15 lis 2017

❆❆❆ Robótka 2017 ❆❆❆

Robótkowicze! Debiutanci i Profesjonaliści!
O wy, złote trufle w suflecie ludzkości!

Chroniczni dobroczyńcy, uporczywi rozdawcy dobra, nieustępliwi roznosiciele uśmiechów, niestrudzeni dystrybutorzy wiary w bezsprzeczną i fundamentalną fajność natury człowieka!
Jedenaście miesięcy mignęło nam przed oczami jak Usain Bolt (woźna pyta: kto?!) próbujący dogonić Lewisa Hamiltona w pościgu za pendolinem relacji Kraków-Warszawa i oto nagle znów – kaczka kierowniczka i woźna Bebe - ostrzymy nożyczki, by przecinać wstęgę ó s m e j edycji Robótki! 

(Wielce prawdopodobne, że obetniemy sobie przy tej okazji po jakimś palcu albo innej wypustce, gdyż łzy wzruszenia skutecznie torpedują precyzję. Na szczęście Woźna miesiącami trenowała rysowanie w oparach krojonej cebuli, aby w chwili ostatecznej próby narysować Robótkowy sztandar i nie rozcieńczyć sobie tuszu smarkiem rozrzewnienia.)

CIACH!

Otwieramy kolejny sezon grzmiąc w światłowody na falach długich, krótkich, wąskich, szerokich, eterycznych i efemerycznych: Osiem lat!

Łatwiej byłoby policzyć kryształy cukru pudru na wszystkich świątecznych plackach od Bogatyni po Wasilków niż ogarnąć, ileż to jednostek osobistego, spersonalizowanego szczęścia Robótkowicze przez te osiem lat rozpylili nad bohaterami Robótki – Starszakami z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie.

Ósemka to może i taki niepozorny bałwanek, dwie kulki byle jak połączone grawitacją, zero przez przypadek ściągnięte paskiem w talii, ale ósemka to również nasz potężny instrument reklamy podprogowej. Wystarczy wszak przewrócić ósemkę na bok i nagle bałwanek zamienia się w znak nieskończoności. I takie są, mniej więcej, ramy czasowe i plany względem Robótki. [trwawiecznietrwawiecznietrwawiecznietrwawiecznietrwawiecznietrwawiecznietrwawiecznietrwawiecznie...]

No bo jeśli nie my, to sami wiecie, nikt Starszakom nie zrobi tych nadchodzących świąt lepszymi.

Nikt.

Zatem, dla tych, którzy przez przypadek wpadli w Robótkę poślizgnąwszy się na algorytmach internetowych wyszukiwarek i dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć, jak Robótka działa, poniżej zwięzła instrukcja obsługi.

❆❆❆ DLA KOGO I PO CO TA ROBÓTKA? ❆❆❆ 
Dla koedukacyjnej brygady niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, dla Dzieciaków-Starszaków, o których w detalu przeczytacie w zakładkach: DAMY 2017 i KAWALEROWIE 2017


❆❆❆ DLACZEGO WŁAŚNIE DLA NICH? ❆❆❆
Żaden Niegowiak z tej gromady, czy to ze względu na wiek, czy problemy zdrowotne, czy też stopień niepełnosprawności, nie jest już targetem Wróżki Adoptuszki ani grupą docelową elfów świętego Mikołaja. I chociaż Opiekunowie starają się Niegowiakom odkrajać nieba po kawałku, to nigdy nie zastąpią im prawdziwej rodziny. Tęsknoty i smutki najbardziej dają się we znaki w okołoświątecznym, Bożonarodzeniowym czasie, gdy serca Niegowiaków rwą się ku rodzinom, których już nie ma albo których nigdy nawet nie było. 

I stąd wzięła się Robótka, by chociaż na odległość, listem lub kartką z życzeniami przytulić wybranego Starszaka i sprawić, że jego Boże Narodzenie będzie mniej smutne i samotne. 

(Jeśli w epoce przed internetem spędzaliście kiedyś czas na koloniach, czy obozach, może jeszcze pamiętacie udrękę czekania na list albo telefon z domu. I wyobraźcie sobie teraz, że Niegowiacy tak czekają nie przez dwa tygodnie, a przez całe życie.) 

❆❆❆ CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM? ❆❆❆ 
Przeczytać w zakładkach o DAMACH i KAWALERACH, wyłuskać sobie spośród nich konkretnego ulubieńca i wysłać mu słów kilka napisanych z serca. Niech się Wasz ulubieniec przez chwilę poczuje wyróżniony i wybrany. Jedyny, wyjątkowy i specjalny. 

Pamiętajcie, Niegowiacy nie umieją czytać, więc Wasze słowa będą czytać im Opiekunowie. Ale niech to będzie kuksańcem dla Waszej fantazji, wszak pisanie to nie jedyna opcja. Te życzenia można Niegowiakom namalować, wykleić, wydziergać, upiec z piernika, nagrać, czy wyśpiewać. Można samemu, można skrzyknąć grupę. Zorganizować zbiorowe pisanie w biurze, przedszkolu, szkole, drużynie, zakładzie penitencjarnym (to już się zdarzyło Robótce!), fabryce i w sąsiedniej galaktyce (to się jeszcze Robótce nie zdarzyło, ale w końcu to dopiero ósma edycja). Pisać można zewsząd. Z kraju, z dzielnicy, z zagranicy. Z miast i wsi. Słać gołębiem pocztowym,priorytetem, kurierem, a nawet doręczyć osobiście. Zaprawdę, Komitet Dezorganizacyjny przyklaśnie Waszej najdzikszej idei byleby tylko była z niej radość dla Starszaków. 

Co roku pytacie: 
❆❆❆ CZY MOŻNA OBDAROWAĆ ULUBIEŃCÓW ŚWIĄTECZNYM PREZENTEM? ❆❆❆
 A my, co roku odpowiadamy: jasne! Stąd dość szczegółowe opisy mieszkańców, które powstają we współpracy z Dyrekcją i Opiekunami. Tylko prosimy, w ferworze zawijania podarków, nie zapomnijcie o dobrych słowach dołączonych do paczek. To one są esencją Robótki. 

Tym samym nie mylcie nas z charytatywnymi zbiórkami na rzecz. 

Opiekunowie dbają, by Dzieciaki-Starszaki miały jedzenie, czystą pościel i ciepłe kalesony na zimę. Kasza, makaron, czy używane ubrania przydadzą się bardziej innym. Niegowiacy potrzebują Waszych ciepłych słów, Waszej uwagi, Waszego zainteresowania. W Robótce chodzi o to, aby każdy Starszak przez chwilę poczuł, że jest ważny dla kogoś spoza Domu w Niegowie, dla kogoś innego niż tylko Opiekunowie, czy współmieszkańcy. 

❆❆❆ CO W ZAMIAN? ❆❆❆ 
Fala uderzeniowa wdzięczności. Dobro, które wróci bumerangiem. Satysfakcja, z nawróconych na uśmiech Starszaków. Niegowskie pacierze w Waszych intencjach. Do Waszych słów Starszaki będą wracać przez cały rok, aż inkaust kompletnie zblednie, a papier zamieni się w cienką bibułkę od nieustannego obracania w rękach. 

To, co? 
Słuchajcie. Jest Robótka... 
I oby i tym razem dało radę, bo oni tam czekają. 
Jak nikt na świecie. 

- Podpisano:
Wasz Komitet DezOrganizacyjny 
kaczka kierowniczka i woźna Bebe 

❆❆❆ OFICJALNY ADRES do Robótkowej Korespondencji ❆❆❆ 

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE

132 komentarze:

BasiaW pisze...

Jestem, melduję się, wywieszam banerek i idę poszukać Starszaków. A w moim gimnazjum rzucam hasło na karteczki!

tynka pisze...

Stawiamy się z dzieciakami gotowi do artystycznych bałaganów by stworzyć coś dla Starszaków ☺

AsiaB pisze...

Witajcie, tak się zakręciłam, że nie wiem czy tu czy tam gdzie Damy i Kawalerów wymieniono, więc piszę tu:) Pozostanę wierna AsiP z Rodzinki IV, w końcu podobna do mnie:) Ale chętnie wyślę też do Gosi z Rodzinki II, Paulinki z Rodzinki IV, oraz Seweryna z Rodzinki I i Krzysia z Rodzinki VII:)

AsiaB pisze...

No i oczywiście pozdrowionka dla wszystkich!!!

Bebe pisze...

BASIU ❤❤❤ Przypinam Ci order pierwszości! I wybacz nie ustoję już dłużej, muszę zatańczyć kankana! TAK SIĘ CIESZĘ! Gimnazjum? Całe gimnazjum?! jupiiiii!

Bebe pisze...

Wzursz! Wzrusz! Że dopiero, co ogłoszona Robótka, a Wy już na progu stoicie zwarci i gotowi. Idę po chusteczki.
WITAJCIE!!! :*

Bebe pisze...

@AsiaB: Pójdź no w me ramiona! Niech żyje zdecydowanie! Idę zanurkować do szafy, wszak czas też nowy kajecik założyć! Ukochy jak stąd na księżyc! :*

AsiaB pisze...

Szykuj szykuj kajet, bo jak się tu te dobre duszyczki rozpędzą, to nie będzie litości i trzeba pisać:)

gwiezdna pisze...

jestem, jestem tylko muszę zwołać rodzinne konsylium co do obdarowywania (co roku narady na ten temat przechodzą same siebie ale teraz konsylium rozlazło się po świecie (tak, tak te moje dzieci to już studenty!), więc musimy poczekać na weekend wspólnoty jeszcze tydzień by wytypować Naszych Ludzi w Niegowie :) pozdrawiam Kierowniczkę i Wożną :*

mam_i_ja pisze...

Jak miło znów szykować robótkę... ;) Dla mnie to 3 rok z rzędu więc niech będą 3 dziewczyny - Maryla i Gosia z Rodzinki II i Bożenka z IV. Banerek na blogu. Buziole ogromne ;))))

Etoile pisze...

Dla mnie Gosia z rodzinki II i tego Pana co wielbi świeta caly rok weźmiemy, dorobimy jeszcz karteczki wedle zapotrzebowania i obdarowania tylu peletonu.

Mamelkowo pisze...

Ja jak zwykle do serca przytulam moich trzech chłopaków - braci z Rodzinki VI - Staszka, Zbyszka i Tadeusza:)

Kaczka pisze...

Ojejuniu, lece, pedze, drzwi otwieram, a tu juz taki tlok!
Jestem zatchnieta ze wzruszenia!

Kaczka pisze...

Gwiezdna, pojdzcie no tu wszyscy stacjonarni i rozlezieni w zbiorowe macki Komitetu Dezorg! Niech Wam to wybieranie wielka frajda bedzie! Tne pierniki na konfetti, a Wozna zaraz skoczy po wino do zagrzania!

Kaczka pisze...

Mamijo, co tu rzec? Jesli ten trend sie przyjmie to na setna Robotke przyjdzie Ci wziac kredyt na pocztowe znaczki!
Wozno, lej wino, kaczka kierowniczka leci po bakalie! Hej, koleda, koleda!

Kaczka pisze...

Etoile, Gosi nadzwyczajnie trudno sie oprzec, prawda? Bedziemy informowac o koncach peletonow! Wozna, zgodnie z tradycja, zaklada wlasnie analogowy kajecik. To, co? Po pierniczku? Wozno! Gdzie to wino?

Kaczka pisze...

Mamelkowo, o rany, czy ty wiesz, jak nam sie tu mokro w oczach robi, gdy czytamy 'moich trzech chlopakow'! Takesmy sobie przeciez te Robotke wyobrazaly z Wozna! Kazdy Starszak polaczony ze SWOIM czlowiekiem! Wozno, powiedz cos, bo mi tu wzrusz glos odbiera!

Mamelkowo pisze...

Oni już moi na amen:)

Bebe pisze...

Już się grzeje!

Bebe pisze...

Polewam wszystkim na tę okoliczność!

onyks pisze...

Melduję się jak co roku i jak co roku zrobię tyle ile będę mogła , bez deklaracji ! Pozdrawiam serdecznie

Maria pisze...

Melduję się i ja z rodzinką. To już czwarty raz z rzędu :) Na weekend zwołana rodzinna narada. Sztandar wywieszony. Pozdrawiam cały Komitet DezOrganizacyjny :)

Mamelkowo pisze...

Wolę czekoladę;)

M. pisze...

Napisałam w kąciku Kawalerów, napiszę i tutaj: w tym roku mój-ci-on jest folkowy Mirek z Rodzinki VII. Obdaruję miłośnika ludowych gadżetów około toną takowych, w wydaniu góralskim i jakim tam jeszcze się uda! Pozdrawiam cały Komitet z samego serca Pienin!

mallica pisze...

Medluje sie na posterunku! W tym roku jak zawsze zabieram Magde skarpeciare z Rodzinki IV, Agnieszke z Rodzinki II oraz Agate i Malwine z Rodzinki V. Dodatkowo jak co roku eksperymentujac z kawalerami dorzucam Adama T. z Rodzinki VII :)

BasiaW pisze...

Moje Gimnazjum " na wykończeniu" ale ostatnim tchem damy radę:-)

Aga pisze...

Witamy po raz kolejny!Dla całej rodzinki I oraz IV będą kartki (już się robią)oraz ponownie bierzemy Ireneusza z rodzinki I.Będzie też prezencik dla Asi P z rodzinki IV.Ściskamy i piszczymy z radości.

Asia pisze...

Czekałam na to ogłoszenie, wyglądałam już Was przez okno! Znów będę przez kilka nocy czytać o każdym Niegowiaku zamiast spać :) to już drugi raz kiedy mój liścik i prezent pofrunie do Niegowa! Nie mogę się doczekać :)

Etoile pisze...

Poczestujecie?

Unknown pisze...

Podczas rodzinnej narady zapadły decyzje - Rodzinka VII - Adam.T, Piotruś; Rodzinka V - Agatka, Malwinka.
Kartek z życzeniami postaramy sie zrobić duuzzzooo :)

Kaczka pisze...

Ostatni oddech gimnazjum! Ale za to jaki! Wozno, chodz bedziemy tulic gimnazjum!

Kaczka pisze...

Oczywiscie! Choc istnieje mozliwosc, ze kaczka wypije prosto z rondla nim Wozna napelni puchary :P

Kaczka pisze...

Polejemy zatem czekolade! Wozno, wydaj zapasy! :P

Kaczka pisze...

Onyksie, to Komitet tez spontanicznie rzuca Ci sie na szyje! Niech Muzy Robotki pilnuja, by olowki byly porzadnie zaostrzone!

Kaczka pisze...

Mario, Komitet Dezorganizacyjny dmie w traby i dudy na czesc kolejnej rodzinnej narady! Sypiemy na Was wirtualne konfetti z ukochow i usciskow!

Kaczka pisze...

Wozno! Notuj! Pieniny przygarnely Mirka z ciupaga! Bedzie jeszcze z Mirka drugi Janosik! Komitet sciska Pieniny w pasie tak mocno, ze na bank, znow sie cos wypietrzy i trzeba bedzie zmieniac mapy! CMOK!

Kaczka pisze...

Mallico, niech Ci bedzie w plastrach Goudy wynagrodzone, tulipany niech jedza Ci z reki! Komitet Dezorg stepuje na Twoja czesc w zoltych chodakach! UKOCH i CMOK pod jemiola!

Kaczka pisze...

Aga, Komitet tez popiskuje z radosci, ze tak ochoczo wracacie wkreceni w te Robotke. Wozna lka nad kajecikiem i jak co roku, sklejaja sie Woznej kartki. kaczka odswieza strone co piec minut i jara sie kazdym komentarzem! Wozno, chusteczki!

Kaczka pisze...

Asiu, kaczka tez ma dzis nocna warte jak na obozie harcerskim. Jedyna roznica jest taka, ze ja natretnie wciskam przechodniom Robotkowy sztandar miast chronic go przed porwaniem :P Komitet sciska czule!

Kaczka pisze...

Izabelo, wybor przedni! Niech Was zakwasy omijaja przy tej kartkowej produkcji, a Muza Poezji Okoloswiatecznej niech lyknie grzanego wina Woznej i niech podrzuca Wam najdziksze rymy! Komitet wskakuje na stol i tanczy na Wasza czesc kankana!

Gosia pisze...

Sztandar już na blogu :) Cudowna Robótka!!

Chuda pisze...

Sztandar powiewa już i umnie! A w poniedziałek siadamy rodzinnie do rękodzieła :-)

Gosia pisze...

Już zdecydowałam :)
Rodzinka VII - Adam T.
Rodzinka VI - Andrzej K.
Rodzinka V - Wiktoria

Michelle pisze...

Tradycyjnie melduję się i ja! 10 listopada Koło Gospodyń zebrało się na wdpólne kartkowanie dla Robótki, zatem poniekąd mamy już work in progress :))

Maede pisze...

Czekałam i się doczekałam!! Robótka popłynie w dal w mojej Papierowej Łódeczce do Szkoły Podstawowej Montessori i przedszkola specjalnego "Teraz My" z Krakowa!

Dagmara Gorczyńska pisze...

Ja dopiero drugi raz w tym roku, ale już się cieszę, że będę mogła się z kimś podzielić tym, co mam. Mam niewiele, nie mogę wychodzić z domu, nie stać mnie na super prezenty, ale chętnie zrobię kartki własnoręcznie, a dla pań - kolczyki. ;) To jedyne rzeczy, jakie jeszcze mogę wykonywać samodzielnie, i nie odmówię sobie tej przyjemności. ;)

Anonimowy pisze...

Ja chętnie spędzę urodziny z Piotrusiem z rodziny VII :)

Unknown pisze...

Dzień dobry Pani Woźnej, Pani Kaczce- nie bardzo jeszcze wiem kto jest kto, więc jeszcze raz tak na wszelki wypadek Dzień dobry Wszystkim. Natrafiłam na Was tak, po prostu, przypadkiem, ale jestem "zielona" co i jak mogę zrobić. Czytam wpisy innych oraz instrukcje dla przedszkolaków jak zacząć.Mieszkając jeszcze w Polsce prowadziłam świetlicę wiejską dla dzieci z rodzin pracowników byłych PGR-ów.Obecnie mieszkam w Hiszpanii i próbuję zainteresować Robótką, ale nikt o tej akcji nic nie wie, nie ma Was na Instagramie-dlaczego? to jest chyba dobre miejsce do poinformowania innych o Robótce. Byłam na Waszej stronie www..., ale tam też nie ma informacji, żeby polecić innym adres URL.
Moje namiary na Instagramie, poniżej.
https://linktr.ee/margaritajanet

Kaczka pisze...

Gosiu! Niech Ci ten Wybor w trojpaku dobra wszelakiego powroci. Wozno, biegnij tu z wirtualnym pierniczkiem i nareczem igliwia! Chlopaki maja branie! Komitet sie szalenie cieszy, bo co roku miewa senne koszmary, ze dla kawalerow dobrego slowa zabraknie!

Kaczka pisze...

Chuda! Kombatancie Robotkowy! Jak co roku liczymy, ze okazesz Rekodzielo, w ktorym Ninjago razem z Supermanem i Wonderkobieta beda pocinac ku stajence, aby zlozyc hold Narodzonemu! Cmok! Cmok!

Kaczka pisze...

Michelle! O rany, jak fajnie widziec znane twarze (chocby i z pikseli!). Wozna tnie juz wam pieczec z kartofla do dyplomu Przodowniczek Robotki!
Ale i kaczka kierowniczka nie proznuje! Wozna notuje, ze pod oslona nocy kierowniczka udziergala wczoraj adwentowy kalendarz dla Balbiny-Haliny! Work in progress! Hej, koleda, koleda!

Kaczka pisze...

Maede, ojacie! kaczka kierowniczka turla sie wlasnie na montessorianskich zlotych perlach i ekstrapolujac wlasne doswiadczenia w dziedzinie monte-fantazji, z wypiekiem na dziobie czeka na owoce tworczosci! Hej, Monte-krakowiacy, niech Wam szczescie sie rozsypuje pod nogami jak te zlote perly kaczce!

Kaczka pisze...

Daga, kacza imienniczko! Szalona! Przerobilas Komitet Dezorg na mieciutka galaretke wzruszu! Tak! To jest wlasnie kwintesencja Robotki! Nie trzeba wyskakiwac ze zlotych dwudziestodolarowek, Starszakom potrzeba drugiego czlowieka! Pojdz no, w nasze ramiona! Bedziemy podrzucac Cie pod sufit tam gdzie jemiola :*

Kaczka pisze...

Sto lat, sto lat niech zyje nam Anonim! Cudownosci! Komitet dmie w te papierowe trabki i sypie Wam konfetti! Wozno, mamy szampana na takie okazje?

Kaczka pisze...

Komitet Dezorganizacyjny wita Hiszpanie! Hola!
Hiszpanio, zaczelas znakomicie!
W zaleznosci od zasobnosci portfela i funduszu na znaczki pocztowe, wyluskaj sobie jednego lub kilku Ulubiencow z tlumu Starszakow i wystosuj do nich slow kilka w swiatecznym liscie lub kartce z zyczeniami. Jesli mialabym kogos polecic to Halina z rodzinki II (wiecej szczegolow w zakladce Damy 2017) bardzo lubi sluchac o swiecie, wiec dla niej list z Hiszpanii z materialem zdjeciowym bylby znakomitym prezentem. Robotkowicze czesto robia tak, ze albo wysylaja w jednej kopercie/paczce zyczenia do swoich wybranych Starszakow, albo skrzykuja sie razem (w szkole, w biurze, w fabryce, etc.) i obstawiaja, np. cala jedna rodzinke. Komitet, ktory dla odmiany mieszka w Niemczech, nie prowadzi dokladnych statystyk, jedynie monitoruje trendy :), ale ludzkosc jest taka fajna, ze i tak co roku kazdemu Starszakowi dostaje sie dobre slowo. Kwestie insta omowimy z Wozna, bo zdaje sie, ze czas slow powoli przemija :) i obrazki staja sie must-have sezonu. W kazdym razie, Robotka dziala dzieki Robotkowiczom. Jesli kazdy, jak w finansowej piramidzie, zwerbuje kolejnego Robotkowicza to ha! damy rade (lepiej niz Angela Merkel ;) Besitos!

Bebe pisze...

Polewam! :-*

Bebe pisze...

Woźna to tu chlipie kuluarach od trzech dni... DAGA... ❤

Wiksi PPP i Mamoszka BBB pisze...

Witamy serdecznie, postaramy się z córkami zorganizować coś miłego dla Weroniki z rodzinki V :-). Wspaniała akcja!

Marychna Z pisze...

Byłam w Mamelkowie, przeczytałam , jestem gotowa do działania.Super akcja i jakby przypadkiem nakłada się na dzisiejszą 33 niedzielę zwykłą i apel Papieża Franciszka.Biegnę szukać wśród Starszaków, przyjrzę się upodobaniom i coś wysmyczę. Pogadam z rodziną i ze znajomymi, może znajdą się wśród nich chętni do działania. Pozdrawiam Was wszystkich.

Bebe pisze...

Chyba czas powiedzieć Papieżowi o Robótce ;-) Marychna jak fajowo, że z Nami tu jesteś! A za zarażanie okolicznych przechodniów Robótką, należy ci się miejsce na tablicy zasłużonych! Cmoki w poliko!

Bebe pisze...

Kasiu pójdź no w woźnej ramiona! I ukochaj od nas córki! Po pierniczku!

Etoile pisze...

Wcale sie nie dziwie, choć ja jestem już z Wami 5 lat to na taką połdziesiątnice powinna choć kilka kropli zostawić.

mapowska pisze...

Witam po raz pierwszy :)
Bardzo cieszę się, że tu trafiłam. Już dziś poczyniłam pierwsze zakupy. Obdarujemy z rodzinki II: Halinę Cud, Miód i Orzeszki, z rodzinki IV: Anię N. i Magdę (widziałam, że Magda już została "zarezerwowana", ale trafiłam na świetne pingwinkowe skarpety z ABS i nie mogłam się im oprzeć ;)), z rodzinki V: Irenkę, z rodzinki VII: Jacka, z rodzinki VI: Julka, Michała od Świnek oraz Staszka W.
Postaramy się dodać jeszcze jakieś upominki dla innych Starszaków.
Akcja jest świetna, a opisy Dam i Kawalerów genialne. Od razu stają się bliżsi sercu :)
Pozdrawiam serdecznie,
Monika

magoomama pisze...

ożesz jak ja na to czekałam :) jupiii jeeeee !!!!!

Kaczka pisze...

Moniko! Komitet Dezorganizacyjny wita Cie miodem i piernikiem. Niech zyja Nowonawroceni na Robotke! I to nawroceni z jakim rozmachem! Rezerwacjami sie nie przejmuj, bo na szczescie Starszaki nie umieja liczyc i nikt nie bedzie nikomu wypominal nadwyzki skarpet. A dodatkowa paczuszka do odpakowania (i slowa, dobre slowa!) to po prostu wiecej radosci. A teraz pojdzcie w nasze ramiona i nadstawiajcie poliki! Cmokamy siarczyscie!

Kaczka pisze...

Ozesz, jak dobrze widziec znajome Bumerangi! Nie musimy oporwadzac po obiekcie, prawda? Pani raczy sie kierowac prosto do Woznej po koktajl proteinowy, aby miesnie od pisania nie oslably i po grzane wino, zeby wena sie nie odklejala od neuronow! CMOOOOOOOOK!

Dagmara Gorczyńska pisze...

Ja też Was ściskam wszystkich. I zazdroszczę Niegowiakom takiego Domu. <3

Evi pisze...

Donoszę, iż trudno jak zwykle wytypować. Ale pierwszą Panią się udało. Zatem dla Ani Blondynki z II Rodzinki powędruje coś do ugniatania i coś do posmakowania :). Howgh!

mapowska pisze...

Dziękuję za miłe przywitanie :)
Do paczuszki dorzucimy jeszcze upominki dla Jadzi i Ani Czarnulki z Rodzinki II :)
Pozdrawiam serdecznie!

anna pisze...

Ja się oczywiście zgłaszam jak co roku. Nie wiem, czy ktoś wybrał moich stałych podopiecznych, ale trudno, dostaną najwyżej więcej prezentów. Ania Czarnulka (II Rodzinka) i Wojciech (III Rodzinka). Na moim blogu wici puszczone.

Anonimowy pisze...

Chętnie przygarniemy jeszcze Krystiana i Darka z rodzinki VI

ellanar pisze...

Melduję się po raz 3 na posterunku! W tym roku jestem lepiej zorganizowana bo już coś tam w ciągu roku wpadło mi w oko i zakupiłam i karteczki już się robią.Mam już kubeczek i herbatki aromatyczne dla Seweryna. Kapcio-skarpety na zimowe wieczory dla Magdy. Na pewno prezenty Mikołajowa poczta dowiezie każdej Damie gustującej w ozdobach do włosów bo takowe robię ostatnio masowo. Jeśli któraś ma jakiś swój wyjątkowy ulubiony kolor ozdób to proszę o podpowiedź zrobię na życzenie. Dla Sylwii zaś przygotuję zestaw świec zapachowych. Julek zostanie obdarzony zestawem długopisów wszelakich w kolorach różnorakich. Bombkowy Krzyś dostanie mnóstwo ozdób świątecznych a Piotrusiowi znów wyślę przeróżne baloniki. No i oczywiście jak co rok córka zrobi mydełka zapachowe i uraczymy nimi wielbicielki zapachowych kosmetyków do kąpieli. Więc znów będzie tego dużo....

ellanar pisze...

I przypomniało mi się, że chyba był jakiś zwolennik domowych dżemików, konfiturek itp... teraz nie mogę w opisie znaleźć więc zapewne pragnienia się zmieniły czy przeoczyłam takiego smakosza? Bo półki w mej spiżarni pełne są malinowych przetworów i chętnie bym wysłała...

Bet pisze...

Melduję się na starcie http://koszyk-bet.blogspot.com/
Nikogo jeszcze nie wybrałam - może są jakieś sugestie?
Buziaczki dla Komitetu:))

alElla pisze...

Klik dobry:)
Melduję rozpoczęcie "robótkowania". Po wstawieniu sztandaru przystępuję do kolejnego etapu: przypominanie innym o "Robótce". Wybierać będę potem.
Pozdrawiam serdecznie.

Bebe pisze...

Bet woźna leci z dziękczynieniem i najnowszymi odczytami z kajecika. Chwilowo wolne jeszcze Niegowskie elektrony to:

- RODZINKA II: Monika, Marta
- RODZINKA V: Mateusz, Ilona, Paweł i Monika
- RODZINKA VII: Jan Ś., Łukasz, Paweł Kaczorek, Tomek
- RODZINKA III: Krystian, Darek, Przemysław
- RODZINKA VI: Przemysław W., Rafał S., Adam D., Jarek, Szalony Marcin

Czuj Duch :*

Kaczka pisze...

Evi! Niech Ci zatem w rewanżu życie oszczędza rozmaitych odgniotków i ugniotków! Komitet stepuje na Twoją cześć na pierniczkowych blachach, żałując, że nie jest docelową grupą konsumencką Twoich smakołyków!
CMOK!!! Ty Bumerangu!

Kaczka pisze...

Aniu!
Komitet smarka w prześcieradła i obrusy, wyruszon, że Ania i Wojtek znaleźli swoją Kurę. Chronicznie powracającą! Woźno leć po nalewkę z pierniczków!

Kaczka pisze...

Anonimie, a bierzcie tych szałowych chłopaków, a Komitet intonuje Odę do Radości!
Krystian i Darek wzięci! Wniebowzięci!
CMOK!

Kaczka pisze...

Przodowniczko-Przodowniczek! Kierowniczka tuli do piersi, bo sama zaczyna zakupy do następnego sezonu Robótki już na poświątecznych wyprzedażach... no i czy to nie jest absolutnie zrywające czapkę, że gdzieś się tam Starszaki podpięły pod szlaki pamięciowe i nie da się ich tak łatwo zapomnieć! Czad! Woźna kwili ze szczęścia, bo w kajeciku coraz gęściej. Woźno, gdy oprzytomniejesz, wytypuj łasucha do marmolady z serca!
Ellanar! Dawajże poliki całujemy po kokardy! A córkę-mydlarkę podrzucamy pod sufit!!! Niech żyje nam!

Kaczka pisze...

Och, kolejne znajome piksele!
Pójdź no w nasze ramiona alEllo!
Cudownie Cię tu znów widzieć!

Aine pisze...

Jeszcze nie wiem co i jak, ale jesteśmy! :)

Bebe pisze...

Szukałam pod hasłem marmolada / domowe przetwory / słoiki i jest tak: Andrzej P. z VI uwielbia słodkości wszelkiej maści i pokroju. Zaś Marek z I przepadał rok temu za odkręcaniem słoików wypełnionych domowymi przysmakami.

Ruskim targiem ellenar bierz dwupak!

Bet pisze...

Rezerwuję Martę od klocków R.II oraz Krystiana od balsamów R.III. Dzięki za inspiracje.

Michelle pisze...

sztandar jest, przesyłka prawie gotowa, dzieje się!
http://michelle.schowek.net/2017/11/28/jest-robotka-3

Unknown pisze...

Nie dałam rady przeczytać wszystkich komentarzy :) wybieram Gosie z Rodzinki II, Bożenke i Paulinke z IV oraz Seweryna z I :)

ellanar pisze...

biorę obu:) konfiturki i słodkości będą dla obu Panów.
I ponawiam pytanko czy któraś z Dam od ozdób do włosów ma jakieś preferencje kolorystyczne? Mogę zrobić w każdym kolorze ale może któraś jest wielbicielką np.różu? niebieskiego? brokatowych ozdób? białych? a może ma być u którejś wyjątkowo dużo kryształków, diamencików mieniących się?? chciałabym trafić w gust.

Anonimowy pisze...

czy został ktoś do obdarowania?
Meg

Bebe pisze...

Cześć Meg! Woźna już zagląda w kajecik. Wolni są jeszcze np.:
Mateusz, Ilona, Paweł i Monika z Rodzinki V.

Kaczka pisze...

Komitet cieszy sie kazdym Robotkowiczem! Wozno, to trzeba chyba na makatke 😀

Kaczka pisze...

Magdaleno, niech radosc od tego fajowego Czteropaku wroci szybciej niz Usain Bolt na skuterze 😀

Anonimowy pisze...

to Ilona moja
Meg

operatorka pisze...

Meldujemy się na posterunku. Ja już się określiłam na facebooku w kwestii dam i kawalerów, więc nie będę tu mieszać woźnej w kajeciku. W tym roku wciągam Inżyniera do tworzenia poezji. On jeszcze o tym nie wie, ale dowie się niebawem :-)

ellanar pisze...

Uffff paczki skompletowane, jeszcze tylko ozdóbki do włosów i ozdoby świąteczne dla Krzyśka dopakuję i może iść w świat... czyli do Niegowa.
No więc mam prezenty dla (do odnotowania w kajeciku):
Ania Sz. IV
Wiktoria V
Andrzej K VI
Sylwek III
Marek I
Piotruś VII
Gosia II
Agnieszka II
Andrzej P VI
Marek I
Seweryn I
Krzyś VII
Sylwia V
Mirek I
Zdzisiek I
Irenka V
Krzysiek VII
Ania Czarnulka II
Paulinka IV
19 osób muszę kartki dorobić jeszcze bo na razie mam 12 ale to już córki zadanie:)
No i wisienka na torcie- życzenia personalnie muszę napisać ale to już sama przyjemność:

alElla pisze...

Proszę odnotować w kajeciku Gosię z Rodzinki II.

Anonimowy pisze...

Dzień dobry, mam nadzieję, że mój komentarz nie zostanie wyrzucony. Mąż (Maciej) i ja (Dorota) wyslałiśmy już upominki i kartki dla Marka z Rodzinki I i dla Gosi z Rodzinki II. Czy jest jakaś szansa dowiedzieć się czy dotarły? Mieszkamy daleko za oceanem i niestety, nadal przesyłki od czasu do czasu giną nam.
Pozdrowienia i gratulujemy wspaniałego pomysłu i zachęt.
Wesołych Świąt!

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Unknown pisze...

Hohoho! Robótkowicze, Bebeluszku, Kaczko, Woźno i moja Siorko z Mamelkowa ;) pozwole sobie w tym roku przytulić sie mocno do Krystiana z rodzinki VI, który jest niesamowicie ekspresyjno-impulsywny w wyrażaniu radości tak jak i ja ;)a zatem do niebawem!

Kaczka pisze...

Wozna zaznaczyla w kajeciku. Te strone ma zalozona pierniczkiem!
:*

Kaczka pisze...

Litermatko!
Komitet zastanawia sie, jak przechwycic probki poezji Inzyniera! Inzynier juz nie raz udowodnil, ze jest multipotencjalny, wiec i poezja mu sie zapewne uda tak, ze zdmuchnie nam z glowy peruczki z wrazenia!
Na czesc Litermatki, Tasmana, Rudolfa i Inzyniera - hip hip hurrrrrrrrra!

Kaczka pisze...

Komitet padl na kolana pelen podziwu dla rozmachu tego dziela! Wozna wypisala caly teczowy dlugopis odnotowujac wybrancow. Kochane! Usmiechamy sie do Was tak szeroko, ze widac nasze ubytki w osemkach! A co to bedzie sie dzialo, gdy ten kontener dobroci wyladuje w Niegowie!!! Wozno, polewaj Malibu Vintage, ktore tam chowasz od matury na specjalne okazje. To jest specjalna okazja! Dziewczyny! Nadstawiajcie poliki! Jak tylko podniesiemy sie (i nasze szczeki) z podlogi to rzucimy sie Was obcalowywac dubeltowo!

Kaczka pisze...

Kochani! Zaoceniczni!
Najpierw moc ukochow i podziekowania, zescie z drugiego konca swiata wpadli w te Robotke!
Pojdzcie no, Doroto i Macieju, za kurtynke do mojej skrzynki mejlowej pod blogkaczkiatgmail.com i zostawcie tam swoje namiary i opis przesylki! Obiecuje przepytac Dyrekcje! Tymczasem, generujmy tu zbiorowo fluidy optymizmu, bo faktycznie, to przerazliwie stresujace (wiem cos o tym) wysylac tak na pastwe losu (i Poczty!).

ellanar pisze...

dopisujemy do listy Rafała od traktora i jest okrągła 20 :)

Unknown pisze...

Witam, i ja ze swoimi dzieciaczkami chciałam się po raz kolejny przyłączyć do Robótki. W tym roku chcemy napisać do Przemysława z rodzinki III ale potrzebujemy podpowiedzi - czy te audiobooki to takie bardziej poważne czy bardziej bajarskie?? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Gosia

Kaczka pisze...

Malgosiu!
Przemyslaw uraduje sie i bajka, i mlodziezowa ksiazka przygodowa.
A my radujemy sie z Wozna, ze wracasz po raz kolejny! Juppi!

Małgorzata B. pisze...

Witam pięknie 😊
Włączam się do akcji, to chyba już 5 wybiła.
Karteczki będą,na pewno dla Adama D co to jest na nie,zupełnie jak mój Adaś dlatego ciągle próbuję wywołać Jego uśmiech,ale chyba ze słabym skutkiem.
Pewnie jeszcze przytulę jakąś pannę co błyskotki lubi😊
Pozdrawiam najmilej cały komitet i banerek dzisiaj zawieszę u siebie,buziaki ślę dla wszystkich😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

OlKa pisze...

Z małym opóźnieniem w tym roku, ale się melduję :-) i czekam na info, kto obstawia tyły peletonu do obdarowania.

Bebe pisze...

OLka ❤ jak dobrze widzieć znajome twarze! Pójdź no w ramiona woźnej!

Kajecik donosi, że na dziś w tylnych peletonach są :
- Monika z II
- Janusz i Paweł z I
- Jacek, Roman, Paweł i Mirek z VII
- Wojtek T., Krystian, Darek z III
- Zbyszek Sz. i Darek z VI

Kaczka pisze...

Gosiu! Robótkowa Kombatantko!
Komitet ściska Cię z taką siłą, że Karpaty jeszcze raz dałoby się wypiętrzyć!
Adam D. - trudna sztuka, ale z Twoim Robótkowym doświadczeniem... A niech Ci się pierniczki same rozwałkowują w odwecie za dobro, które rozdajesz...

Kaczka pisze...

Joanno!
Komitet do pięt Wam nie dorasta w ekspresji radości, ale kaczka robi jednoosobową meksykańską falę na cześć, a Woźna tańczy na stole!

Kaczka pisze...

Buchachachacha! Komitet nie śmiał opiniować, że dwudziestka jest bardziej okrągła od dziewiętnastki, ale bardzo szalenie się cieszy, żeście doszły do takiego wniosku! Rafał od Traktorów będzie dygotał z radości jak karburator od snopowiązałki :P

OlKa pisze...

Mirek - bratnia, folkowa dusza i wesoły Romek z VII wpisani na moją listę prezentowo - życzeniową:-)

violka pisze...

Właśnie przygotowuję szydełkową śnieżynkę do zawieszenia gdziekolwiek i karteczkę z gwiazdką dla Krzyśka(62)z rodzinki VII.

Anonimowy pisze...

Dzień dobry, to ja pierwszy raz:) Dla Jacka i Pawła z VII Rodzinki przygotujemy kartki i podarki.

Maede pisze...

Wpiszcie mię tam proszę z boczku http://papierowalodeczka.blogspot.com/
baner wisi i wszem ogłasza!

Anonimowy pisze...

Dzień dobry, my już przygotowaliśmy i jutro wyślemy prezent dla Tomka z Rodzinki VII. Dziękuję, że mogę uczestniczyć (po raz pierwszy). Znalazłam info na blogu Mamy Franka Ani. Uściski dla wszystkich Niegowiaków!

Bebe pisze...

Violka jak bombowo! Niech ci nomen omen Gwiazdka Pomyślności nigdy nie zgaśnie! Komitet DezOrg całuje w poliko 😘

Bebe pisze...

Komitet podrzuca w górę każdego Nowicjusza w Robótce! Woźna tańczy kankana zwłaszcza na wieść o dwupaku! Co za świetny wybór! Niech ci Anonimie święta miną tak jak lubisz. Cmok! Cmok!

Bebe pisze...

Witamy pierniczkami i herbatką! Nowicjusze w Robótce są pożądani jak śnieg w wigilię 😍 niech żyje Mama Franka! Niech żyją internetowe przyjaźnie! Ukochy Anonimie!

M. pisze...

Posłusznie melduję, że pełna folkloru przesyłka poleciała dziś z przytupem do Mirka z Rodzinki VII! Pozdrawiam Szanowny Komitet! Maria

Kaczka pisze...

Bosko!

Kaczka pisze...

Mario od Folkloru! Komitet rzuca sie odtanczyc mazura na Twa czesc! Wozno, prowadz!

hafty na wierzbie pisze...

Paczka (2 w1) już poleciala do Agnieszki z R.ll i Krystiana z R.lll.
Banerek już od dawna wisi na blogu.
Gdyby na świecie było więcej ludzi z takim zapałem jak Komitet,to świat raj by przypominał. Wielki szacun dla Komitetu!

ellanar pisze...

No i nie udało się:( miało być 20 prezentów, no miało i co? dziś wyszła wielka paka kurierem, w którą spakowałam prezenty i niestety ale wyszło... 23. No ale tak jakoś się zrobiło!
W kajeciku proszę odnotować: Sylwek III, Ania Czarnulka. II, Andrzej VI, Seweryn I, Gosia II, Mirek I, Julek VI, Zdzisiek I, Marek I, Ania Sz. VI, Krzysiek VII, Irenka V, Piotruś VII, Andrzej P VI, Sylwia III, Paulinka IV,II, Weronika V, Beata V, Sylwia II, Krzysiek VII, Rafał od traktorów (koszulka dzisiaj doszła jest świetna). No najserdeczniejsze życzenia Świąteczne dla Komitetu i elfów i listonosza i każdego kto poświęca swój czas i serce tej akcji!!! Wesołych Świąt!!!

Bebe pisze...

O nie! Tylko nie to! Woźna zemdlała o od pół godziny nie daje znaku życia!

Ellenar ❤❤❤❤❤❤ medal dla zasłużonych i uścisk dłoni kaczki kierowniczki. Ty ty przodowniczko Robótkowa!

A za rok wrócisz, prawda? Z jedną chociaż kartką....

Anonimowy pisze...

To ja uprzejmie donoszę, że paczka dla Ilony wysłana. Oczywiscie, nie wiem, czy się spodoba, ale moze choć trochę...
Meg

Bebe pisze...

Meg❤❤❤ wszystko, co z serca ppdoba się i czyni radość. Patrz w Wigilię w niebo! Bo łuna radości będzie nad całą Europą! CMOKI!

ellanar pisze...

z jedną??? to się nie da... moja córka mi bardzo w robieniu kartek pomaga ona w jeden dzień 10 zrobiła więc wsparcie mam ogromne:)Mydełek też dziewczę narobiło więc każdej pani dołożyłam do paczki.
No i to pewne że wrócę w 2018 po raz 4 już- toż to taka tradycja już się zrobiła:)
a na liście w poprzednim moim wpisie zabrakło Wiktorii z V i Agnieszki z II. To one dopinają tę 23...jakiś chochlik nie dopisał dziewczyn.

Anonimowy pisze...

Ode mnie paczki pobiegły szybkim truchtem do Janusza i Seweryna z Rodzinki I oraz do Marty i Uli z Rodzinki II.

Gorące uściski dla całego Komitetu!!! <3 <3 <3

Kaczka pisze...

Komitet zyczy, aby dobro wrocilo do Ciebie Anonimie rownie szybkim truchtem! CMOOOOOOOK!

Anonimowy pisze...

A jeśli moja paczucha nie zdąży na święta?

Kaczka pisze...

Swieta u Starszakow trwaja dzieki
Robotce do konca stycznia! Glowne otwieranie i czytanie dzieje sie miedzy Swietami. Bedzie dobrze! 😘