10 lis 2016

❄❄❄ Robótka 2016 ❄❄❄

Witajcie Powracający, Nałogowi Robótkowicze i Ci-Co-Przechodzicie-Tędy-Przypadkiem w drodze przez niezbadane gęstwiny internetów! Trudno w to uwierzyć, ale...

po raz SIÓDMY przecinamy dziś wirtualną Robótkową wstęgę!
[...Nożyczki rdzewieją od naszych łez wzruszenia!...]


Sztandar Robótki można a nawet należy pobierać i
rozprowadzać po wszystkich zakątkach internetów


To oznacza siedem lat notorycznego uszczęśliwiania Dzieciaków-Starszaków z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie!  S I E D E M lat! (Kiedy to minęło?!)

Tysiące wysłanych kartek świątecznych, naręcza cud-prezentów, kosze pierniczków, kilometry szalikowych udziergów, listy wierszem i prozą, tajfuny kreatywności, spełnianie marzeń  i determinacja, by wspólnymi siłami rok w rok, konsekwentnie czynić Starszakom święta lepszymi!


To się dzieje dzięki Wam, Robótkowi Superbohaterowie! Bez Was i bez Waszych Serc (bez dna i z napędem turbo), nie byłoby ani pierwszej, ani siódmej edycji, ani żadnej innej edycji Robótki!  Superman z Kapitanem Ameryką mogą Wam najwyżej po znaczki na pocztę latać!


A zatem, Panie i Panowie, kosmonauci i rowerzyści, gracze w bierki i szachiści, hutnicy i robotnicy,  introwertycy i neurotycy, miłośnicy landrynek  i kolekcjonerzy pralinek, szaradziści i palindromiści, poeci i prozaicy, malarze pokojowi i wojenni, spadochroniarze i lotniarze, uczniowie i  studenci, sprzedawcy gofrów i dystrybutorzy szynszyli,  matki dzieciom i mężowie żon, właściciele jamników i  fundatorzy pomników, soliści i zawodnicy drużynowi, optymiści i pesymiści, emeryci i renciści, chemicy i politycy, łyżwiarze i kolejarze...
...jednym słowem...
WSZYSCY!!!

[...w tle dźwięk zardzewiałych nożyczek piłujących okolicznościową wstęgę...]


oficjalnie otwieramy edycję siódmą tego szalonego, spontanicznego dobroczynienia gromkim i tradycyjnym okrzykiem: 
❄❄❄ O co chodzi? ❄❄❄
Celem Robótki jest coroczne odpalanie fajerwerków radości wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. To bardzo zacna koedukacyjna brygada Maleńtasów, Starszaków i Emerytów, o których w detalu przeczytacie w zakładkach: DAMY 2016 i KAWALEROWIE 2016 [klik].

Dla nich Niegów jest Domem, tu, przy drodze na Ostrołękę, spędzą całe swoje życie. Opiekunowie starają się ze wszystkich sił, by było w Niegowie domowo, rodzinnie i normalnie. Jednak w tym około świątecznym, Bożonarodzeniowym czasie zawsze budzą się smutki i tęsknoty. Echem powraca świadomość odrzucenia, serca rwą się do własnych rodzin, których często już nie ma, albo nigdy  nie było, każdy dźwięk telefonu budzi nadzieję, że ktoś jeszcze pamięta, a pojawiający się na horyzoncie listonosz z wypchaną torbą jest płonną obietnicą listu od kogoś bliskiego.

Stąd właśnie Robótka.

❄❄❄ Co zrobić? ❄❄❄
Wyłuskajcie sobie z listy Dam lub Kawalerów swojego Ulubieńca i napiszcie mu coś od serca.
Niechże się Ulubieńcowi zrobi ciepło i lekko i radośnie, niech poczuje się pamiętany, jedyny, niepowtarzalny i wyróżniony. Niech się doczeka czyjegoś (WASZEGO!) zainteresowania.
Tradycyjnie, nie stawiamy żadnych granic Waszej fantazji.  Niegowiacy nie umieją czytać. Wasze kartki przeczytają im Opiekunowie.  Te kartki można "pisać" na rozmaite sposoby. Można odręcznie, długopisem, inkaustem, tęczową kredką. Można malować, nagrywać, haftować, układać z choinkowych gałązek, dziergać na drutach, heklować na szydełkach, upiec z piernikowego ciasta. Można samemu, można gromadnie całą klasą, hufcem, fabryką. Można z Polski, ze świata, z najdalszych zakątków galaktyki. Można zwykłym, można priorytetem. Grunt, żeby pisać sercem.

Co roku pada pytanie:
❄❄❄ Czy można obdarowywać Niegowiaków świątecznym prezentem? ❄❄❄
Można, oczywiście, że można. W tym celu staramy się we współpracy z Dyrekcją opisać  jak najlepiej poszczególnych Ulubieńców. Ale prosimy, nie zapomnijcie o dobrym słowie dołączonym do paczki. To ono jest istotą, sednem i sensem tej Robótki.

❄❄❄ To ważne!
Nie pomylcie nas z "charytatywną zbiórką na rzecz". ❄❄❄
O jedzenie, czystą pościel, czy ciepłe gatki zatroszczą się Opiekunowie. Dzieciakom-Starszakom potrzeba Waszych ciepłych słów, Waszej uwagi, Waszego zainteresowania! Tu trzeba dotrzeć do konkretnej osoby i ją słowem pogłaskać i przytulić!

❄❄❄ Co będziecie z tego mieć? ❄❄❄
Ręczymy, że to jedna z najlepszych inwestycji. Wy im serce w kartce, oni huraganową wdzięczność, trwałe miejsce w ich wieczornych pacierzach, ewolucje akrobatyczne z radości, łzy wzruszenia i uśmiechy niedowierzania (Dowody tutaj >>> klik <<<  Obejrzyjcie, co działo się rok temu).

Wasze kartki będą dla Niegowiaków skarbem!  Zamieszkają w szufladkach nocnych stolików, wsuną się pod poduszki, wcisną w kartki albumów ze zdjęciami.

To, co?
Słuchajcie.

Jest Robótka...

I oby i tym razem dało radę, bo oni tam czekają.
Jak nikt na świecie.

- Podpisano
Wasz Komitet DezOrganizacyjny 
(kaczka kierowniczka i woźna Bebe)


❄❄❄ OFICJALNY ADRES do Robótkowej Korespondencji ❄❄❄

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE

248 komentarzy:

1 – 200 z 248   Nowsze›   Najnowsze»
Olga pisze...

Dzień dobry? Pierwszam? Chciałabym uszczęśliwić Bożenkę z Rodziny IV :) :*
PS Bebe, rozpijesz się... ;) Dziewczyny :*

Mamelkowo pisze...

To ja jak zwykle biorę moich chłopaków - braci Zbyszka, Tadeusza i Stasia z Rodzinki VI:)))

Bebe pisze...

Pierwszaś! Zdrowie!
Czego się dla Niegowiaków nie robi!
Zakładam kajecik!

Bebe pisze...

Memelkowa Ty recydywistko! Lowam!

Anka od Franka pisze...

My też My też! Gdzie jest lista? Bo mu co roku wymyślamy coś nowego dla kogoś nowego :)

Mamelkowo pisze...

Napisałam do Ciebie na priv, bo mam pytanie "robótkowe".
Ps.1.Byłam dziś na pierwszych "robótkowych" zakupach:))))
Ps.2.Lowam też:)))

Natalia pisze...

Jesteście!!! Czekamy od wakacji :***

Kaczka pisze...

Czujemy presje! :-))) I co roku te sama, a nawet wieksza treme!
Jak cudnie, ze wracacie!

(PS Woznej troche zajelo malowanie serduszek ;-)

Bebe pisze...

(ręcznie! ręcznie dziergane! i od serca te serca!)

mam_i_ja pisze...

To ja do mojej Kochanej Gosi z Rodzinki II już piszę karteluszkę, a że ja tu drugi raz to jeszcze druga Dama mi chodzi po głowie - niech będzie Bożenka z Rodzinki IV, bo to moja imienniczka ;) no i Bożenki to fajne babki są!

Bebe pisze...

Woźna notuje już w kajeciku!
Nadstawiaj poliko będę całować! Dubeltowo!

mallica pisze...

Melduje sie na posterunku! Biorę Jadzie z rodzinki II oraz Madzię z rodzinki IV (to już 3ci raz!). Oraz rozpuszczam wici. Ściskam komitet :)

Bebe pisze...

Niech żyją Robótkowi recydywiści. Zwłaszcza, że oni tam czekają i lubią jak wracacie... bo czują, że mają tam w świecie "swoich ludzi". Dziękuję z przytupem! A już za rozesłanie wici - poczwórne fanfary!

Anonimowy pisze...

Witamy czwarty raz.Bierzemy Ireneusza z rodzinki I.A moje dziewczynki już produkują własnymi łapkami wielką górę kartek.W planach jest 20 ale zawsze wychodzi więcej.Dobrze że jesteście.

martyshkap pisze...

Nasza szkolna ekipa tradycyjnie postara się pamiętać o Wszystkich! Puszczamy linka w świat, niech dobro krąży!

BasiaW pisze...

Brawo dla wszystkich Dam i Kawalerów. Zapisałam już w swoim sercu Basię i Gosię- dwie strojnisie z rodzinki II oraz Urszulkę z rodziny II, koleżankę od poezji.Banerek umieszczam w 5 porach roku.

Kaczka pisze...

Komitet zaczyna namakac nieopisanym wzruszeniem. Fakt, ze wracacie jest dla nas dowodem, ze ta Robotka to chyba nie najgorszy pomysl! (Wozno, gdzie chusteczki???!)

Bebe pisze...

Wyszły. Wsiadam na rower i jadę po nowe!

Kaczka pisze...

Dziekujemy Szkolnej Ekipie, jestescie na szostke! Niech Wam Robotka wroci w lagodnych reformach (hmmm... skojarzenie z damskimi pantalonami?) oswiaty!
Wozna juz biezy z transportem jemioly! Calujemy!

Kaczka pisze...

Robotka znow w Pieciu Porach Roku! Niechze radosc i szczescie powroci, glownie dla najmniejszego w rodzinie Malentasa!
Fanfary na czesc babci! :*

tynka pisze...

:)
W zeszłym roku nasza paczka nie doszła, bo zmogła nas choroba...w tym roku z dzieciakami się nie poddamy i mamy zamiar karteczki wysłać do wszystkich Chłopaków z Rodzinki VII :)
Dzieciaczki już zaczęły tworzyć kartki :)
Jest Robótka - będą Święta ;P

Mysia pisze...

Sztandar wisi na blogu i głosi światu o czekających sercach na gest serca. Rodzinnie włączamy się w akcję poraz czwarty."Niegowiaki" towarzyszyły nam przez cały rok spoglądając na nas swoimi radosnymi oczętami z kalendarza. Szczegóły wyboru podamy póżniej.

Anonimowy pisze...

Witam Szanowny Komitet! Od tygodni już przeszukujemy internety w oczekiwaniu kolejnej Robótki :) Widzę, że nasz dobry znajomy Adam T. z rodzinki VII nadal w szybującej, podniebnej formie :) Kolorowanki, wyklejanki, flamastry i kredki dołączymy do kartki z ciepłym słowem dla Ziomka :)
Astana i Jarek
Komitet dubeltowo całujemy w oba policzki :)

magoomama pisze...

jak co roku zaprzęgam renifery do Niegowa :)

anna pisze...

Zgłaszam się! I tradycyjnie posyłam dobre słowo do Ani Czarnulki z II Rodzinki i Wojciecha z III Rodzinki. :)

Marysia pisze...

Sztandar już dumnie powiewa i głosi ile dobra moi Czytacze mogą uczynić dla Dzieciaków Starszaków :) A na rodzinnej naradzie przy popołudniowej kawce i rogalu świętomarcińskim, dokonamy wyboru kogo my obdarujemy w tym roku. Pozdrawiam cały Komitet :)

Elunia pisze...

Kaczko dziękuję za odwiedziny i chyba masz rację, że Robótka będzie najlepszą terapią na brak weny.
Sztandar już powieszony na blogu, a wybrałam dwie damy z IV Rodzinki - Asię P. i Jolę .
Serdecznie pozdrawiam Komitet (dez)Organizacyjny i wszystkich Robótkowiczów :))

Etoile pisze...

Witajcie, informacje u siebie na blogu już dałam ☺ będę mm mierzyć siły na zamiary, wiec muszę na spokojnie poczytać inf o Mieszkańcach ☺

OlKa pisze...

Jest robótka znaczy się będę Święta!
Czas wywiesić sztandar:)
Postaram się uszczęśliwić Paulinkę i Mirkę z rodzinki IV.
A gdyby zebrała się ekipa Mikołajowa chcąca zafundować Marcinowi konsolę, to melduję, że na pewno coś dorzucę:-)

Bebe pisze...

Nie możemy życzyć nic innego na te święta jak zdrowia, zdrowia i jeszcze raz makowca! Szaleńcy najmilisi z rozmachem na całą rodzinkę! Mua!

Bebe pisze...

Etolie Ty Robótkowy bumerangu! Pójdź no w me ramiona! Jak dobrze znowu cię zobaczyć ♥♥♥

Bebe pisze...

oooo! Woźna sobie zapisuje. Może się ekipa konsolowa skręci! Będziemy ogłaszać! Dzięki OLKa! ♥

Unknown pisze...

ja podejmę się pierwszy raz i wybieram Damę z rodzinki II Halina Cud, miód i Orzeszki :)

Bebe pisze...

Mam gęsią skórkę i gulę w gardle, gdy piszecie to jedno słowo "tradycyjnie", a potem wymieniacie te same imiona co w tamtym roku. Bo to znaczy, że Dzieciaki-Starszaki znalazły "swoich" na świecie, tzn. że Robótka się udaje. ♥♥♥ Dziękuję!

dreamu pisze...

Się melduję:) Z kartkowym udziergiem pojawię się wkrótce. Rozsyłam wici blogowo i fejsbukowo, ahoy!

Kaczka pisze...

Ostrzegamy! To uzaleznia. A do tego Halina owinela sobie mnie wokol malego paluszka. Paulino, powiadam, znakomity wybor! Witaj na pokladzie tej szalonej tratwy :*

Kaczka pisze...

Weteranko! Cudnie widziec cie znowu!
Komitet na twa czesc tanczy taniec Zorby!
:*
A Wozna cwiczy koledy na wuwuzeli!

Blanka pisze...

Mąż wywiesił flagę narodową, a ja wywiesiłam sztandar na swoim blogu :)
Ja również zgłaszam akces dorzucenia się do konsoli i jak tylko obrobię się z aktualnymi pracami, biorę się za klejenie kartek :)
Pozdrawiam szacowny Komitet! Blanka

Anonimowy pisze...

Jak co roku obdaruję kartkami wszystkich chłopców z Rodzinki VI Askowska

Budka pisze...

Łukasz z rodzinki VII - jak co roku :) "Małe piłeczki i drobne, mieszczące się w dłoniach maskotki" - po prostu mój świat :)

Kaczka pisze...

Jaki Komitet taka szacownosc! Wozna i kierowniczka przebrane za dwie choinki wykonuja tu na czesc kujawiaka z przytupem!

Obadamy sprawe konsoli i damy znac! Ukochy!

Kaczka pisze...

Wrocilas! Fakt! Jak co roku!
Stalym bywalcom nalezaloby rozdac klucze do bloga i przybic w korytarzu wieszaki na ubrania!
Cmok!
Szostkowska kawalerka bedzie wniebowzieta! (Wozno, chodz calowac!)

Kaczka pisze...

Budko! To trzeba dodac. Twoje projekty sa niezniszczalne! Wiem cos o tym, bo w naszym domu przechodza testy wytrzymalosci, ze Ikea moze sie schowac!
Bierzze Lukasza!
Pojdz w objecia!
Wozno, pojdz no tu, bedziemy sciskac obustronnie!

Budka pisze...

O! Dziękuję za testy! Każdy test na wagę kolejnej zabawki.

Iwona create pisze...

Dziękuję za informację, że Robótka 2016 wystartowała. W takim razie póki co działam z kartkami, potem pomyślę co więcej :)

Gosia pisze...

A właśnie dziś myślałam - wchodzę i oo! telepatycznie wyczułam, że to już czas!

Unknown pisze...

wiem, że uzależnia i cieszę się z tego :) dziękuje za przyjęcie :*

gwiezdna pisze...

Ustrzeliłam Asię P z Rodzinki IV, Pawła i Wieśka z Rodzinki I, Pawła Kaczorka z Rodzinki VII oraz Tomka Cz z Rodzinki VI.

Pozdrawiam Was serdecznie :)))

PS mam do podarowania gry na Play Station 2 jakby co :)

Mala pisze...

Tradycyjnie Staszek W.z rodzinki VI.

Pozdrawiam Was ciepło :-)

BBM pisze...

Zamawiam Marylę z Rodzinki II i Anetę z Rodzinki IV. BBM

red_sonia pisze...

Jako ze to mój debiut to podaruje kartkę również debiutantce, a do tego mojej imienniczce Sylwii z rodz. V. Kartki można wysyłać w dowolnym momencie?

Kaczka pisze...

Komitet DezOrganizacyjny jest jak ojciec chrzestny... nigdy nie zapomina! Wiemy, gdzie twoj blog! :-)
Wzrusz, ze wracacie, Robotkowicze!

Kaczka pisze...

Nadajemy podprogowo! robotkarobotkarobotkarobotka...
Dobrze wiedziec, ze ten kanal dziala!
Komitet sypie ci pod stopy konfetti z piernika!

Kaczka pisze...

To jak seria z karabinu maszynowego! Wozno, porzuc likiery, chwytaj za notes i chodz calowac w poliki zeby bylo symetrycznie!

Zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie i jakbyco :-) to wiemy, gdzie szukac Gwiezdnej i jej gier :-)

Calujemy! (No wlasnie, Wozno, czy my mamy jakas jemiole u powaly?)

Kaczka pisze...

Slysze 'tradycyjnie' i swiat mi sie od razu robi taki miekki, dobry i puchaty!
A niech was, Recydywisci!
Wozno, dawaj chusteczki!

Kaczka pisze...

Maryla bedzie sie hiperwentylowac ze szczescia! Aneta odfrunie! Zaklepane! (Wozno, pojdz no z notesem! zapisujemy!)

Kaczka pisze...

Witaj na pokladzie! Tak, mozna nawet juz teraz. Wszystko bedzie sobie lezalo i czekalo na Dzien Wielkiego Rozdawania, ktory zwykla wypada gdzies miedzy Swietami, a Nowym Rokiem! Cmok!

Bebe pisze...

Astana, Jarku - pójdźcie no a chyżo w nasze ramiona! Dzięki Wam, Adam T. znów będzie mógł występować w reklamie Red Bulla! Niech Wam piernik świąteczny duuuuży rośnie!

Bebe pisze...

Mysiu, w samo sedno Robótki uderzająca, cho no! Będziemy całować i ściskać w giętkiej talii. Wybierajcie a śmiało!

Bebe pisze...

Woźna to wam jednak trochę zazdrości tych rogali. Jednak taka dobra dusza z Poznania, na emigracji w Hiszpanii, kiedyś mi takie rogale upiekła i do Anglii wysłała! Ludzie to są szalenie kochani. Za wici dziękujemy, z przytupem!

Bebe pisze...

Mua mua mua! Komitet obtuuuuula!
A Kaczka Kierowniczka się po blogach z kolędą już przeszła! Tej to nic nie zatrzyma! Lowam!

Bebe pisze...

Podaję. To "tradycyjnie" niesłychanie ciepło mi robi na sercu. Chyba cieplej niż kolejny kielonek Malibu.

MP pisze...

Nooo nareszcie ruszamy :D
Palce rozruszane, nóżki na obchód sklepowy również, listę towarzystwa sprawdzić czy się od zeszłego roku nie zmieniła... reasumując, północ kraju w pełnej gotowości!

Kaczka pisze...

Podrzucamy reniferom mieszanke proteinowa na muskuly!
Wista wio!
Cmok!

Kaczka pisze...

Usciskujemy Ludy z Polnocy!
Niech wam gwiazda polarna neonowym blaskiem oswietla biurka i stoly podczas pisania!
Cmok!

dawny_basik pisze...

Nie mogłam się doczekać początku akcji. Nie pamiętam, który to już mój robótkowy zryw :) ale nadal cieszy mnie pakowanie prezentów Dzieciakom z Niegowa. Tym razem będzie to Tomek z rodzinki VII i Grażynka z rodzinki II. Pozdrawiam cieplutko i zagrzewam do boju ;)

Bet pisze...

Zgłaszam się jako weteran:)))
http://koszyk-bet.blogspot.com/
Jako weteran oczekuję wskazań Podarunkobiorcy... Obiecuję zastosować się do sugestii Komitetu DezOrganizacyjnego.
Klikuski!

Bet pisze...

Acha, uaktywniam link do siebie
Bet z peerelu
Klikuski

pasjebet pisze...

I ja melduję udział w tej wspaniałej akcji!
Pozdrawiam cieplutko wszystkich Niegowiaków :)))

tymotka pisze...

Melduję się z wyborem mojej imienniczki Agnieszki z rodzinki II. Rodzinkowo pozdrawiamy Niegowiaków

Anonimowy pisze...

Witam :) Czy można wysłać w jednej paczce drobne prezenty dla różnych osób? :) kazda rzecz spakowana osobno i podpisana dla kogo, tylko wszystko razem wysłane w jednej paczce? :)

Bebe pisze...

Witamy gorąco! Oczywiście, że można. Szczegółowe dpowiedzi a takie pytania umieściłyśmy w zakładce "Odpowiedzi na Wasze pytania..." - zajrzyj. I nie zapomnij o życzeniach! Słowa od serca, a nie upominki, to sedno Robótki. Całujemy dubeltowo!

Bebe pisze...

Basiczku pójdź no w me ramiona! Chwilo trwaj! Niech ci duch kolędy przygrywa i sprzyja! Cudnie cię znowu widzieć.

Bebe pisze...

Bet! Ty Bumerangu! Komitet wita chlebem, sola i Malibu! Szukasz Podarunkobiorcy? Niemal wszyscy jeszcze wolni. Przebieraj a śmiało! Zwłaszcza w kawalerach ;)

Bebe pisze...

Wyśmienity wybór tymotko! Notuję w kajeciku! Niech ci pomarańczami pachnie cały rok!

Bebe pisze...

Woźna otwiera ramiona! Beato będę tulić na powitanie! Rozkładaj kredki, temperuj ołówki, nalewaj inkaustu do pióra i lecimy z tym koksem! Wspaniale, że jesteś!

Anonimowy pisze...

Witam,chętnie napiszę i obdaruję Jolę z rodzinki IV.
Ola.

Ania z Zapiecka pisze...

Wstyd się przyznać, ale pierwszy raz się przyłączam do Robótki, którą dotąd tylko podglądałam. Gaduła Asia P. z Rodzinki IV i kochający wiersze Tomasz Cz. z Rodzinki VI na pewno otrzymają coś miłego. A jak się uda to nie tylko oni. Buźka dla wszystkich Dam, Kawalerów i Opiekunów :*

Rosarium pisze...

Prezenty i kartki dla wszystkich z męskiej rodzinki VII. Houk

M. pisze...

Uprzejmie proszę o zanotowanie w kajeciku, że w tym roku biorę Staszka z Rodzinki VI i Jolę z IV :-) Pozdrowienia dla wszystkich Robótkowiczów z Komitetem na czele ;-)

Natalia pisze...

Mnie też dopiszcie do ekipy konsolowej, koniecznie!

anmar-handmade pisze...

Czy jest jeszcze "wolna" jakaś Dama lubujaca sie w biżuterii lub ozdobach do włosów? Mam trzy kartony takich rzeczy więc na pewno coś ładnego wybiorę, dodatkowo mogę zrobić na to wszystko szkatulke ;-)

Bebe pisze...

anmar-handmade witaj! witaj! Jak do włosów to dla Wiktorii z rodzinki V, bo ma dłuuugie ;) Jak biżuty z brokatem to do Barbary M. z IV bo lubi glamoury! A jeśli ozdoby do włosów w stylu barokowym to do Marty z Rodzinki II. Wybieraj lub bierz wszystkie ;)

Bebe pisze...

@Rosarium, TY prymusko! Niech ci świąteczne babki duuuuże rosną!

Kaczka pisze...

A szkatulke to dla Malgosi z rodzinki II. Ona tam sobie powklada wszystkie sekretne notatki i lakiery do paznokci! :-)

Bebe pisze...

@M. <3 kajecik zaczyna się zapełniać! Komitet ściska czule w gibkiej twej talii!

Kaczka pisze...

Wozno, przybywaj z notatnikiem!
Pozdrawiamy! Niech ci sie w tym roku mak sam zmieli! A co!I sam potem zwinie w przepyszny makowczyk!

Kaczka pisze...

Olu, bierz Jole, bo to babka na medal!
Calujemy!
(Wozno, statystyki!)

Kaczka pisze...

Aniu, cieszymy sie, jak stad do Zanzibaru i z powrotem, ze przychodzisz! Witaj! I niech w rewanzu radosc Asi i Tomka trzyma sie ciebie caly nastepny rok! Do kolejnej edycji ;-)
Komitet sciska czule!

ikroopka pisze...

Melduję się po raz trzeci i nieśmiało pytam, czy będzie lista osób wolnych jeszcze i już zajętych przez darczyńców;)

Bebe pisze...

@ikroopka: oficjalnych rankingów jako takich nie publikujemy, ale jak ktoś pyta w szczególe to chętnie zaglądam do kajecika. Na razie do wzięcia są wszyscy, zwłaszcza panowie ;)

Dagmara Gorczyńska pisze...

Dzięki za ten post. Szkoda, że nie wiedziałam o poprzednich edycjach, ale za to od tej będę w nich brała udział już zawsze, póki żyję. ;)
Melduję, że wybrałam Urszulę, bo zrobiłam karteczkę, którą można oglądać dotykiem. ;)

anmar-handmade pisze...

Chętnie uszczęśliwiłabym każdą Panią, ale wybiorę Wiktorie z rodzinki V i zrobię duuuza szkatulke dla Małgosi z rodzinki II i doloze cos do paznokci ;-) proszę jeszcze tylko o informację do kiedy musze to wszystko wysłać i jak dobrze rozumiem dwie osobne paczuszki dla każdej z Pań? Przepraszam za glupie pytania ale to mój pierwszy raz...

alElla pisze...

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Klik dobry:)

Kalendarz z Niegowa przypominał mi o Robótce przez cały rok.

Zajrzałam tutaj, kiedy jeszcze wpisu nie było, ale sztandar już powiewał, więc go sobie sklonowałam i na blogu zatknęłam.
Widzę, że serduszka się rozmnażają i powstaje jedno wielkie sercowisko. Ale będzie się działo...
No, to idę wybierać sobie chłopaka od serca.

Pozdrawiam serdecznie.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Bebe pisze...

Oh Anmar jak szczodrze! Niech ci wszechświat w ulubionych ciasteczkach świątecznych wynagrodzi! Słać możesz od teraz do końca świata. Robótkowicze starają się wysłać listy przed Bożym Narodzeniem, bo wtedy jest oficjalne rodzinkowe rozdanie (a przesyłki nadesłane wcześniej opiekunowie przechowują do Świąt). Ale Paczki z całego świata spływają nawet i do wiosny. Limitu czasowego nie ma.

A przesyłki do obu dziewczyn możesz zapakować w jedną paczkę, tylko opisz co dla kogo i z której ten ktoś rodzinki.

Nie zapomnij o życzeniach! te słowa to najważniejsza najważniejszość dla Starszaków, żadna rzecz ich tak nie cieszy jak ciepłe słowo spod serca.

:*

operatorka pisze...

Meldujemy się na posterunku! Pędzimy wybierać. :-)

Kosmiczna pisze...

Jako matka dziecka, która miało się nie urodzić, a w najlepszym wypadku wylosować ZD, tymczasem jest zdrowe, piękne i genialne, pisze się na Robótkę do końca życia. Obiecałam to sobie jeszcze w ciąży z Wielką, więc to już będzie nasz... trzeci raz :)

Czy ktoś już zaszachował:
Grzesia z rodzinki I, Krzysia z rodzinki II i Mirka z rodzinki II?

Dzieciaki już dawno zakasały rękawy i naprodukowały choinkowe cuda. Teraz siadamy do kolorowania kamyczków :)

Bebe pisze...

Witamy galaktyczną rodzinę! Jak dobrze, że do końca świata będziemy co najmniej we trójkę!
Krzyś? Masz na myśli Krzysia z VII?
A Mirek? Mirka z I?

- jednakowoż bierz wszystkich! Odlecą w kosmos! :*

Kosmiczna pisze...

Tak, tak, Krzyś i Mirek z VII :) Będzie brokat, będzie moc!

Bebe pisze...

@Litermatka: No ja myślę! Niech Fruzia nie szczędzi czerwonej kredki na kartkach! :*

Bebe pisze...

@Daga: Nigdy nie jest za późno na Robótkę! Ale ostrzegamy, to jest zajęcie zaraźliwe i bardzo uzależniające. Oraz: załóż kask, bo to dobro lubi wracać, ze zdwojoną siłą rażenia!

Bebe pisze...

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
alElla, ty Podglądaczko RObótkowa, boś zastała mnie przy tapetowaniu ścian serduszkami! Z językiem na brodzie powiadam Ci.

Niech ci gwiazdka pomyslności przy wyborach sprzyja!
Komitet całuje Twe czoło!

Anonimowy pisze...

To już moja 3 robótka.tym razem chcę obdarować Jolę z rodzinki IV i może uda się jeszcze kogoś.Już nie mogę się doczekać ��Agnieszka Sanigórska

Kaczka pisze...

Agnieszko! Sciskamy z potrojna moca! Niech ci sie grzybowe pierogi w tym roku same sklejaja! CMOK!

Kaczka pisze...

Wozno, ja to jednak ide po przescieradlo! Chusteczki sa malo wydajne!

Evi pisze...

Po raz kolejny obejrzałam relację z zeszłego roku i znów mi się tusz rozmazał ;-). Wybiorę Ulubieńca i dam znać!
Sztandary znów powiewają u mnie, ściskam Was, Bebe i Kaczko :).

Unknown pisze...

Też chciałabym się przyłączyć :-) to będzie mój pierwszy raz. Mam problem z wyborem. Najchętniej napisałabym do każdego z mieszkańców.

Edyta pisze...

Kochane moje "uruchomiłam" brać uczniowską z mojej szkoły i wspólnie z dzieciakami (16 wzwyż :) chcemy obdarować jakąś osóbkę. Plakaty na korytarzach wiszą, kasę zbierają :) Nie dojdę teraz kto jest jeszcze wolny więc poproszę o wskazanie wolnej osóbki. Pozdrawiam serdecznie Edka :)

Edyta pisze...

Już na Fb szczęśliwa ręka wylosowała Darka z III :) No to będzie biesiada w szkole, że hej :))

Kaczka pisze...

Ta relacja wyciska z czlowieka wode lepiej niz masaz limfatyczny!
Evi, pojdz no, Ty nasz Marketingu, sciskamy!Jeszcze mocniej niz rok temu!

Kaczka pisze...

Agnieszko! Witaj na pokladzie! Pierwszy i mamy nadzieje, ze nie ostatni! Cmok!
Chwilowo kazdy z Ulubiencow do wziecia. Ja polecam ci szczegolnej uwadze twoja imienniczke - Agnieszke z Rodzinki II, a w bonusie Ireneusza z Rodzinki I.
Wiem, trudny wybor, ale jeszcze wiele lat Robotki przed nami! Jeszcze zdazysz napisac do wszystkich! - obiecuje kaczka kierowniczka, krynica optymizmu!

Kaczka pisze...

Edyto! Niech wam ten poryw serca bedzie wynagrodzony w bezbolesnych reformach edukacji! Jestesmy wniebowziete, a co dopiero Darek, ktorego wyrozniacie z tlumu cala zwarta grupa. Chlopina bedzie lewitowal! Sciskamy cala brac razem z Szefowa!

dora pisze...

Podbijam listę i lecę szukać inspiracji, jak też karteluszka na którym to miałam spisanych moich ,,kartkowiczów" ,a co tam ,jak nie znajdę to polecę z pamięci i dobiorę jeszcze kilkoro:)

red_sonia pisze...

Moja koperta z ozdobną torebeczką, w której królują kolorowe sznurówki i słowo pisane (mimo, że lotna w psaniu nie jestem - min. dlatego nie mam bloga - i Wam nigdy nie dorównam to bardzo się starałam :) poszła poleconym do Niegowa :)

Unknown pisze...

:-) chciałabym napisać do Agnieszki z rodzinki II, Ireneusza z Rodzinki I i Jadzi ( która podobnie jak ja kocha konie i jest imienniczką mojej mamy( 28 listopada minie 7 lat od kiedy jej nie ma)) pozdrawiam :-)

Edyta pisze...

Z serca dziękuję :))
No jak nic działacie na mą duszę zbawiennie - uwielbiam Wasze komentarze. Aż się lepiej na sercu robi.

A Wam Kochane Kaczko i Bebeluszku należą się gromkie brawa na stojąco i z przytupem!!! Czapki z głów!!!

Chuda pisze...

Pierwszy wieczór z ROBÓTKĄ za nami :-) http://od-rana-do-wieczora.pl/2016/11/17/wstawac-pobudka-nadchodzi-robotka/

corka marnotrawna,ktora wrocila i wraca codziennie pisze...

Przepraszam, ale Jak - gdzie ,,zapoznac" sie z dziecmi? pisze sie na pisanie ja I moje dzieci ( Tzn ja na bank, oni oby lub niece sie ucze patrzac)

Bebe pisze...

@Anna Krol: W zakładkach "Damy 2016" i "Kawalerowie 2016" u góry strony.

Kasia_W pisze...

Dobrze, że jest robótka, bo już na głodzie byłam. Siędę do maszyny z nadzieją, że wyjdzie z tego świnka dla Michała i może coś więcej.

koszyk pełen pomysłów pisze...

Dzień dobry bardzo!
Pojawiam się i ja! Proszę odnotować:
Irenka z Rodzinki V oraz Marylka z Rodzinki II

I obowiązkowo u mnie:
http://koszykpelenpomyslow.blogspot.com/2016/11/jest-robotka-2016.html

Buzi!

Kaczka pisze...

Doro, lista obecnosci podpisana! Do Robotki wystap!
Masujemy muskuly. Niech czuwa nad toba Robotkowa Muza Natchnienia i hojnie dolewa wina (lub wybranych napojow niekoniecznie alkoholowych).

Wozno, czy my tu nie lamiemy jakiejs ustawy o wychowaniu w trzezwosci tak obficie polewajac wszystkim procentem. W miejscu publicznym? Wozna mozna schowa te butelke w papierowa torebke ;-)

Bebe pisze...

Ja tu tylko sprzątam. Ale w Bawarii można bez żenady i o 9 rano! Zwłaszcza Malibu z Mlekiem :) Napój niemal śniadaniowy.

Kaczka pisze...

Edyto!
Dzieki! Przeogromne dzieki! Ale, jak widac, bez oddanych sprawie Robotkowiczow to my bysmy tu mogly najwyzej w bierki pograc!
Przez caly grudzien chodzimy w kaskach, bo dobro tak nisko przelatuje! :*
Calujemy!

Kaczka pisze...

W Badenii w sumie tez! Polewaj, Wozno, w moje muesli z mlekiem! Toast za kolejny dzien z Robotka!

Kaczka pisze...

Dzieki przeogromne! Teraz pozostaje ci uwazac na radosc, ktora wroci bumerangiem! Strzez sie! :-)
(Wozno, pojdz tu z notesikiem! Sznurowki juz leca!)

Kaczka pisze...

Chuda, Komitet sie rozpekl ze wzruszu. Te kadry takie spokojne i statyczne, pelne godnosci osobistej.
Acz, kazdy, kto raz zdecydowal sie na rekodzielo ze swymi dziecmi, wie, jak kreta i pelna pulapek jest to droga i ze na pewno nie jest to skrot do zadnego Tao, ani zen :-)))
Bohaterko! :*

Kaczka pisze...

Kasiu, Michal na te prosieta czeka calym swoim Michalowym jestestwem. Kazdy kto dorzuca prosiaka ma trwale miejsce w panteonie chwaly!
Chrum!
Niech ci maszyna gladkim slizgiem! Sciskamy!

Kaczka pisze...

Koszyku, witaj! Dziekujemy za szalowy Marketing!
Wozna juz notuje w statystykach!
A ja ciagne cie pod jemiole i caluje dubeltowo!
:**

Maja Waszak pisze...

Melduję się i zamawiam dla mnie kolejny wpis w kajeciku: Magda z Rodzinki IV i Marek z Rodzinki I. :)
Pozdrawiam cieplutko!

Aga pisze...

Trzeci raz z Wami. Tym razem nie ze Skopje, Ciechanów to moja nowa baza, plusy - moje dwie siostry zaangażowane i zauroczone Robotką. Teraz trwa to najtrudniejsze - kogo wybrać? :) będziemy gotowe przed Gwiazdką. Całusy i kankany ;)

Chuda pisze...

Kadry są z pierwszych chwil działalności, dopóki dzieci nie wpadły w szał artystyczny ... Później już nie miałam rąk, żeby robić zdjęcia, zajęta byłam wydłubywaniem m.in. szpilek z dywanu ;-)

Kaczka pisze...

Wozno! Dolej inkaustu i przybywaj z notatnikiem!
Sa wsrod nas Recydywisci :-)
Pozdrawiamy goraco! Temperatura pieca hutniczego!

Kaczka pisze...

Aga, plusow jeszcze wiecej! Z Ciechanowa poczta ma szanse popedzic swoje golebie pocztowe szybciej niz ze Skopje!
Fanfary dla Zainfekowanych Robotka!
(Wozna zaraz przybedzie z kieliszkami! Wooooooooozno, jest toast!)
Calujemy dubeltowo!

corka marnotrawna,ktora wrocila i wraca codziennie pisze...

Juz mi siostra tez poniedzialku, bo to Ona nafb posta o dzieciach Dala.... Jak moje nieletnie dzieci sie dowiedzialy to innym dzieciom z sierocinca list wyslac chcialy... A Tu cuda sie Okazaly...serca potrzeby niewinnych Dzieci w starszakach zagraly, ktore to kadry ... Kaczka, Wozna, bebeluszek Jak widze I INNE poczciwe, zyczliwe, wyraznie dusze wylapaly I w swiat prosby robotkowe wyslaly.... Czy Dla Poetki Urszuli by lbs to wstep NIE za maly? Sciskam z ma Banda tak mocno, ze az z orbit wylatuja oczne galy.... Moje skarby po angielsku na co dzien z ludzkich jezykow sie produkuja, a ze polski od swieta.... I o swietach w mej zajetej przyziemnymi 👎🏿🕵🏻 Sprawami glowie sie srednio pamieta..... I po " zaoszczedzimy 150 € mamo bo to ,, Santa " kupuje lego NIE Ty..... Objasnieniu o legendzie.... Wyslac serca kawal super milo moim mlodym (9,10 Lat) pomocnikom Gwiazfora / SW. Mikolaja bedzie

operatorka pisze...

Do zanotowania przez Komitet DezOrg - obdarowujemy Gosię i Marylę z rodzinki II oraz Mirkę z rodzinki IV. (Na razie same babki, przydałby się jakiś męski element, więc pewnie jeszcze tu wrócimy;-))

Aneta pisze...

Kartki gotowe, powoli zacznę wypisywać życzenia... :-)

Bebe pisze...

Kajecik puchnie. Z dumy! Wspaniałe wybory Litermatko! i nie żebym była pazerna, ale równowaga w naturze musi być. A dobierz se kawalera, albo i dwóch! Cmokamy cynamonowo!

Bebe pisze...

Poka! Poka!

Marysia pisze...

Rodzinno-koleżeńskie grono,po długich naradach, w tym roku wybrało do obdarowania: Asia P. z IV, Andrzej M. z VI (też uwielbiamy koty), Maryla,Halinka i Gosia z II. Dzieciaki już się zabrały za produkcję kartek :)

Bebe pisze...

Lepsze wprawki do Robótki
niż domostwo bez wygódki!

A Potomki mogą i po angielsku pisać, opiekunowie sobie poradzą! Cmokamy dubeltowo całą ferajnę!

Bebe pisze...

Następnym razem, zrób Chuda reporataż: Przed i Po!
Cmoki!

Kaczka pisze...

Parytety i kwartety!
Oddzial z Wyspy na medal!
:*

Anonimowy pisze...

Ja przychodze pierwszy raz, wiec mam pare pytan:
1/ czy JOLA (47), ktora lubi robic na szydelku woli maly rozmiar a czy takie do welny, czyli tzw. grubasy
2/ czy resztki kordonku moga byc a czy lepiej cala szpula?
3/ Czy MIRKA (41), ktora nie jest bardzo wysoka (152 cm) nosi rozmiar pizamki S-M-L-XL albo jeszcze inny? W sprawie dlugosci rekawow i nogawek jeszcze sie porozumiem (bedziesz musiala Kaczucho Ja zmierzyc i mi podac dlugosci w cm (sic!), bo sama skroce co trzeba.
4/ czy te wszystkie spineczki, gumki, wstazki, koraliki moga byc mocno kolorowe a czy raczej spokojne?
5/ poniewaz nie moge sie zdecydowac kogo wybrac, zrobie jedna paczke, a panie podziela zawartosc miedzy Chlopcow i Dziewczyny. (tylko kartki podpisze)
Poprosze o szybka odpowiedz, bo moja paczka bedzie potrzebowac troche wiecej czasu aby doszla. Pozdrawiam cudna ekipe. Teresa

Bebe pisze...

Teresko z polotem! Woźna zna odpowiedź na punkt 4 i 5, resztę mam nadzieję ogarnie Kaczka-Kierowniczka:

AD 4: Kolorowe jak najbardziej kolorowe. Im więcej brokatu, tym lepiej ;)
Ad 5: Sednem Robótki Teresko jest wybranie sobie Ulubieńca w liczbie pojedynczej lub mnogiej. Więc bardzo prosimy - wybierz jednak, rzuć monetą, odlicz do dwóch, wybierz imienników swojej najbliższej rodziny lub przyjaciół, a jeśli to nie pomoże zapytaj nas. Ale nie wysyłaj paczki zbiorczej do Dziewczyn i Chłopaków.

Piernikowe całusy!

Kaczka pisze...

Teresko z rozmachem!
Ponioslam te pytania Dyrekcji! Zaraz wracam!
Cmok!

Anonimowy pisze...

No i znow mam zagwozdke, ale to taka mila zagwozdka, wiec zrobie tak jak radzicie, jednak dokonam wyboru (wzdech), bo ja bym chciala paczke dla kazdego, ale poki co sie nie da (zaczne grac w Totolotka chyba...) Teresa

Ela pisze...

Witam, już po raz trzeci czas na Robótkę!! W tym roku znów z pomocą córeczki Paulinki. Kartki już tworzymy- takie małe i takie duże, wszystkie własnoręczne. I tu pytanie - naszą ostatnią pasją są własnoręcznie robione mydełka i świeczki. Mamy ich już sporo- czy mogę prosić o podpowiedź kogo możemy obdarować świeczkami pachnącymi, własnoręcznie przez 5- latkę zrobionymi?
Bo z mydełkami prościej, pewnie każda Dama by się ucieszyła a na pewno te lubujące się się w kosmetykach. Pomóżcie komu świeczuszki??

AgaN pisze...

Dziś odkryłam inicjatywę, dziś rodzinne decydujemy się obdarować Adama D (traktujemy to jak wyzwanie!:):) oraz Jarka z Rodzinki VI. Może uda się jeszcze wrócić po więcej. Pozdrawiamy serdecznie Komitet:).

Bebe pisze...

Teresa, głowa do góry! Dzięki turbodoładowaniu Robótkowiczów jeszcze nie było roku, żeby jakiś Starszak został z pustymi rękami. Raczej się zdarza, że Opiekunowie muszą starszaków spod Kartek i Upominków szuflą odkopywać :)

Bebe pisze...

Wybór wyśmienity jak bigos od mamy (no chyba, że ma się Mamę Bebeluszka, wtedy jest to bigos ze stołówki szkolnej). Wznosimy toasty za cały Agowy przysiółek!

Bebe pisze...

Elu z aromatem, świeczki to dla Piotr D. z Rodzinki VII. UWIELBIA świece zapachowe! Każdą ilość :D

A mydło zapachowe, oprócz każdej Damy, też chętnie dla Wieśka z Rodzinki I i Zbyszka z Rodzinki VI.

Normalnie aż u woźnej pachnie! :D

Unknown pisze...

Ale akcja! Jesteście super! w tym roku pierwszy raz i żałuję, że nie byłam z Wami w poprzednich latach! Już szukam kogoś komu poślę kartkę, chyba że macie jakieś propozycje?
Pozdrawiam ciepło

Anonimowy pisze...

o tak! przyłączam się ja i moja rodzinka


Marta

Anonimowy pisze...

A czy komus przyda sie otulacz (taki szal zszyty na okraglo) w kolorze ciemnozielonym nada sie dla kogos? I dla kogo? I jeszcze taki miodowy (wlasnie zeszly z drutow).
Czekam jeszcze na dane w sprawie pizamki dla MIRKI z rodzinki IV... Teresa

Kaczka pisze...

Witamy Debiutantke! Wozna nadaje, ze w koncu peletonu znajduja sie nastepujacy Ulubiency:

Rodzinka I: Janusz, Seweryn, Rafał, Marcin, Mirek, Rafał S.
Rodzinka III: Piotr, Marcin, Tomek K., Sylwek, Piotruś, Krystian, Darek i Przemysław
Rodzinka IV: Ania Sz., Barbara M., Ania N.

Wybieraj, slow spod serca nie zaluj!
Komitet czestuje wirtualnym grzancem z pierniczkiem!

Kaczka pisze...

Pojdz no w ramiona Komitetu! Bedziemy zgniatac w usciskach! Z entuzjazmem!

Kaczka pisze...

Dyrekcja nadal milczy, ale gdy tylko sie odezwie natychmiast przybiegne.
Otulacze? No pewnie!
Na miodowo dla Maryli, na zielono dla Basi! Albo odwrotnie!
My tez otulamy! :*

red_sonia pisze...

Piotruś z III przygarnięty :) Do cymbałek dorzucę coś pachnącego :)

Anonimowy pisze...

Juz zapomnialam jaka to radosc szykowac prezent dla kogos, kogo sie nawet nie zna, ale przez te drobiazgi juz sie miedzy nami niteczka przyjazni supla. Maz mi podsunal pomysl jak zapakowac te paczusie: zrobic dla poszczegolnych osob, a wszystko razem do jednego pudla, ha, to jest to. Teresa

Unknown pisze...

W takim razie Rafał z Rodzinki I też może spodziewać się świętego Mikołaja :D

Ela pisze...

Dziękuję za podpowiedź.
Dzisiaj zakupy zrobiłam, jestem zwolennikiem małych upominków ale dla wielu osób i potem prześlę dla kogo mam już upominki by odznaczyć w kajeciku:)
Mam jeszcze pytanko: mam dwa sweterki zrobione przez moją mamę na drutach, niby miały być dla mnie ale ani rozmiar ani kolor nie trafiony. Czy znajdą sie u Was Damy raczej nieduże (max 158 i szczupłe) którym można podarować golfik w kolorze wrzosowym i tunikę taką dłuższą w kolorze ... hmm słodkiego różu?? Ładnie zrobione, nowe - może macie jakieś typy?? I pytanie- czy myślicie, że Adam z Rodzinki VI mógłby zainteresowac się... kalejdoskopem taka tradycyjna zabawka, trzeba do oka przyłożyć- nie wiem jak tam z taką formą sprawności? Kalejdoskop to dla mnie takie niezwykłe /zwykłe coś. To komu go bo nie mogłam się oprzeć i kupiłam??

Ela pisze...

Poproszę jeszcze o jedną podpowiedź, bo czytam te opisy Dam i Kawalerów już drugi raz i dalej nie wiem... mam takie pudełeczko takich rzepów, które się do siebie czepiają, są w różnych kolorach. Moja córka je uwielbia- układa z nich poprzez łączenie rzepów zwierzątka, węże,kwiatki... Czy komuś taka zabawka mogłaby się przydać, fajna do ćwiczenia dłoni. Proszę wpisać w googlach bunchems i będzie wiadomo co mam na myśli. Mamy zdublowany zestaw nówkę- oddamy w potrzebujące dłonie:) Tylko czyje??

Kaczka pisze...

Piotrus zostanie pachnacym czlowiekiem orkiestra! Wozno, podaj mi wuwuzele!
Odegram hymn na czesc!

Kaczka pisze...

Tereso, jasne! Dyrekcja oddeleguje zespol do spraw segregowania kartek, listow i podarkow, ktory zajmie sie posortowaniem poczty dla poszczegolnych Ulubiencow!
:*

Kaczka pisze...

Komitet uwielbia Bunchems! Dzieki za przypomnienie o tej fantastycznej zabawce. Agnieszka, Ewelina lub Czarnowlosa Ania z pewnoscia chetnie by pocwiczyly w ten sposob rece! Boski pomysl! :*

Kaczka pisze...

Wozna notuje w kajecie, ktory puchnie z minuty na minute! Jak zakwas na drozdzowa babe!
Sypiemy na twa czesc cynamonem i cieplym sniegiem!

Ela pisze...

Poproszę o odnotowanie w kajeciku, że mam już prezenciki dla:
Adam R VII Zbyszek R VI Agnieszka R II Basia R II Krystian R III Piotruś R III Mirek R I Staszek R VI Andrzej M RVI Magda R IV Janusz R I Piotruś R VII Jan R VII Leszek RIII Krzysiek R VII Piotr R VII Wiesiek R I Jadzia R II Michał R II Marek R I Ania Czarnulka R II Ania Blondynka R II Halina R II
No i Adam z R VI jak mój pomysł na kalejdoskop uznacie za wskazany
Kartki z życzeniami na pewno dla wszystkich. Marzy mi się
zrobienie i napisanie kartek dla każdego ale raczej nie podołam czasowo:) Może za rok... jak zacznę robić kartki np. w wakacje hehe:)

Kaczka pisze...

Elu, Ha! Mysle, ze to moglby byc dobry pomysl dla panien nastolatek. Wiktoria, Weronika z Rodzinki V?

Kaczka pisze...

Kalejdoskop niech leci do Adama! A co!
Moze magia przekona Malkontenta? :-)

Ela pisze...

Dzięki- ja też uwielbiam takie zabawki- ponieważ dla Ani Czarnowłosej mam już koraliki , to dopisujemy do listy Agnieszkę z R II

Bebe pisze...

Woźnej się nieco zakręciło w głowie. Oniemianam.
Kajecik pęcznieje jak ciasto drożdżowe na świąteczną babę. Tylko błagam Ela! Włóż kask! Ta hojność lubi wracać! Z podwojoną siłą rażenia!

p.s. Komitet całoroczni zbiera upominki i kartki. To już nałóg!

Bebe pisze...

Oraz cytuję kierowniczkę z komentarza powyżej:
"Kalejdoskop niech leci do Adama! A co!
Moze magia przekona Malkontenta? :-)"

Kaczka pisze...

Wracam z odpowiedziami, ktorych w biegu udziela Dyrekcja :-)

1/ Jola raczej robi raczej z grubszej nitki, ale zdarza się i cieńszymi
2/ oby ilość z którą można coś zrobić, z całą oczywiście łatwiej, ale i resztki można ciekawie połączyć
3/ Mirka nosi raczej M/L

Naciskam dalej, aby obmierzyli Mirke :-)

MamIdea pisze...

Janusz Rodzinka 1
Zasiadam do szycia kolorowych much

BasiaW pisze...

W rodzince jest już drugie Maleństwo, babcia ma Wnuka i Wnusię:-) dzięki za fanfary!

Kaczka pisze...

Niechaj Robotkowa Muza nawleka ci igle z nitka!
Robotka Level Master, gdyz jak kaczka kierowniczka ostatnio szyla to zszyla sie trwale z dziura w dzieciecych rajtkach, ktora probowala latac! :-)
Fanfary i fajerwery! :*

Kaczka pisze...

Przezacny komplet! Parytety zachowane! Brawa dla rodzicow, ale babcie podrzucamy pod niebo!

Anonimowy pisze...

Chciałam zapytać w jaki sposób najlepiej wysłać paczkę do Was? Czy mogę kurierem? Nie jestem pewna czy pocztą będzie bezpiecznie.

Bebe pisze...

Oczywiście, że kurierem można śmiało!

Łucja pisze...

Drodzy Organizatorzy! Chciałabym zapytać, do kiedy można nadsyłać paczuchy i kartki?

Pozdrawiam serdecznie,

Kaczka pisze...

Lucjo! Od teraz do Swiat (biorac poprawke na opoznienia Poczty Polskiej i Miedzynarodowej w zwiazku ze wzmozona okoloswiateczna wysylalnoscia bigosow, pierniczkow, kartek z Mikolajem, czesci do rowerow, diamentowych bizutow, etc.) Rozdawanie bedzie jak co roku, gdzies w okolicach pierwszego dnia swiat. Jesli wyslecie teraz, to bedzie spokojnie lezalo i czekalo na ten dzien. A jesli sie spoznicie, tez nie szkodzi, Starszaki wdzieczne sa za kazdy znak pamieci, otrzymany o kazdej porze. Czuj duch! (Robotkowy, rzecz jasna!)

Aneta pisze...

Do Gosi z Rodzinki II leci ode mnie piękny notatnik na tajne zapiski. :-)
A do kilku innych osóbek miłe słówka na własnoręcznie zrobionych dla nich kartkach.

Aneta pisze...

:-)

Bebe pisze...

Notuję w Kajecie! Gosia w tym roku będzie po kokrady zasypana w Waszym Cieple! Cudowności! Obsypuję cię brokatem! A co!

Bet pisze...

Biorę zegarkowego Tadeusza z rodzinki VI oraz jako wielkie wyzwanie Adama Malkontenta też z VI.
Ponadto donoszę, że ciągnę za sobą ogromny peleton wykonawców kartek dla Wszystkich Starszaków! Spodziewajcie się pudła lub wielgachnych kopert:))
Klikuski:))

AsiaB pisze...

Asię P. z IV rodzinki już kilka razy rezerwowano, ale w tamtym roku do niej wysyłałam i w tym tez muszę..w końcu jest taka jak ja:) Nawet imię się zgadza:P Oprócz niej - Anię Sz. z IV Rodzinki, Romana z VII Rodzinki:) I myślę, że jeszcze sobie dobiorę..więc dopiszcie mnie do listy:) Na blogu informację też rzucę:) Buziaki dla wszystkich:)

alElla pisze...

Klik dobry:)
Upatrzyłam sobie Adama T. z Rodzinki VII.

Pozdrawiam serdecznie.

Bet pisze...

Acha, dobieram jeszcze Barbarę M z rodzinki IV - kolia z perłami czeka na prawdziwą Damę. Chyba, że jest inna Dama bardziej potrzebująca biżuterii?

Kaczka pisze...

Jesli perly, Bet kochana, to tylko Barbara!
Starszaki juz stoja na posterunku, nosy przyklejone do szyb, nagabywany nieustannie niegowski listonosz przychodzi przebrany albo przemyka pod oslona nocy!
Bedzie sie dzialo! A Tobie niech mak sie sam mieli na makowce! Cmok!

Kaczka pisze...

O tak! Lojalnosc wzgledem Ulubienicy powraca dobrem do potegi!
Wozna biezy juz z kajecikiem. Dobrze, ze ma wodoodporne dlugopisy, bo inaczej cala statystyka juz dawno by sie rozmazala od lez wzruszenia!
Usciskujemy i wycinamy holubca na czesc! :*

Kaczka pisze...

Wozna juz wpisuje w kajet. Ja lece po wiecej wodoodpornych dlugopisow!
Klik najlepszy nam tu robisz, alEllo!
Nie pierwszy raz!
Komitet ma cie na zalzawionym od wzruszu oku!

Asia pisze...

Wśród kawalerów znalazłam swoją bratnią duszę... Kogoś, kto kocha ozdoby choinkowe najbardziej na świecie! Mam to samo :) dlatego uszyłam ich trochę dla Krzysztofa z Rodzinki VII, do wszystkich zawiążę brokatowe wstążki, napiszę kilka ciepłych słów i moja przesyłka powędruje do Niegowa :) pierwszy raz! Pozdrawiam z zachwytem :))

Kosmiczna pisze...

Drogi Komitecie, bo jestem w kropce. Dla Grzesia z r.I wybrałam piękne słuchowisko - Pinokia, nagranego w świetnej obsadzie aktorskiej. No miód po prostu. I rzecz w tym, że to słuchowisko można kupić albo jako same CD, albo w wersji z pięknie ilustrowaną książką. Z książką kosztuje kilka zł więcej, więc to finansowo żadna różnica i ku tej wersji się skłaniam, tylko czy to nie sprawi kłopotów wychowawcom? No wiecie, czy dzieciaki nie będą się domagać czytania w najbardziej nieodpowiednich momentach? ;) Nie chciałabym podrzucać kukułczego jaja ;)

Kaczka pisze...

Asiu! Witaj wsrod nas! Cieszymy sie jak szalone z kazdego nowonawroconego na Robotke! Kazdy Robotkowicz jest nam bezcenny i niezastapiony!
Krzysztof bedzie mial teraz Swieta caly rok! Czego chciec wiecej!
(Wozno, przynos puchary! Toast!)

Kaczka pisze...

Zeby tylko takie kropki nam sie przydarzaly w nadchodzacym roku! Bierz z ksiazka! Cala Polska czyta dzieciom! Podnosmy statystyki czytelnictwa!

CMOK jak stad do sasiedniej galaktyki i z powrotem!

Bebe pisze...

Nie, no teraz to toasty już tylko wiadrem! Asia pojechałaś po bandzie! Lowam!

Anonimowy pisze...

Melduję się po raz trzeci :) Karteczek poczyniłam troszkę, no i zbieram koralki da Ani N z rodzinki IV. Też uważam, że dzień bez czekolady to stracony dzień :)) Czy jest jeszcze ktoś na końcu peletonu? Pozdrawiam serdecznie - Iza

Bebe pisze...

Czekoladożercy wszystkich powiatów łączcie się!

Kajecik donosi, że tylne peletony obstawiają dzisiaj:
Rodzinka II: Sylwia
Rodzinka IV: Aneta, Ania N., Mirka
Rodzinka I: Seweryn (on najbardziej ze wszystkich), Paweł, Mirek, Wiesiek, Rafał S.
Rodzinka VII: Paweł, Grześ
Rodzinka III: Tomek K., Piotruś, Wojciech, Krystian
Rodzinka VI: Krystian, Stanisław, Zbyszek Sz., Janek B., Szalony Marcin

Może sobie kogoś z nich wypatrzysz? Ukochania spod jemioły! Niech Ci mak w zęby nie włazi!

Anonimowy pisze...

Dobrze, to biorę jeszcze te dwie dziewczyny z IV Rodzinki - Mirkę z pidżamką i Anetę. No i Seweryna z I ( o co chodzi z tym sorterem? - to ma być taka zabawka dla dzieci?), Mirka (bo jak koraliki i sznurki to zakupiłam duuużo i starczy też dla niego)Jak uda mi się wyjść do sklepu, to pomyślę o pachnidłach dla któregoś z tych Niegowiaków. Iza

«Najstarsze ‹Starsze   1 – 200 z 248   Nowsze› Najnowsze»