! To uzaleznia. A do tego Halina owinela sobie mnie wokol malego paluszka. Paulino, powiadam, znakomity wybor! Witaj na pokladzie tej szalonej tratwy :*

      Usuń
    2. wiem, że uzależnia i cieszę się z tego :) dziękuje za przyjęcie :*

      Usuń
  19. Się melduję:) Z kartkowym udziergiem pojawię się wkrótce. Rozsyłam wici blogowo i fejsbukowo, ahoy!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Weteranko! Cudnie widziec cie znowu!
      Komitet na twa czesc tanczy taniec Zorby!
      :*
      A Wozna cwiczy koledy na wuwuzeli!

      Usuń
  20. Mąż wywiesił flagę narodową, a ja wywiesiłam sztandar na swoim blogu :)
    Ja również zgłaszam akces dorzucenia się do konsoli i jak tylko obrobię się z aktualnymi pracami, biorę się za klejenie kartek :)
    Pozdrawiam szacowny Komitet! Blanka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jaki Komitet taka szacownosc! Wozna i kierowniczka przebrane za dwie choinki wykonuja tu na czesc kujawiaka z przytupem!

      Obadamy sprawe konsoli i damy znac! Ukochy!

      Usuń
  21. Jak co roku obdaruję kartkami wszystkich chłopców z Rodzinki VI Askowska

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wrocilas! Fakt! Jak co roku!
      Stalym bywalcom nalezaloby rozdac klucze do bloga i przybic w korytarzu wieszaki na ubrania!
      Cmok!
      Szostkowska kawalerka bedzie wniebowzieta! (Wozno, chodz calowac!)

      Usuń
  22. Łukasz z rodzinki VII - jak co roku :) "Małe piłeczki i drobne, mieszczące się w dłoniach maskotki" - po prostu mój świat :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Budko! To trzeba dodac. Twoje projekty sa niezniszczalne! Wiem cos o tym, bo w naszym domu przechodza testy wytrzymalosci, ze Ikea moze sie schowac!
      Bierzze Lukasza!
      Pojdz w objecia!
      Wozno, pojdz no tu, bedziemy sciskac obustronnie!

      Usuń
    2. O! Dziękuję za testy! Każdy test na wagę kolejnej zabawki.

      Usuń
  23. Dziękuję za informację, że Robótka 2016 wystartowała. W takim razie póki co działam z kartkami, potem pomyślę co więcej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komitet DezOrganizacyjny jest jak ojciec chrzestny... nigdy nie zapomina! Wiemy, gdzie twoj blog! :-)
      Wzrusz, ze wracacie, Robotkowicze!

      Usuń
  24. A właśnie dziś myślałam - wchodzę i oo! telepatycznie wyczułam, że to już czas!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nadajemy podprogowo! robotkarobotkarobotkarobotka...
      Dobrze wiedziec, ze ten kanal dziala!
      Komitet sypie ci pod stopy konfetti z piernika!

      Usuń
  25. Ustrzeliłam Asię P z Rodzinki IV, Pawła i Wieśka z Rodzinki I, Pawła Kaczorka z Rodzinki VII oraz Tomka Cz z Rodzinki VI.

    Pozdrawiam Was serdecznie :)))

    PS mam do podarowania gry na Play Station 2 jakby co :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jak seria z karabinu maszynowego! Wozno, porzuc likiery, chwytaj za notes i chodz calowac w poliki zeby bylo symetrycznie!

      Zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie i jakbyco :-) to wiemy, gdzie szukac Gwiezdnej i jej gier :-)

      Calujemy! (No wlasnie, Wozno, czy my mamy jakas jemiole u powaly?)

      Usuń
  26. Tradycyjnie Staszek W.z rodzinki VI.

    Pozdrawiam Was ciepło :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Slysze 'tradycyjnie' i swiat mi sie od razu robi taki miekki, dobry i puchaty!
      A niech was, Recydywisci!
      Wozno, dawaj chusteczki!

      Usuń
    2. Podaję. To "tradycyjnie" niesłychanie ciepło mi robi na sercu. Chyba cieplej niż kolejny kielonek Malibu.

      Usuń
  27. Zamawiam Marylę z Rodzinki II i Anetę z Rodzinki IV. BBM

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Maryla bedzie sie hiperwentylowac ze szczescia! Aneta odfrunie! Zaklepane! (Wozno, pojdz no z notesem! zapisujemy!)

      Usuń
  28. Jako ze to mój debiut to podaruje kartkę również debiutantce, a do tego mojej imienniczce Sylwii z rodz. V. Kartki można wysyłać w dowolnym momencie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj na pokladzie! Tak, mozna nawet juz teraz. Wszystko bedzie sobie lezalo i czekalo na Dzien Wielkiego Rozdawania, ktory zwykla wypada gdzies miedzy Swietami, a Nowym Rokiem! Cmok!

      Usuń
  29. Nooo nareszcie ruszamy :D
    Palce rozruszane, nóżki na obchód sklepowy również, listę towarzystwa sprawdzić czy się od zeszłego roku nie zmieniła... reasumując, północ kraju w pełnej gotowości!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Usciskujemy Ludy z Polnocy!
      Niech wam gwiazda polarna neonowym blaskiem oswietla biurka i stoly podczas pisania!
      Cmok!

      Usuń
  30. Nie mogłam się doczekać początku akcji. Nie pamiętam, który to już mój robótkowy zryw :) ale nadal cieszy mnie pakowanie prezentów Dzieciakom z Niegowa. Tym razem będzie to Tomek z rodzinki VII i Grażynka z rodzinki II. Pozdrawiam cieplutko i zagrzewam do boju ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Basiczku pójdź no w me ramiona! Chwilo trwaj! Niech ci duch kolędy przygrywa i sprzyja! Cudnie cię znowu widzieć.

      Usuń
  31. Zgłaszam się jako weteran:)))
    http://koszyk-bet.blogspot.com/
    Jako weteran oczekuję wskazań Podarunkobiorcy... Obiecuję zastosować się do sugestii Komitetu DezOrganizacyjnego.
    Klikuski!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Acha, uaktywniam link do siebie
      Bet z peerelu
      Klikuski

      Usuń
    2. Bet! Ty Bumerangu! Komitet wita chlebem, sola i Malibu! Szukasz Podarunkobiorcy? Niemal wszyscy jeszcze wolni. Przebieraj a śmiało! Zwłaszcza w kawalerach ;)

      Usuń
  32. I ja melduję udział w tej wspaniałej akcji!
    Pozdrawiam cieplutko wszystkich Niegowiaków :)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Woźna otwiera ramiona! Beato będę tulić na powitanie! Rozkładaj kredki, temperuj ołówki, nalewaj inkaustu do pióra i lecimy z tym koksem! Wspaniale, że jesteś!

      Usuń
  33. Melduję się z wyborem mojej imienniczki Agnieszki z rodzinki II. Rodzinkowo pozdrawiamy Niegowiaków

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wyśmienity wybór tymotko! Notuję w kajeciku! Niech ci pomarańczami pachnie cały rok!

      Usuń
  34. Witam :) Czy można wysłać w jednej paczce drobne prezenty dla różnych osób? :) kazda rzecz spakowana osobno i podpisana dla kogo, tylko wszystko razem wysłane w jednej paczce? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witamy gorąco! Oczywiście, że można. Szczegółowe dpowiedzi a takie pytania umieściłyśmy w zakładce "Odpowiedzi na Wasze pytania..." - zajrzyj. I nie zapomnij o życzeniach! Słowa od serca, a nie upominki, to sedno Robótki. Całujemy dubeltowo!

      Usuń
  35. Witam,chętnie napiszę i obdaruję Jolę z rodzinki IV.
    Ola.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olu, bierz Jole, bo to babka na medal!
      Calujemy!
      (Wozno, statystyki!)

      Usuń
  36. Wstyd się przyznać, ale pierwszy raz się przyłączam do Robótki, którą dotąd tylko podglądałam. Gaduła Asia P. z Rodzinki IV i kochający wiersze Tomasz Cz. z Rodzinki VI na pewno otrzymają coś miłego. A jak się uda to nie tylko oni. Buźka dla wszystkich Dam, Kawalerów i Opiekunów :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aniu, cieszymy sie, jak stad do Zanzibaru i z powrotem, ze przychodzisz! Witaj! I niech w rewanzu radosc Asi i Tomka trzyma sie ciebie caly nastepny rok! Do kolejnej edycji ;-)
      Komitet sciska czule!

      Usuń
  37. Prezenty i kartki dla wszystkich z męskiej rodzinki VII. Houk

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @Rosarium, TY prymusko! Niech ci świąteczne babki duuuuże rosną!

      Usuń
  38. Uprzejmie proszę o zanotowanie w kajeciku, że w tym roku biorę Staszka z Rodzinki VI i Jolę z IV :-) Pozdrowienia dla wszystkich Robótkowiczów z Komitetem na czele ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @M. <3 kajecik zaczyna się zapełniać! Komitet ściska czule w gibkiej twej talii!

      Usuń
    2. Wozno, przybywaj z notatnikiem!
      Pozdrawiamy! Niech ci sie w tym roku mak sam zmieli! A co!I sam potem zwinie w przepyszny makowczyk!

      Usuń
  39. Czy jest jeszcze "wolna" jakaś Dama lubujaca sie w biżuterii lub ozdobach do włosów? Mam trzy kartony takich rzeczy więc na pewno coś ładnego wybiorę, dodatkowo mogę zrobić na to wszystko szkatulke ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. anmar-handmade witaj! witaj! Jak do włosów to dla Wiktorii z rodzinki V, bo ma dłuuugie ;) Jak biżuty z brokatem to do Barbary M. z IV bo lubi glamoury! A jeśli ozdoby do włosów w stylu barokowym to do Marty z Rodzinki II. Wybieraj lub bierz wszystkie ;)

      Usuń
    2. A szkatulke to dla Malgosi z rodzinki II. Ona tam sobie powklada wszystkie sekretne notatki i lakiery do paznokci! :-)

      Usuń
    3. Chętnie uszczęśliwiłabym każdą Panią, ale wybiorę Wiktorie z rodzinki V i zrobię duuuza szkatulke dla Małgosi z rodzinki II i doloze cos do paznokci ;-) proszę jeszcze tylko o informację do kiedy musze to wszystko wysłać i jak dobrze rozumiem dwie osobne paczuszki dla każdej z Pań? Przepraszam za glupie pytania ale to mój pierwszy raz...

      Usuń
    4. Oh Anmar jak szczodrze! Niech ci wszechświat w ulubionych ciasteczkach świątecznych wynagrodzi! Słać możesz od teraz do końca świata. Robótkowicze starają się wysłać listy przed Bożym Narodzeniem, bo wtedy jest oficjalne rodzinkowe rozdanie (a przesyłki nadesłane wcześniej opiekunowie przechowują do Świąt). Ale Paczki z całego świata spływają nawet i do wiosny. Limitu czasowego nie ma.

      A przesyłki do obu dziewczyn możesz zapakować w jedną paczkę, tylko opisz co dla kogo i z której ten ktoś rodzinki.

      Nie zapomnij o życzeniach! te słowa to najważniejsza najważniejszość dla Starszaków, żadna rzecz ich tak nie cieszy jak ciepłe słowo spod serca.

      :*

      Usuń
  40. Melduję się po raz trzeci i nieśmiało pytam, czy będzie lista osób wolnych jeszcze i już zajętych przez darczyńców;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @ikroopka: oficjalnych rankingów jako takich nie publikujemy, ale jak ktoś pyta w szczególe to chętnie zaglądam do kajecika. Na razie do wzięcia są wszyscy, zwłaszcza panowie ;)

      Usuń
  41. Dzięki za ten post. Szkoda, że nie wiedziałam o poprzednich edycjach, ale za to od tej będę w nich brała udział już zawsze, póki żyję. ;)
    Melduję, że wybrałam Urszulę, bo zrobiłam karteczkę, którą można oglądać dotykiem. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @Daga: Nigdy nie jest za późno na Robótkę! Ale ostrzegamy, to jest zajęcie zaraźliwe i bardzo uzależniające. Oraz: załóż kask, bo to dobro lubi wracać, ze zdwojoną siłą rażenia!

      Usuń
  42. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    Klik dobry:)

    Kalendarz z Niegowa przypominał mi o Robótce przez cały rok.

    Zajrzałam tutaj, kiedy jeszcze wpisu nie było, ale sztandar już powiewał, więc go sobie sklonowałam i na blogu zatknęłam.
    Widzę, że serduszka się rozmnażają i powstaje jedno wielkie sercowisko. Ale będzie się działo...
    No, to idę wybierać sobie chłopaka od serca.

    Pozdrawiam serdecznie.
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
      alElla, ty Podglądaczko RObótkowa, boś zastała mnie przy tapetowaniu ścian serduszkami! Z językiem na brodzie powiadam Ci.

      Niech ci gwiazdka pomyslności przy wyborach sprzyja!
      Komitet całuje Twe czoło!

      Usuń
  43. Meldujemy się na posterunku! Pędzimy wybierać. :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @Litermatka: No ja myślę! Niech Fruzia nie szczędzi czerwonej kredki na kartkach! :*

      Usuń
  44. Jako matka dziecka, która miało się nie urodzić, a w najlepszym wypadku wylosować ZD, tymczasem jest zdrowe, piękne i genialne, pisze się na Robótkę do końca życia. Obiecałam to sobie jeszcze w ciąży z Wielką, więc to już będzie nasz... trzeci raz :)

    Czy ktoś już zaszachował:
    Grzesia z rodzinki I, Krzysia z rodzinki II i Mirka z rodzinki II?

    Dzieciaki już dawno zakasały rękawy i naprodukowały choinkowe cuda. Teraz siadamy do kolorowania kamyczków :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witamy galaktyczną rodzinę! Jak dobrze, że do końca świata będziemy co najmniej we trójkę!
      Krzyś? Masz na myśli Krzysia z VII?
      A Mirek? Mirka z I?

      - jednakowoż bierz wszystkich! Odlecą w kosmos! :*

      Usuń
    2. Tak, tak, Krzyś i Mirek z VII :) Będzie brokat, będzie moc!

      Usuń
    3. Wozno, ja to jednak ide po przescieradlo! Chusteczki sa malo wydajne!

      Usuń
    4. Drogi Komitecie, bo jestem w kropce. Dla Grzesia z r.I wybrałam piękne słuchowisko - Pinokia, nagranego w świetnej obsadzie aktorskiej. No miód po prostu. I rzecz w tym, że to słuchowisko można kupić albo jako same CD, albo w wersji z pięknie ilustrowaną książką. Z książką kosztuje kilka zł więcej, więc to finansowo żadna różnica i ku tej wersji się skłaniam, tylko czy to nie sprawi kłopotów wychowawcom? No wiecie, czy dzieciaki nie będą się domagać czytania w najbardziej nieodpowiednich momentach? ;) Nie chciałabym podrzucać kukułczego jaja ;)

      Usuń
    5. Zeby tylko takie kropki nam sie przydarzaly w nadchodzacym roku! Bierz z ksiazka! Cala Polska czyta dzieciom! Podnosmy statystyki czytelnictwa!

      CMOK jak stad do sasiedniej galaktyki i z powrotem!

      Usuń
  45. To już moja 3 robótka.tym razem chcę obdarować Jolę z rodzinki IV i może uda się jeszcze kogoś.Już nie mogę się doczekać ��Agnieszka Sanigórska

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Agnieszko! Sciskamy z potrojna moca! Niech ci sie grzybowe pierogi w tym roku same sklejaja! CMOK!

      Usuń
  46. Po raz kolejny obejrzałam relację z zeszłego roku i znów mi się tusz rozmazał ;-). Wybiorę Ulubieńca i dam znać!
    Sztandary znów powiewają u mnie, ściskam Was, Bebe i Kaczko :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ta relacja wyciska z czlowieka wode lepiej niz masaz limfatyczny!
      Evi, pojdz no, Ty nasz Marketingu, sciskamy!Jeszcze mocniej niz rok temu!

      Usuń
  47. Też chciałabym się przyłączyć :-) to będzie mój pierwszy raz. Mam problem z wyborem. Najchętniej napisałabym do każdego z mieszkańców.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Agnieszko! Witaj na pokladzie! Pierwszy i mamy nadzieje, ze nie ostatni! Cmok!
      Chwilowo kazdy z Ulubiencow do wziecia. Ja polecam ci szczegolnej uwadze twoja imienniczke - Agnieszke z Rodzinki II, a w bonusie Ireneusza z Rodzinki I.
      Wiem, trudny wybor, ale jeszcze wiele lat Robotki przed nami! Jeszcze zdazysz napisac do wszystkich! - obiecuje kaczka kierowniczka, krynica optymizmu!

      Usuń
    2. :-) chciałabym napisać do Agnieszki z rodzinki II, Ireneusza z Rodzinki I i Jadzi ( która podobnie jak ja kocha konie i jest imienniczką mojej mamy( 28 listopada minie 7 lat od kiedy jej nie ma)) pozdrawiam :-)

      Usuń
  48. Kochane moje "uruchomiłam" brać uczniowską z mojej szkoły i wspólnie z dzieciakami (16 wzwyż :) chcemy obdarować jakąś osóbkę. Plakaty na korytarzach wiszą, kasę zbierają :) Nie dojdę teraz kto jest jeszcze wolny więc poproszę o wskazanie wolnej osóbki. Pozdrawiam serdecznie Edka :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już na Fb szczęśliwa ręka wylosowała Darka z III :) No to będzie biesiada w szkole, że hej :))

      Usuń
    2. Edyto! Niech wam ten poryw serca bedzie wynagrodzony w bezbolesnych reformach edukacji! Jestesmy wniebowziete, a co dopiero Darek, ktorego wyrozniacie z tlumu cala zwarta grupa. Chlopina bedzie lewitowal! Sciskamy cala brac razem z Szefowa!

      Usuń
    3. Z serca dziękuję :))
      No jak nic działacie na mą duszę zbawiennie - uwielbiam Wasze komentarze. Aż się lepiej na sercu robi.

      A Wam Kochane Kaczko i Bebeluszku należą się gromkie brawa na stojąco i z przytupem!!! Czapki z głów!!!

      Usuń
    4. Edyto!
      Dzieki! Przeogromne dzieki! Ale, jak widac, bez oddanych sprawie Robotkowiczow to my bysmy tu mogly najwyzej w bierki pograc!
      Przez caly grudzien chodzimy w kaskach, bo dobro tak nisko przelatuje! :*
      Calujemy!

      Usuń
  49. Podbijam listę i lecę szukać inspiracji, jak też karteluszka na którym to miałam spisanych moich ,,kartkowiczów" ,a co tam ,jak nie znajdę to polecę z pamięci i dobiorę jeszcze kilkoro:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Doro, lista obecnosci podpisana! Do Robotki wystap!
      Masujemy muskuly. Niech czuwa nad toba Robotkowa Muza Natchnienia i hojnie dolewa wina (lub wybranych napojow niekoniecznie alkoholowych).

      Wozno, czy my tu nie lamiemy jakiejs ustawy o wychowaniu w trzezwosci tak obficie polewajac wszystkim procentem. W miejscu publicznym? Wozna mozna schowa te butelke w papierowa torebke ;-)

      Usuń
    2. Ja tu tylko sprzątam. Ale w Bawarii można bez żenady i o 9 rano! Zwłaszcza Malibu z Mlekiem :) Napój niemal śniadaniowy.

      Usuń
    3. W Badenii w sumie tez! Polewaj, Wozno, w moje muesli z mlekiem! Toast za kolejny dzien z Robotka!

      Usuń
  50. Moja koperta z ozdobną torebeczką, w której królują kolorowe sznurówki i słowo pisane (mimo, że lotna w psaniu nie jestem - min. dlatego nie mam bloga - i Wam nigdy nie dorównam to bardzo się starałam :) poszła poleconym do Niegowa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzieki przeogromne! Teraz pozostaje ci uwazac na radosc, ktora wroci bumerangiem! Strzez sie! :-)
      (Wozno, pojdz tu z notesikiem! Sznurowki juz leca!)

      Usuń
  51. Pierwszy wieczór z ROBÓTKĄ za nami :-) http://od-rana-do-wieczora.pl/2016/11/17/wstawac-pobudka-nadchodzi-robotka/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chuda, Komitet sie rozpekl ze wzruszu. Te kadry takie spokojne i statyczne, pelne godnosci osobistej.
      Acz, kazdy, kto raz zdecydowal sie na rekodzielo ze swymi dziecmi, wie, jak kreta i pelna pulapek jest to droga i ze na pewno nie jest to skrot do zadnego Tao, ani zen :-)))
      Bohaterko! :*

      Usuń
    2. Kadry są z pierwszych chwil działalności, dopóki dzieci nie wpadły w szał artystyczny ... Później już nie miałam rąk, żeby robić zdjęcia, zajęta byłam wydłubywaniem m.in. szpilek z dywanu ;-)

      Usuń
    3. Następnym razem, zrób Chuda reporataż: Przed i Po!
      Cmoki!

      Usuń
  52. Przepraszam, ale Jak - gdzie ,,zapoznac" sie z dziecmi? pisze sie na pisanie ja I moje dzieci ( Tzn ja na bank, oni oby lub niece sie ucze patrzac)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @Anna Krol: W zakładkach "Damy 2016" i "Kawalerowie 2016" u góry strony.

      Usuń
    2. Juz mi siostra tez poniedzialku, bo to Ona nafb posta o dzieciach Dala.... Jak moje nieletnie dzieci sie dowiedzialy to innym dzieciom z sierocinca list wyslac chcialy... A Tu cuda sie Okazaly...serca potrzeby niewinnych Dzieci w starszakach zagraly, ktore to kadry ... Kaczka, Wozna, bebeluszek Jak widze I INNE poczciwe, zyczliwe, wyraznie dusze wylapaly I w swiat prosby robotkowe wyslaly.... Czy Dla Poetki Urszuli by lbs to wstep NIE za maly? Sciskam z ma Banda tak mocno, ze az z orbit wylatuja oczne galy.... Moje skarby po angielsku na co dzien z ludzkich jezykow sie produkuja, a ze polski od swieta.... I o swietach w mej zajetej przyziemnymi 👎🏿🕵🏻 Sprawami glowie sie srednio pamieta..... I po " zaoszczedzimy 150 € mamo bo to ,, Santa " kupuje lego NIE Ty..... Objasnieniu o legendzie.... Wyslac serca kawal super milo moim mlodym (9,10 Lat) pomocnikom Gwiazfora / SW. Mikolaja bedzie

      Usuń
    3. Lepsze wprawki do Robótki
      niż domostwo bez wygódki!

      A Potomki mogą i po angielsku pisać, opiekunowie sobie poradzą! Cmokamy dubeltowo całą ferajnę!

      Usuń
  53. Dobrze, że jest robótka, bo już na głodzie byłam. Siędę do maszyny z nadzieją, że wyjdzie z tego świnka dla Michała i może coś więcej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kasiu, Michal na te prosieta czeka calym swoim Michalowym jestestwem. Kazdy kto dorzuca prosiaka ma trwale miejsce w panteonie chwaly!
      Chrum!
      Niech ci maszyna gladkim slizgiem! Sciskamy!

      Usuń
  54. Dzień dobry bardzo!
    Pojawiam się i ja! Proszę odnotować:
    Irenka z Rodzinki V oraz Marylka z Rodzinki II

    I obowiązkowo u mnie:
    http://koszykpelenpomyslow.blogspot.com/2016/11/jest-robotka-2016.html

    Buzi!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koszyku, witaj! Dziekujemy za szalowy Marketing!
      Wozna juz notuje w statystykach!
      A ja ciagne cie pod jemiole i caluje dubeltowo!
      :**

      Usuń
  55. Melduję się i zamawiam dla mnie kolejny wpis w kajeciku: Magda z Rodzinki IV i Marek z Rodzinki I. :)
    Pozdrawiam cieplutko!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wozno! Dolej inkaustu i przybywaj z notatnikiem!
      Sa wsrod nas Recydywisci :-)
      Pozdrawiamy goraco! Temperatura pieca hutniczego!

      Usuń
  56. Trzeci raz z Wami. Tym razem nie ze Skopje, Ciechanów to moja nowa baza, plusy - moje dwie siostry zaangażowane i zauroczone Robotką. Teraz trwa to najtrudniejsze - kogo wybrać? :) będziemy gotowe przed Gwiazdką. Całusy i kankany ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aga, plusow jeszcze wiecej! Z Ciechanowa poczta ma szanse popedzic swoje golebie pocztowe szybciej niz ze Skopje!
      Fanfary dla Zainfekowanych Robotka!
      (Wozna zaraz przybedzie z kieliszkami! Wooooooooozno, jest toast!)
      Calujemy dubeltowo!

      Usuń
  57. Do zanotowania przez Komitet DezOrg - obdarowujemy Gosię i Marylę z rodzinki II oraz Mirkę z rodzinki IV. (Na razie same babki, przydałby się jakiś męski element, więc pewnie jeszcze tu wrócimy;-))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kajecik puchnie. Z dumy! Wspaniałe wybory Litermatko! i nie żebym była pazerna, ale równowaga w naturze musi być. A dobierz se kawalera, albo i dwóch! Cmokamy cynamonowo!

      Usuń
    2. Parytety i kwartety!
      Oddzial z Wyspy na medal!
      :*

      Usuń
  58. Kartki gotowe, powoli zacznę wypisywać życzenia... :-)

    OdpowiedzUsuń
  59. Ja przychodze pierwszy raz, wiec mam pare pytan:
    1/ czy JOLA (47), ktora lubi robic na szydelku woli maly rozmiar a czy takie do welny, czyli tzw. grubasy
    2/ czy resztki kordonku moga byc a czy lepiej cala szpula?
    3/ Czy MIRKA (41), ktora nie jest bardzo wysoka (152 cm) nosi rozmiar pizamki S-M-L-XL albo jeszcze inny? W sprawie dlugosci rekawow i nogawek jeszcze sie porozumiem (bedziesz musiala Kaczucho Ja zmierzyc i mi podac dlugosci w cm (sic!), bo sama skroce co trzeba.
    4/ czy te wszystkie spineczki, gumki, wstazki, koraliki moga byc mocno kolorowe a czy raczej spokojne?
    5/ poniewaz nie moge sie zdecydowac kogo wybrac, zrobie jedna paczke, a panie podziela zawartosc miedzy Chlopcow i Dziewczyny. (tylko kartki podpisze)
    Poprosze o szybka odpowiedz, bo moja paczka bedzie potrzebowac troche wiecej czasu aby doszla. Pozdrawiam cudna ekipe. Teresa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teresko z polotem! Woźna zna odpowiedź na punkt 4 i 5, resztę mam nadzieję ogarnie Kaczka-Kierowniczka:

      AD 4: Kolorowe jak najbardziej kolorowe. Im więcej brokatu, tym lepiej ;)
      Ad 5: Sednem Robótki Teresko jest wybranie sobie Ulubieńca w liczbie pojedynczej lub mnogiej. Więc bardzo prosimy - wybierz jednak, rzuć monetą, odlicz do dwóch, wybierz imienników swojej najbliższej rodziny lub przyjaciół, a jeśli to nie pomoże zapytaj nas. Ale nie wysyłaj paczki zbiorczej do Dziewczyn i Chłopaków.

      Piernikowe całusy!

      Usuń
    2. Teresko z rozmachem!
      Ponioslam te pytania Dyrekcji! Zaraz wracam!
      Cmok!

      Usuń
    3. Wracam z odpowiedziami, ktorych w biegu udziela Dyrekcja :-)

      1/ Jola raczej robi raczej z grubszej nitki, ale zdarza się i cieńszymi
      2/ oby ilość z którą można coś zrobić, z całą oczywiście łatwiej, ale i resztki można ciekawie połączyć
      3/ Mirka nosi raczej M/L

      Naciskam dalej, aby obmierzyli Mirke :-)

      Usuń
  60. No i znow mam zagwozdke, ale to taka mila zagwozdka, wiec zrobie tak jak radzicie, jednak dokonam wyboru (wzdech), bo ja bym chciala paczke dla kazdego, ale poki co sie nie da (zaczne grac w Totolotka chyba...) Teresa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teresa, głowa do góry! Dzięki turbodoładowaniu Robótkowiczów jeszcze nie było roku, żeby jakiś Starszak został z pustymi rękami. Raczej się zdarza, że Opiekunowie muszą starszaków spod Kartek i Upominków szuflą odkopywać :)

      Usuń
  61. Witam, już po raz trzeci czas na Robótkę!! W tym roku znów z pomocą córeczki Paulinki. Kartki już tworzymy- takie małe i takie duże, wszystkie własnoręczne. I tu pytanie - naszą ostatnią pasją są własnoręcznie robione mydełka i świeczki. Mamy ich już sporo- czy mogę prosić o podpowiedź kogo możemy obdarować świeczkami pachnącymi, własnoręcznie przez 5- latkę zrobionymi?
    Bo z mydełkami prościej, pewnie każda Dama by się ucieszyła a na pewno te lubujące się się w kosmetykach. Pomóżcie komu świeczuszki??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Elu z aromatem, świeczki to dla Piotr D. z Rodzinki VII. UWIELBIA świece zapachowe! Każdą ilość :D

      A mydło zapachowe, oprócz każdej Damy, też chętnie dla Wieśka z Rodzinki I i Zbyszka z Rodzinki VI.

      Normalnie aż u woźnej pachnie! :D

      Usuń
    2. Dziękuję za podpowiedź.
      Dzisiaj zakupy zrobiłam, jestem zwolennikiem małych upominków ale dla wielu osób i potem prześlę dla kogo mam już upominki by odznaczyć w kajeciku:)
      Mam jeszcze pytanko: mam dwa sweterki zrobione przez moją mamę na drutach, niby miały być dla mnie ale ani rozmiar ani kolor nie trafiony. Czy znajdą sie u Was Damy raczej nieduże (max 158 i szczupłe) którym można podarować golfik w kolorze wrzosowym i tunikę taką dłuższą w kolorze ... hmm słodkiego różu?? Ładnie zrobione, nowe - może macie jakieś typy?? I pytanie- czy myślicie, że Adam z Rodzinki VI mógłby zainteresowac się... kalejdoskopem taka tradycyjna zabawka, trzeba do oka przyłożyć- nie wiem jak tam z taką formą sprawności? Kalejdoskop to dla mnie takie niezwykłe /zwykłe coś. To komu go bo nie mogłam się oprzeć i kupiłam??

      Usuń
    3. Elu, Ha! Mysle, ze to moglby byc dobry pomysl dla panien nastolatek. Wiktoria, Weronika z Rodzinki V?

      Usuń
    4. Kalejdoskop niech leci do Adama! A co!
      Moze magia przekona Malkontenta? :-)

      Usuń
  62. Dziś odkryłam inicjatywę, dziś rodzinne decydujemy się obdarować Adama D (traktujemy to jak wyzwanie!:):) oraz Jarka z Rodzinki VI. Może uda się jeszcze wrócić po więcej. Pozdrawiamy serdecznie Komitet:).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wybór wyśmienity jak bigos od mamy (no chyba, że ma się Mamę Bebeluszka, wtedy jest to bigos ze stołówki szkolnej). Wznosimy toasty za cały Agowy przysiółek!

      Usuń
  63. Ale akcja! Jesteście super! w tym roku pierwszy raz i żałuję, że nie byłam z Wami w poprzednich latach! Już szukam kogoś komu poślę kartkę, chyba że macie jakieś propozycje?
    Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witamy Debiutantke! Wozna nadaje, ze w koncu peletonu znajduja sie nastepujacy Ulubiency:

      Rodzinka I: Janusz, Seweryn, Rafał, Marcin, Mirek, Rafał S.
      Rodzinka III: Piotr, Marcin, Tomek K., Sylwek, Piotruś, Krystian, Darek i Przemysław
      Rodzinka IV: Ania Sz., Barbara M., Ania N.

      Wybieraj, slow spod serca nie zaluj!
      Komitet czestuje wirtualnym grzancem z pierniczkiem!

      Usuń
    2. W takim razie Rafał z Rodzinki I też może spodziewać się świętego Mikołaja :D

      Usuń
    3. Wozna notuje w kajecie, ktory puchnie z minuty na minute! Jak zakwas na drozdzowa babe!
      Sypiemy na twa czesc cynamonem i cieplym sniegiem!

      Usuń
  64. o tak! przyłączam się ja i moja rodzinka


    Marta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pojdz no w ramiona Komitetu! Bedziemy zgniatac w usciskach! Z entuzjazmem!

      Usuń
  65. A czy komus przyda sie otulacz (taki szal zszyty na okraglo) w kolorze ciemnozielonym nada sie dla kogos? I dla kogo? I jeszcze taki miodowy (wlasnie zeszly z drutow).
    Czekam jeszcze na dane w sprawie pizamki dla MIRKI z rodzinki IV... Teresa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dyrekcja nadal milczy, ale gdy tylko sie odezwie natychmiast przybiegne.
      Otulacze? No pewnie!
      Na miodowo dla Maryli, na zielono dla Basi! Albo odwrotnie!
      My tez otulamy! :*

      Usuń
  66. Piotruś z III przygarnięty :) Do cymbałek dorzucę coś pachnącego :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Piotrus zostanie pachnacym czlowiekiem orkiestra! Wozno, podaj mi wuwuzele!
      Odegram hymn na czesc!

      Usuń
  67. Juz zapomnialam jaka to radosc szykowac prezent dla kogos, kogo sie nawet nie zna, ale przez te drobiazgi juz sie miedzy nami niteczka przyjazni supla. Maz mi podsunal pomysl jak zapakowac te paczusie: zrobic dla poszczegolnych osob, a wszystko razem do jednego pudla, ha, to jest to. Teresa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tereso, jasne! Dyrekcja oddeleguje zespol do spraw segregowania kartek, listow i podarkow, ktory zajmie sie posortowaniem poczty dla poszczegolnych Ulubiencow!
      :*

      Usuń
  68. Poproszę jeszcze o jedną podpowiedź, bo czytam te opisy Dam i Kawalerów już drugi raz i dalej nie wiem... mam takie pudełeczko takich rzepów, które się do siebie czepiają, są w różnych kolorach. Moja córka je uwielbia- układa z nich poprzez łączenie rzepów zwierzątka, węże,kwiatki... Czy komuś taka zabawka mogłaby się przydać, fajna do ćwiczenia dłoni. Proszę wpisać w googlach bunchems i będzie wiadomo co mam na myśli. Mamy zdublowany zestaw nówkę- oddamy w potrzebujące dłonie:) Tylko czyje??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komitet uwielbia Bunchems! Dzieki za przypomnienie o tej fantastycznej zabawce. Agnieszka, Ewelina lub Czarnowlosa Ania z pewnoscia chetnie by pocwiczyly w ten sposob rece! Boski pomysl! :*

      Usuń
    2. Dzięki- ja też uwielbiam takie zabawki- ponieważ dla Ani Czarnowłosej mam już koraliki , to dopisujemy do listy Agnieszkę z R II

      Usuń
  69. Poproszę o odnotowanie w kajeciku, że mam już prezenciki dla:
    Adam R VII Zbyszek R VI Agnieszka R II Basia R II Krystian R III Piotruś R III Mirek R I Staszek R VI Andrzej M RVI Magda R IV Janusz R I Piotruś R VII Jan R VII Leszek RIII Krzysiek R VII Piotr R VII Wiesiek R I Jadzia R II Michał R II Marek R I Ania Czarnulka R II Ania Blondynka R II Halina R II
    No i Adam z R VI jak mój pomysł na kalejdoskop uznacie za wskazany
    Kartki z życzeniami na pewno dla wszystkich. Marzy mi się
    zrobienie i napisanie kartek dla każdego ale raczej nie podołam czasowo:) Może za rok... jak zacznę robić kartki np. w wakacje hehe:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Woźnej się nieco zakręciło w głowie. Oniemianam.
      Kajecik pęcznieje jak ciasto drożdżowe na świąteczną babę. Tylko błagam Ela! Włóż kask! Ta hojność lubi wracać! Z podwojoną siłą rażenia!

      p.s. Komitet całoroczni zbiera upominki i kartki. To już nałóg!

      Usuń
    2. Oraz cytuję kierowniczkę z komentarza powyżej:
      "Kalejdoskop niech leci do Adama! A co!
      Moze magia przekona Malkontenta? :-)"

      Usuń
  70. Janusz Rodzinka 1
    Zasiadam do szycia kolorowych much

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niechaj Robotkowa Muza nawleka ci igle z nitka!
      Robotka Level Master, gdyz jak kaczka kierowniczka ostatnio szyla to zszyla sie trwale z dziura w dzieciecych rajtkach, ktora probowala latac! :-)
      Fanfary i fajerwery! :*

      Usuń
  71. Chciałam zapytać w jaki sposób najlepiej wysłać paczkę do Was? Czy mogę kurierem? Nie jestem pewna czy pocztą będzie bezpiecznie.

    OdpowiedzUsuń
  72. Drodzy Organizatorzy! Chciałabym zapytać, do kiedy można nadsyłać paczuchy i kartki?

    Pozdrawiam serdecznie,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lucjo! Od teraz do Swiat (biorac poprawke na opoznienia Poczty Polskiej i Miedzynarodowej w zwiazku ze wzmozona okoloswiateczna wysylalnoscia bigosow, pierniczkow, kartek z Mikolajem, czesci do rowerow, diamentowych bizutow, etc.) Rozdawanie bedzie jak co roku, gdzies w okolicach pierwszego dnia swiat. Jesli wyslecie teraz, to bedzie spokojnie lezalo i czekalo na ten dzien. A jesli sie spoznicie, tez nie szkodzi, Starszaki wdzieczne sa za kazdy znak pamieci, otrzymany o kazdej porze. Czuj duch! (Robotkowy, rzecz jasna!)

      Usuń
  73. Do Gosi z Rodzinki II leci ode mnie piękny notatnik na tajne zapiski. :-)
    A do kilku innych osóbek miłe słówka na własnoręcznie zrobionych dla nich kartkach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Notuję w Kajecie! Gosia w tym roku będzie po kokrady zasypana w Waszym Cieple! Cudowności! Obsypuję cię brokatem! A co!

      Usuń
  74. Biorę zegarkowego Tadeusza z rodzinki VI oraz jako wielkie wyzwanie Adama Malkontenta też z VI.
    Ponadto donoszę, że ciągnę za sobą ogromny peleton wykonawców kartek dla Wszystkich Starszaków! Spodziewajcie się pudła lub wielgachnych kopert:))
    Klikuski:))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Acha, dobieram jeszcze Barbarę M z rodzinki IV - kolia z perłami czeka na prawdziwą Damę. Chyba, że jest inna Dama bardziej potrzebująca biżuterii?

      Usuń
    2. Jesli perly, Bet kochana, to tylko Barbara!
      Starszaki juz stoja na posterunku, nosy przyklejone do szyb, nagabywany nieustannie niegowski listonosz przychodzi przebrany albo przemyka pod oslona nocy!
      Bedzie sie dzialo! A Tobie niech mak sie sam mieli na makowce! Cmok!

      Usuń
  75. Asię P. z IV rodzinki już kilka razy rezerwowano, ale w tamtym roku do niej wysyłałam i w tym tez muszę..w końcu jest taka jak ja:) Nawet imię się zgadza:P Oprócz niej - Anię Sz. z IV Rodzinki, Romana z VII Rodzinki:) I myślę, że jeszcze sobie dobiorę..więc dopiszcie mnie do listy:) Na blogu informację też rzucę:) Buziaki dla wszystkich:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak! Lojalnosc wzgledem Ulubienicy powraca dobrem do potegi!
      Wozna biezy juz z kajecikiem. Dobrze, ze ma wodoodporne dlugopisy, bo inaczej cala statystyka juz dawno by sie rozmazala od lez wzruszenia!
      Usciskujemy i wycinamy holubca na czesc! :*

      Usuń
  76. Klik dobry:)
    Upatrzyłam sobie Adama T. z Rodzinki VII.

    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wozna juz wpisuje w kajet. Ja lece po wiecej wodoodpornych dlugopisow!
      Klik najlepszy nam tu robisz, alEllo!
      Nie pierwszy raz!
      Komitet ma cie na zalzawionym od wzruszu oku!

      Usuń
  77. Wśród kawalerów znalazłam swoją bratnią duszę... Kogoś, kto kocha ozdoby choinkowe najbardziej na świecie! Mam to samo :) dlatego uszyłam ich trochę dla Krzysztofa z Rodzinki VII, do wszystkich zawiążę brokatowe wstążki, napiszę kilka ciepłych słów i moja przesyłka powędruje do Niegowa :) pierwszy raz! Pozdrawiam z zachwytem :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Asiu! Witaj wsrod nas! Cieszymy sie jak szalone z kazdego nowonawroconego na Robotke! Kazdy Robotkowicz jest nam bezcenny i niezastapiony!
      Krzysztof bedzie mial teraz Swieta caly rok! Czego chciec wiecej!
      (Wozno, przynos puchary! Toast!)

      Usuń
    2. Nie, no teraz to toasty już tylko wiadrem! Asia pojechałaś po bandzie! Lowam!

      Usuń
  78. Melduję się po raz trzeci :) Karteczek poczyniłam troszkę, no i zbieram koralki da Ani N z rodzinki IV. Też uważam, że dzień bez czekolady to stracony dzień :)) Czy jest jeszcze ktoś na końcu peletonu? Pozdrawiam serdecznie - Iza

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czekoladożercy wszystkich powiatów łączcie się!

      Kajecik donosi, że tylne peletony obstawiają dzisiaj:
      Rodzinka II: Sylwia
      Rodzinka IV: Aneta, Ania N., Mirka
      Rodzinka I: Seweryn (on najbardziej ze wszystkich), Paweł, Mirek, Wiesiek, Rafał S.
      Rodzinka VII: Paweł, Grześ
      Rodzinka III: Tomek K., Piotruś, Wojciech, Krystian
      Rodzinka VI: Krystian, Stanisław, Zbyszek Sz., Janek B., Szalony Marcin

      Może sobie kogoś z nich wypatrzysz? Ukochania spod jemioły! Niech Ci mak w zęby nie włazi!

      Usuń
    2. Dobrze, to biorę jeszcze te dwie dziewczyny z IV Rodzinki - Mirkę z pidżamką i Anetę. No i Seweryna z I ( o co chodzi z tym sorterem? - to ma być taka zabawka dla dzieci?), Mirka (bo jak koraliki i sznurki to zakupiłam duuużo i starczy też dla niego)Jak uda mi się wyjść do sklepu, to pomyślę o pachnidłach dla któregoś z tych Niegowiaków. Iza

      Usuń