Doskonała DWÓJKA

Rodzinka II 

Rodzinka II to królestwo trzynastu dam emerytek, dam w średnim wieku i kilku panien tuż przed trzydziestką. Agentki, bo tak się samozwańczo nazwały te niesamowite panny, to gromada fascynujących postaci i charakterów, o których więcej informacji znajdziecie w "skarpetkowej ściądze" poniżej. Większość Agentek jest w niegowskim domu od dzieciństwa, miały więc czas by się z sobą zżyć i zaprzyjaźnić na przepadłe. Określenie "rodzinka" jest tu jak najbardziej na miejscu, bo dziewczyny są dla siebie rodziną.

Skarpety przydadzą się dziewczynom na spacer i na czas, gdy wreszcie będą mogły wyjść poza swój dom i znów zawitać w "naszym" świecie. Skarpety są potrzebne, gdy marzną im nogi przed telewizorem albo podczas rehabilitacji. Skarpeta z ABS-em może zastąpić kapcie. W tej Rodzince znajdzie się miejsce dla każdego gatunku skarpety.

Jeśli zastanawiacie się, co jeszcze dorzucić pannom do skarpety, miejcie na uwadze, pomiary ciśnień, cukru i cholesterolu, i wybierzcie kawę bezkofeinową, słodycze z ograniczoną ilością cukru, a herbatę z ziółek lub owoców. Dla Agentek Zaawansowanych Wiekiem można upchnąć do skarpety suche termofory do podgrzewania w mikrofalówce (czyli worki z ziarnami/pestkami i lawendą, które po podgrzaniu pięknie pachną i które można przykładać na obolałe miejsca) albo rozmaite sole lub olejki do kąpieli w wannach. Do okołowaniennych celebracji pasują też pachnące świeczki, rozmaite szczotki, czy pilingowe rękawice i … jadąc po całości... szampan (a co! Tyle, że bezalkoholowy!)

Rodzince matkuje siostra Serwia z gromadką serdecznie oddanych Pań Opiekunek.


Jadzia (60) - KONIE! Konie to nieodmiennie największa miłość Jadwigi, ale ona cieszy się wszystkim. Każdy dar złożony w jej ręce napełnia ją radością, choć niewprawnemu oku trudno czasem tę radość dostrzec, bo Jadzia jest bardzo powściągliwa w wyrażaniu uczuć. Na zewnątrz Jadzi granit i bazalt, w środku magma i tajfuny emocji. Wszystkie Robótkowe dary Jadwiga od dekady ukrywa w swoim tapczanie i często znika w swoim pokoju, by je kontemplować. Ucieszy ją każda skarpeta, a koński dodatek będzie wisienką na czubku tortu Jadwigowej radości. Rozmiar stopy: 39.

Monika (44) - Monika uwielbia… koła! Może wypleciecie dla nie niej wieniec ze świątecznych skarpet? Rozmiar stopy: 38.

Grażynka (51) - Agentka zrobiona z uśmiechu. Skondensowana radość życia. Grażynka nie mówi, ale cieszy się tak, że żadne słowa są niepotrzebne. Wszystko raduje Grażynkę. Ponieważ zasadniczo jest fanką spódnic to najbardziej pożądane będą kolorowe, odlotowe, szalone, barokowe, rokokowe (a co!) rajtki w rozmiarze XL, ale ciepłą zimową skarpetą na zimę Grażynka również nie wzgardzi. Rozmiar stopy: 38.

Maryla (51) - Od lat niestrudzona pomagaczka. Prawa ręka Opiekunów. Podniesie, zaniesie, ogarnie, przypilnuje, zajrzy, pozamiata, pościeli. Maryla jak magnes przyciąga małe dzieci i łapie z nimi fantastyczny kontakt. Maluchy uwielbiają Marylkę. Kartki od maleńtasów, najlepiej ze zdjęciem, zawsze rozanielają tę super ciotkę. Ciepła skarpeta, która rozgrzeje nogi zimą będzie idealnym prezentem. Rozmiar stopy: 40.

Ania Blondynka (26) - Agentka błękitnooka i uśmiechnięta od ucha do ucha! Uwielbia słodkości, ale najbardziej przytulasy i głaski. Trudno je wysłać w liście, ale od czego kreatywność Robótkowiczów! Najlepsze tu będą skarpety do głaskania i miziania. Puchate chmurki, które otulą stopy tej niezwykłej, milczącej dziewczyny. Rozmiar stopy: 38.

Agnieszka (28) - Podróżniczka, coraz sprawniejsza piechurka. Do Niegowa Agnieszka trafiła z diagnozą, że nigdy nie wstanie i nie będzie chodzić. Po kilku latach intensywnej rehabilitacji Opiekunowie i Dyrekcja udowodnili, że grawitacja to zjawisko subiektywne, a Agnieszka robi coraz dłuższe wycieczki. Aga jest bardzo cicha, skromniutka, nie lubi mówić o sobie, raczej słucha niż opowiada. Nawet wtedy, gdy ją coś boli, nie skarży się głośno, a znika gdzieś w kąciku. Skarpety dla Agnieszki mogą być sportowe lub godne młodej nowoczesnej kobiety. Agnieszka lubi styl klasyczny. Rozmiar stopy: 35.

Marta (26) - Pasją jej życia są węglowodany, których, jak upomina Dyrekcja, jednak nie powinna nadużywać. Może zatem ktoś napiecze, uturla lub wymiesi dla tej panny torebkę zdrowych słodyczy? Zamiast cukru - stewia, zamiast mąki - owsianka, zamiast czekoladowych dropsów - daktyle? A skarpety? Wiadomo! Z cukierkowym motywem. Rozmiar stopy: 34.

Ania Czarnulka (33) - Anulka, niby cicha woda, potrafi też podobno czasem tupnąć nóżką. Metaforycznie tupnąć, bo porażenie mózgowe sprawia, że uwięzione na wózku ciało nie zawsze Ani słucha, ale ha! Anka ma charakter. Tym bardziej lubimy Ankę i ogłaszamy ją patronką wszystkich tych, którzy nie potrafią cierpliwie czekać lub którym świat nie spełnia od ręki wszelkich ich życzeń i postulatów. Dla tej panny charakterne skarpety. Może z wywrotowymi hasłami? Rozmiar stopy: 34.

Basia (67) – Czarująca malkontentka o rewelacyjnym poczuciu humoru. Szczęście Basi to iść przed siebie z drugim człowiekiem pod rękę. Basia jest rodzinkową królową elegancji i szyku zatem skarpeta dla Basi powinna być glamour! Blask, srebro, złoto, cekiny… Rozmiar stopy: 37.

Gabrynia (68) - Posiadaczka dodatkowego chromosomu. Pięć lat temu Gabrynia mocno zapadła na zdrowiu i wydawało się, że dni jej są policzone. A skąd! Agentka może i nie skacze rączo jak gazela, ale i nie zalega non stop w piernatach, jak to czyniła przez pierwszy rok choroby. Za dnia współtowarzyszki przenoszą Gabrynię na fotel skąd może przyglądać się światu i cieszyć się, i utyskiwać. Gabrynię uraduje wszystko, co uprzyjemni jej siedzenie. Skarpety poprawiające krążenie będą strzałem w dziesiątkę. Rozmiar stopy: 37.

Ewelina aka Ewela (27) - najszybsza z Agentek, błyskawica, jasny piorun z burzą loków na wózku. Nawet imię jej się skraca w tym pędzie. Ewela tańczy na wózku i nade wszystko kocha torty czekoladowe! Gdy przyjrzeć się zdjęciom na stronie Niegowa, Ewela preferuje styl raczej sportowy, a na nodze zawsze świeci jej się jakaś zawadiacka skarpeta. Duchem - nastolatka, która zdecydowanie nie chce być już dzieckiem. Poproście swoje starsze córki o wybór odpowiednich skarpet dla Eweli, a nawet namówcie je żeby napisały do niej kilka słów! Ewelina bowiem bardzo szuka przyjaciół. Rozmiar stopy: 33.

Marysia (23) - Charakterna babka, najmłodsza Dwójkowiczka, porusza się na wózku, doskonale wie czego chce i w kaszę sobie nie da splunąć. Fanka Brathanków. Skoczna, melodyjna muzyka to największa radość Marysi. Dla niej kolorowe, szalone, odjazdowe skarpety będą znakomitym prezentem. Rozmiar stopy: 34.

Halina (38) - Halina-Pralina. Niezastąpiona i niepodrabialna. Słodka jak garniec miodu. Agentka kompletnie nie do rozszyfrowania. Moc czułości w niesprawnym, uwięzionym w wózku ciele. Przecudowne poczucie humoru. Jedna, niesparaliżowana ręka zawsze gotowa, by przytulić ofiarę (i złamać jej kark z miłości). Halina cieszy się wszystkim, więc tak naprawdę, każde cokolwiek przyjmie z niewypowiedzianą wdzięcznością. Gdy Halina się cieszy, to podskakuje na swym wózku tak, że ten aż trzeszczy. Halinę uradują pocztówki z dowolnego miejsca na świecie. Albo opowieści z miejsca, w którym mieszkacie lub które lubicie odwiedzać. Albo wasze zdjęcia. Skarpety dla Haliny powinny być tak radosne jak ona sama.Rozmiar stopy: 36 (szerokie stopy!)

4 komentarze:

kasiawinna pisze...

Żeby oszczędzić kłopotóœ z segregazcją w tym roku zaopatruję agentki. Już mam prawie kompletne oskarpekowania, karki się robią, kombinuję jakiś pachnący przemyt dla mojej ulubienicy Grażynki.

Kaczka pisze...

Kasiu, fantastycznie i fantasmagorycznie! Pssst...kierowniczka tez kopie tunel, aby przepchnac jakas kontrabande dla Haliny!

ana93 pisze...

I dla mojej imienniczki, Ani Blondyneczki, znajdzie się coś ciepłego i dobrego!

Kaczka pisze...

Aniu! BlondAnka usmiechnie sie dookola glowy! :)