Perfekcyjna PIĄTKA

Rodzinka V

Koedukacyjny gang. Tu na uściski i ukochy czekają wszystkie niegowskie Maleńtasy i drużyna statecznych Seniorek.

Wśród Maleńtasów jest Trójka Muszkieterów, młodzieżowa brygada wózkowa: Księżniczka, Śmiechotka i Elegancik. Wszyscy o wielkich sercach, pogodnym nastroju i bardzo słabych ciałach pokonanych przez dziecięce porażenie mózgowe. Opiekunowie i Muszkieterowie dają z siebie wszystko na zajęciach z rehabilitacji, które jak możecie sobie wyobrazić, często są upiornie trudne i przeraźliwie bolesne. Niech Mikołaj wynagrodzi tym Młodziakom cały ten trud, pot i łzy, które są ich udziałem przez cały rok ciężkiej pracy nad walką z ruchową niesprawnością. Dla tego trio wózkowiczów świetnym prezentem będzie ciepły puchaty kocyk, miękka poduszka, rozmaite wałeczki do podłożenia pod nieruchome nogi. Mogą to być rzeczy kupione, ale i uszyte lub wydziergane od serducha! Więcej szczegółów niżej w "skarpetkowej" ściądze.


Na czele piątkowych mamusiek stoi Pani Basia wspierana przez drużynę najukochańszych Pań Opiekunek.

Sylwia (28) - Sylwia to gwiazda, która rozsiadła się w fotelu i zachwyca się zapachami. Olejki aromatyczne, zioła zaszyte w woreczkach, suche termofory do mikrofalówki, pachnące świeczki, a do tego coś na ząb – słoik miodu z zaprzyjaźnionej pasieki lub domowe konfitury uszczęśliwią tę damę. Skarpetki dla Sylwii warto skropić aromatycznym olejkiem. Rozmiar stopy: 35.

Ewa (31) - Posiadaczka dodatkowego chromosomu. Ewka najbardziej lubi własne towarzystwo.Jest wrażliwa słuchowo i zawsze wokół siebie poszukuje dźwięków. Może znajdziecie dla Ewki skarpety, które łączą w sobie i przędzę i muzykę? Rozmiar stopy: 34.

Aldona (28) - Debiutantka Robótkowa. Panna z własnej galaktyki. Dla niej w kosmos trzeba wysłać najcieplejsze i najbardziej kolorowe skarpety. Rozmiar stopy: 34.

Irenka (56) - Stateczna seniorka, cesarzowa Rodzinki, od lat na wózku inwalidzkim - smukła Irka nie mówi, ale pilnie rozgląda się dookoła i nic nie umknie jej uwadze. Irenkę uszczęśliwią fikuśne, ciepłe skarpety. A może ręcznie dziergana, bajecznie kolorowa chusta (zużyjcie wszystkie resztki włóczek, które macie pod ręką), która ogrzeje jej plecy lub suchy termofor do mikrofalówki (woreczek z ziarnami i lawendą), który podgrzany będzie emitował piękne zapachy. Rozmiar stopy: 36.

Paweł (28) - Idealnym prezentem dla tego niewidomego kawalera, będą takie skarpety, które włożone na stopy Pawła zaskoczą go przyjemną fakturą lub może nawet, dźwiękiem. Rozmiar stopy: 35.

Mateusz (27) - Mateusz nosi ksywkę "Elegancik". Uwielbia pięknie pachnieć. Przepada za męskimi kosmetykami. Ze względu na stan ciała zniekształconego przez chorobę przebieranie Mateusza to nie najłatwiejsza sprawa. Na szczęście wkładanie skarpet nie sprawia problemu. Kolorowa Elegancja to hasło dla Was, jeśli chcecie Mateuszowi sprawić radość. Rozmiar stopy: 38.

Weronika (19) - W Niegowie Werka znana jest jako "Śmiechotka". Weronika jest niewidoma, więc świata uczy się rękami stąd podarunki, w tym skarpety, powinny oddziaływać na wszystkie dostępne zmysły. Dajcie się ponieść fantazji! Rozmiar stopy: 33.

Wiktoria (18) - Niegowska "Księżniczka" z długimi włosami. Jako nastolatka, lubi się dziewczyna wystroić, na przykład w kolorowe rajstopki (170 cm). Jeśli macie córki w podstawówce, niech śmiało wybiorą skarpety dla Wiktorii, a może i napiszą kilka słów od siebie. Rzecz jasna, paczka słodkich kalorii będzie również idealnym prezentem. Rozmiar stopy: 34.

Monika (27) - Tutaj do przytulnej skarpety można dorzucić słodkość. Monia nie wzgardzi słodką kalorią zatopioną w tabliczce czekolady mlecznej, ani pianką z cukru, ani domowym ciasteczkiem, upieczonym specjalnie dla niej. Rozmiar stopy: 35.

Ilona (31) –Uwielbia zwierzęta. Na żywo, w książkach, na zdjęciach, w telewizorze lub na plakatach. Jeśli skarpety to zdecydowanie z motywem fauny. Rozmiar stopy: 38.

Malwina (35) - Panna z dodatkowym chromosomem. Sportsmenka. Uczestniczka zawodów sportowych. Biega, gra w tenisa, koszykówkę i w badmintona, oraz uwaga... tańczy chętnie w parze i z uwzględnieniem tanecznych reguł. Lubi dziewczyńskie ubrania, więc skarpety niech będą z brokatu, złota, cekinów i plastikowych brylantów (ale uwaga! niezbyt dziecinne!) lub odpowiednie dla dziewczyn ze sportowym zacięciem. Rozmiar stopy: 34.

Wioletta (35) – Wiola debiutuje w Robótce. To kolejna kosmonautka, osadniczka własnego wszechświata. Niech ciemności kosmosu rozjaśnią jej najbardziej kolorowe, miękkie i ciepłe skarpety. Rozmiar stopy: 35.

Agata (37) - Panna z dodatkowym chromosomem. Najlepsza przyjaciółka Malwiny. Panny są dla siebie jak siostry. Agata biega na przełaj, gra w tenisa stołowego i w badmintona. Uprawia też namiętnie taneczny freestyle przy muzyce z krążków. Jej przydadzą się kolorowe skarpety sportsmenki. Rozmiar stopy: 33.

Ania W. (41) – Po raz pierwszy w Robótce. Dziewczyna z własnej planety. Kolorowe, miękkie, ciepłe skarpety mają moc ogrzania jej stópek i serca. Rozmiar stopy: 33.

Beata (51) – Beatka jest w Piątce od zawsze. Nie chodzi, ale rękami sięgnie wszędzie. Szczególnie, jeśli w zasięgu wzroku znajdzie się kawałek wełnianej szmatki, którą można popruć! Uwaga! Achtung! Apel specjalny! Szydełkowcy, Druciarze, może macie w swoich zbiorach takie dziergane próbki wzorów albo zaczęte prace, których nigdy nie skończyliście i już raczej nie skończycie. Takie które są wam wyrzutem sumienia, że wyrzucić szkoda, ale brnąć w to szkoda jeszcze bardziej. Jeśli tak, to mamy dla was idealnego odbiorcę. Beatka chętnie to sobie spruje i poskubie. Zapakujcie takie resztki do prucia. Skropcie je jeszcze jakimś aromatycznym, pięknie pachnącym olejkiem i dziewczyna popruje się nam tu ze szczęścia. Zapach i nitki to dwie rzeczy, które Beatka uwielbia! Tym samym miejcie na uwadze, że skarpeta dla Beatki nie może mieć wystających nitek, bo te Beata natychmiast wyskubie i zdegraduje wasz prezent do poziomu kłębka przędzy. Rozmiar stopy: 33.

Tereska (69) – Emerytka, bardzo zdegustowana koniecznością zwolnienia tempa, bo trzeba wam wiedzieć, że Terenia zawsze pracowała i pomagała wszystkim rodzinkowym słabeuszkom. Karmiła, kąpała, prowadzała na spacery. Była mamą, ciotką i babcią w jednym. Anielska Terenia źle znosi, że oto nagle nie ma już tyle sił, że zdrowie szwankuje i że sama pomocy może potrzebować. Terenię-seniorkę trzeba zatem hamować, a to kawką w fotelu (rozpuszczalną, idealnie bezkofeinową), a to ukochanymi cukrowymi galaretkami, a to programem w telewizji, a to gorącą kąpielą z pianą, a to wreszcie ciepłą skarpetą, która rozgrzeje jej stopy. Inaczej zaraz Tereska pochwyci wiadro i szczotkę i zacznie sprzątać albo podleci do kuchni po obiad dla Piątaków. Rozmiar stopy: 37.

7 komentarzy:

Agawa pisze...

Uwaga! Achtung! Apel specjalny!
Beatka - dziergająca - paczka się szykuje :)
tylko cicho sza Orgi <3

Kaczka pisze...

Agawo, Komitet milczy jak zaklety! :P CMOK!

Kasia K. pisze...

Mamy nadzieję, że Aldonka odleci w kosmos z radości :)

Kaczka pisze...

Mysle, ze Dyrekcja juz powinna czarterowac stacje MIR, aby stamtad odlawiac swoich wystrzelonych w kosmos radosci podopiecznych! Turbousciski!

ana93 pisze...

Mam nadzieję, że Mateusz się ucieszy z tego, co dla niego wyślę!

Ania Sz pisze...

Czy Agatka nadal jest w tylnym peletonie? :D czy ktoś inny dzierży to miano? :)

Bebe pisze...

Aniu, w rodzince 5 wszyscy mają po równo, oprócz dwóch przodowników Irenki i Mateusza (ta dwójka w przednim peletonie). Zatem jeśli tylko chcesz, to pisz śmiało do Agaty.A w ogóle to w tylnym peletonie najbardziej są chłopaki z Rodzinki 6, na przykład: Jarek, Janek B. i Adam D.