15 lis 2018

Robótka 2018


Stali Bywalcy tego zakątka internetu i Wy, którzy przychodzicie tu po raz pierwszy!


Komitet DezOrganizacyjny (czyli kaczka Kierowniczka i Woźna Bebe) już tu stoi, jak co roku, z wirtualnym pierniczkiem pod wirtualną jemiołą, by ciąć wstęgę rozpoczynającą nową edycję tego szalonego,  spontanicznego dobroczynienia!

CIACH!
Wstęga przecięta!

CIACH!
Woźna ściąga prześcieradło ze sztalugi i odsłania sztandar, na którym jeszcze nie wyschły wszystkie piksele!
Dmą puzony, piskają wuwuzele, kaczka gra na trójkącie, orkiestra symfoniczna uderza w Odę do Radości, zebrani podrzucają pod sufit siebie, czapki, konfetti, ryż, fajerwerki, meksykańska fala wylewa się bokami, Woźna tańczy na stole, fado miesza się z "Jesteś szaaaaaaaaaalona!", Justin Bieber nam zazdrości!

Po raz DZIEWIĄTY (a niechże nas ktoś uszczypnie! To już prawie dekada!) zbieramy się tutaj wszyscy, aby uszczęśliwiać. Z górką i po czapki.


Dziewięć lat spersonalizowanej dobroci! Kto policzy te wszystkie listy, ręcznie dziergane kartki, paczki, znaczki, zużyte ołówki, wanny brokatu, kilometry krepiny, rulony papieru do pakowania, szmuglowane pocztą piernikowe lub kruchociasteczkowe węglowodany, eksplozje Robótkowej fantazji, prosięta dla ś.p. Michała, włóczki przerobione na kombinezony dla papug i ratlerka Kuby, łzy wyruszenia Opiekunów, euforie Starszaków, salta szczęścia Szalonego Marcina, zaniemówienia Aśki, czy załamania nerwowe Niegowskiej Listonoszki (pozdrawiamy!)


Naszym celem jest jak zawsze wyjątkowa i charakterna brygada mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie pod Warszawą. Niegowiaki to garstka maleńtasów, sporo młodzieży, bardzo wielu emerytów i seniorów. Różnymi drogami, zwykle przed wielu laty, trafili do tego domu i tu już zostaną do śmierci. Dzieciaki-Starszaki. Żaden Niegowiak z tej gromady - czy to ze względu na wiek, czy problemy zdrowotne, czy też stopień niepełnosprawności - nie będzie już miał innego, prawdziwego domu. I chociaż Opiekunowie starają się Dzieciakom-Starszakom odkrajać nieba po kawałku, to nigdy nie zastąpią im też prawdziwej rodziny. 
Tęsknoty i smutki najbardziej dają się we znaki w okołoświątecznym, Bożonarodzeniowym czasie, gdy serca Niegowiaków rwą się ku rodzinom, których już nie ma albo których nigdy nawet nie było. l dlatego listem lub kartką z życzeniami możemy, choćby i na odległość, przytulić wybranego Starszaka i sprawić by jego Boże Narodzenie było mniej smutne i samotne. 
(Jeśli w epoce przed internetem spędzaliście kiedyś czas na koloniach, czy obozach, może jeszcze pamiętacie udrękę czekania na list albo telefon z domu. I wyobraźcie sobie teraz, że Niegowiacy tak czekają nie przez dwa tygodnie, a przez całe życie.) 
 
Niepełnosprawni intelektualnie dorośli żyją spychani na margines naszego "normalnego" świata. Robótką cierpliwie i uparcie przerzucamy tu naszą mikroskopijną kładkę nad przepaścią tej obojętności. Tyle możemy zrobić. Tylko tyle i aż tyle! 

Chwyćcie za długopisy i papeterie i chodźcie z nami!

No bo jeśli nie my, to sami wiecie, nikt Starszakom nie zrobi tych nadchodzących świąt lepszymi.

Nikt.

To, co? Słuchajcie. Jest Robótka... 
I oby i tym razem dało radę, bo oni tam czekają. 
Jak nikt na świecie. 

- Podpisano:
Euforycznie i ekstatycznie Wasz
Komitet DezOrganizacyjny 
kaczka kierowniczka i woźna Bebe


Zatem, dla tych, którzy przez przypadek wpadli w Robótkę poślizgnąwszy się na algorytmach internetowych wyszukiwarek i dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć, jak Robótka działa, poniżej zwięzła instrukcja obsługi.

❆❆❆ DLA KOGO TA ROBÓTKA? ❆❆❆ 
Dla koedukacyjnej brygady niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, dla Dzieciaków-Starszaków, o których w detalu przeczytacie w zakładkach.


W tym roku każda Rodzinka otrzymała własną zakładkę. Po pierwsze, dlatego aby ułatwić życie tym, którzy do Robótki przystępują w grupach lub drużynach (oni wszak chętnie "zaklepują" sobie konkretne Rodzinki, a potem "rozdzieleją" między sobą Starszaków). Po drugie, bo kaczka Kierowniczka tak rozpędziła się z charakterystyką Starszaków, iż zaistniała obawa, że nikomu nie uda się doczytać tych opisów do końca. (Jeszcze się taki odważny nie znalazł, kto odebrałby kierowniczce imiesłów, przydawkę albo amputował część zdania wielokrotnie złożonego.)


❆❆❆ CO ZROBIĆ, BY ZOSTAĆ ROBÓTKOWICZEM? ❆❆❆ 
Poczytać rodzinkowe zakładki i wyłuskać sobie spośród Starszaków konkretnego ulubieńca i wysłać mu słów kilka napisanych z serca. Niech się Wasz ulubieniec przez chwilę poczuje wyróżniony i wybrany. Jedyny, wyjątkowy i specjalny. 
Listy adresujcie następująco:
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE


Pamiętajcie, Niegowiacy nie umieją czytać, więc Wasze słowa będą czytać im Opiekunowie. Ale niech to będzie kuksańcem dla Waszej fantazji, wszak pisanie to nie jedyna opcja. Te życzenia można Niegowiakom namalować, wykleić, wydziergać, upiec z piernika, nagrać, czy wyśpiewać. Można samemu, można skrzyknąć grupę. Zorganizować zbiorowe pisanie w biurze, przedszkolu, szkole, drużynie, zakładzie penitencjarnym (to już się zdarzyło Robótce!), fabryce i w sąsiedniej galaktyce (to się jeszcze Robótce nie zdarzyło, ale w końcu to dopiero dziewiąta edycja). Pisać można zewsząd. Z kraju, z dzielnicy, z zagranicy. Z miast i wsi. Słać gołębiem pocztowym,priorytetem, kurierem, a nawet doręczyć osobiście. Zaprawdę, Komitet DezOrganizacyjny przyklaśnie Waszej najdzikszej idei, byleby tylko była z niej radość dla Starszaków.

Co roku pytacie:
❆❆❆ CZY MOŻNA OBDAROWAĆ ULUBIEŃCÓW ŚWIĄTECZNYM PREZENTEM? ❆❆❆
 A my, co roku odpowiadamy: jasne! Stąd dość szczegółowe opisy mieszkańców, które powstają we współpracy z Dyrekcją i Opiekunami. Tylko prosimy, w ferworze zawijania podarków, nie zapomnijcie o dobrych słowach dołączonych do paczek. To one są esencją Robótki. 
UWAGA! ACHTUNG! WNIMANJE! W tym roku chcemy wam zasugerować coś zupełnie nowego. Absolutnie nową, alternatywną kategorię świątecznego podarunku.
Wyprowadźmy Starszaków z ich ciepłych pieleszy, niech wstaną i wyjdą za bramę swego Domu, niech się pokażą w tej naszej "niby-takiej-normalnej" publicznej przestrzeni. Może reżyserujecie jakieś okołoświąteczne amatorskie lub profesjonalne przedstawienie, jasełka, kolędnicę czy inny musical w promieniu 50 kilometrów od Niegowa? (Podpowiedź: najbliżej Niegowiakom do Wyszkowa i Warszawy.) Może chcielibyście ufundować konkretnemu Starszakowi (z opiekunem) bilet do kina, kupon na kawę w sieciówce, wejściówkę do waszej ulubionej pizzerii, zaproszenie na warsztaty artystyczne. A może karnet do fryzjera lub masażystki, bon na zakupy w sklepie lub cukierni? Może sami jesteście baristami, masażystami lub mistrzami nożyczek i macie wolne terminy i ochotę, by zaprosić któregoś ze Starszaków?
Przez ostatnie lata Dyrekcja i Opiekunowie udowadniali, że dla radości swoich Ulubieńców gotowi są przejechać przez pół Polski, czy Europy, więc dajmy im powody, by widywać ich poza domem coraz częściej. Niech ich obecność oswaja nas i świat z ich fantastyczną, niedocenianą innością.
Prosimy również, nie mylcie nas z charytatywnymi zbiórkami na rzecz.

Opiekunowie dbają, by Dzieciaki-Starszaki miały jedzenie, czystą pościel i ciepłe kalesony na zimę. Kasza, makaron, czy używane ubrania przydadzą się bardziej innym (Komitet DezOrg zawsze służy pomocą we wskazaniu miejsc, gdzie taka pomoc jest niezbędna.) Niegowiacy potrzebują Waszych ciepłych słów, Waszej uwagi, Waszego zainteresowania. W Robótce chodzi o to, aby każdy Starszak przez chwilę poczuł, że jest ważny dla kogoś spoza Domu w Niegowie, dla kogoś innego niż tylko Opiekunowie, czy współmieszkańcy.

❆❆❆ CO W ZAMIAN? ❆❆❆ 
Fala uderzeniowa wdzięczności. Dobro, które wróci bumerangiem. Satysfakcja, z nawróconych na uśmiech Starszaków. Niegowskie pacierze w Waszych intencjach. Do Waszych słów Starszaki będą wracać przez cały rok, aż inkaust kompletnie zblednie, a papier zamieni się w cienką bibułkę od nieustannego obracania w rękach. 

❆❆❆ KTO ZA TYM STOI? KIM JEST KOMITET DEZORGANIZACYJNY? KIM SĄ KACZKA KIEROWNICZKA I WOŹNA BEBE? CZY ZARABIAJĄ NA ROBÓTCE? I JAKA PARTIA POLITYCZNA ZBIJA TU KAPITAŁ? ;) ❆❆❆ 
Komitet DezOrganizacyjny to kaczka Kierowniczka i Woźna Bebe. Pierwsza jest mikrobiolożką, druga - graficzką i ilustratorką. Obie są blogerkami. Obie mieszkają w Niemczech (Badenia i Bawaria. Ktoś chciałby się z nami spotkać przy preclach i wurstach?). Obie od lat zaprzyjaźnione z Dyrekcją i ze Starszakami. Ponieważ Dyrekcja i Opiekunowie są wystarczająco zapracowani dbaniem o bieżący dobrostan Starszaków, sponiewierani szukaniem kasy, znękani bieganiem w kołowrotku ustaw i przepisów, zdeptani przez nieustanne remonty, hydraulikę, czy elektrykę, raz w roku kaczka i Bebe – za ich przyzwoleniem - (dez)organizują im wszystkim tę Robótkę.
Wszelkie nurtujące Was pytania na temat konkretnych Starszaków, które zostawiacie w komentarzach lub wysyłacie nam mejlem, kaczka i Bebe konsultują z Niegowem telefonicznie lub mejlem. Stąd czasem opóźnienia w odpowiedziach, za które już teraz, na wszelki wypadek, Was przepraszamy. Staramy się jak możemy! Wszyscy!
Jednocześnie to, że znamy Dyrekcję osobiście, że u Starszaków bywamy, pozwala nam ręczyć i dać wam tu oficjalnie słowo honoru, że każde dobro, które przekażecie do Niegowa zostanie wykorzystane dla Starszaków i przez Starszaków. Dyrekcja jest pod tym względem bardziej skrupulatna niż szwajcarski bankier z Bazylei lub mormoński archiwista z Salt Lake City.
Na Robótce kaczka i Bebe nie zarabiają ni w złocie, ni w dolarach, ani nawet w kokosach, ale w najfantastyczniejszej walucie wirtualnych i realnych kontaktów międzyludzkich. Robótka przyciąga tak niezwykłych, szczodrych, fascynujących i kreatywnych Robótkowiczów! Same wisienki na torcie ludzkości, praliny w bombonierce ziemian, złote grudki rodzaju ludzkiego. Niejednokrotnie kaczka i Bebe kiwały się tu w kąciku, stwierdzając smutno, że choćby sczezły nie uda im się osiągnąć podobnej doskonałości i fajności. Dzięki, że jesteście tu z nami.
Corocznym bonusem, który Komitet DezOrganizacyjny odbiera sobie w okolicach stycznia, jest radość Starszaków i wzruszenie Opiekunów. Bonus ten, dla jasności, jest dostępny wszystkim. Czasem w formie zdjęć, czasem w formie filmu. Dyrekcja zawsze próbuje nas zaskoczyć!
Chcemy by Robótka łączyła, więc nikogo nie pytamy o przekonania, poglądy, racje, czy denominacje. Nadrzędnym celem Robótki jest po prostu kumulacja i kondensacja szczęścia u Dzieciaków-Starszaków.❆❆❆ A TU ZESZŁOROCZNA ROBÓTKA W AKCJI... ❆❆❆ 
 I jeszcze raz na wszelki wypadek....

❆❆❆ OFICJALNY ADRES do Robótkowej Korespondencji ❆❆❆ 

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIE110 komentarzy:

 1. Jest robótka, więc działajmy:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, ty nawet nie wiesz.... byłaś dziś moim pierwszym oficjalnym Robótkowym wzruszem! Bo nic nie roztapia serca woźnej lepiej niż recydywiści! I to wielokrotni i z premedytacją. Jak wspaniale, że znowu z nami jesteś!

   Usuń
 2. Sylwek z trójki, Woźno, odhacz proszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanowny wielce Komitecie!
  Niniejszym w tym roku moje chłopaki to:
  1. Kąpielowy Wiesiek z Rodzinki I
  2. Równie kąpielowy Piotruś z Rodzinki VII
  3. Laurkowy Staszek z Rodzinki VI
  Będzie zatem kolorowo - na kartkach, w wannach i na obrazkach :-)
  Serdeczności dla Komitetu! Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maria podkradasz chłopaków woźnej. Bo woźna to też ta co niebo znajdują w wannie i w kredkach. Ale bierz ich śmiało! Niech tam, podzielę się ;) Ukochania!

   Usuń
  2. Przesyłki kolorowe i pachnące dla dżentelmenów dziś jadą na pocztę. Pozdrawiam i dzięki za podzielenie się;-)

   Usuń
 4. Ja oczywiście przyszykuję coś dla moich trzech BRACI:))
  Niech moc będzie z nami!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamelkowo!!! Recydywistko!!!!! Chodź no pod jemiołę, będę cię całować. A potem zatańczymy razem na stole! No lovam! Lovam!

   Usuń
  2. To już taka nowa świecka tradycja:))) ROBÓTKA rozpoczyna korowód okołoświąteczny;)))
   Lovam również!!!
   Ps. I szacun za organizację:) Czad!!! Za rok DYSZKA;)))

   Usuń
 5. Gotowa i obsmarkana ze wzruszenia melduję się na starcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Chuda pójdź no w me ramiona! Podaję chusteczkę, bo i ja tu od rana chlipię. Że tak wracacie licznie... Ach!

   Usuń
 7. Czy Anię z Czadowej Czwórki mogę zaklepnąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgorzato, możesz możesz! Tylko którą z Ań?

   Usuń
  2. Miłośniczkę kosmetyki i urody

   Usuń
  3. Ania Sz.! Zapisuję!!! ♥♥♥ Niech ci w udanych pierogach to dobro wraca!

   Usuń
 8. A już się miałam dopytywać czy w nawale i natłoku oraz latających dyskach komitet da radę ogarnąć robótkę tegoroczną. Suche termofory mnie kuszą. I może spódnica dla Grażynki z rodzinki II (przydałaby się wskazówka co do długości)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, Robótki nic nie powstrzyma! Nawet latający dysk woźnej! (dziękuję, że pamiętasz ❤) Coś czuję, że gdybyśmy z kierowniczką zaniemogły to i tak sami byście to zorganizowali! Bo jak wiadomo: Macie moc!

   Skuś się termoforem!
   Długość spódnicy skonsultujemy i damy ci jeszcze znać.

   Usuń
  2. Kasiu! Kasiu! W końcu się wywiedziałam. Koordynaty na Grażynkową spódnicę:
   pas - 98
   biodra - 114
   długość - ok.80cm

   Cmok!

   Usuń
  3. A to nawet dysponuję idealną modelką

   Usuń
 9. No i jadzieeeem! Fajny ten pomysł z wyjściami! �� Poczytam jak zwykle nocą opisy i deklaracja spłynie niebawem ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Evi! Evi! Pójdź no w me ramiona! Jak fajowo, wspaniale, cudownie jest cię znowu tutaj zobaczyć!!! Woźna tańczy kankana! CMOKI!

   Usuń
 10. Kasiu, Bebe, woźno... Wróżko�� to nie przypadek �� po obczytaniu i zapoznaniu ze starszakami rzecz jasna czas i moment odpowiedni na rozpoczęcie czynienia przyjemności ����

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EwelaOchal ❤❤❤ Lowam! I tak się cieszę, że się przyłączyłaś. ❤❤❤ Lepszego "zjazdu klasowego" nie mogę sobie wyobrazić. Dziękuję!

   Usuń
 11. Nie moglam sie doczekac��

  Po raz piaty.... jestem dla Robotki i dla Starszakow....

  Nad wyborem pomysle....jeszcze chwile...

  Bebe,Kaczka uklony dla Was��

  OdpowiedzUsuń
 12. Wozno, nies przescieradla, kaczka kierowniczka siaka nosem ze wzruszu! Ewik, calujemy dubeltowo! Niech Ci sie zwroci to dobro w idealnie wypietrzonych swiatecznych makowcach :) Na przyklad.

  OdpowiedzUsuń
 13. A my przygotujemy:
  Kilka paczek z mieszanych batalii (już się robią w świątecznym wydaniu😆), wielkie opakowanie kawy ziarnistej, trzy opakowania żelków, ozdobione przez nas pierniczki i biżuterię wystrzałową oraz coś z pachnących kąpielowych kosmetyków. I bardzo prosimy o wybranie nam osób, którym waszym zdaniem powinniśmy te prezenty dedykować, abyśmy wiedzieli do kogo mamy napisać kartki. Sama nie dam rady wybrać i tego wszystkiego przeczytać co jest w zakładkach😆 Pomocy!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie.... Daj się najpierw za tą szczodrość obtulić! O rany! Woźną trochę zatyka, że tak na bogato i po bandzie! No fantastyczni ludzie jesteście!

   A tymczasem w konkretach:

   Kilka paczek z mieszanych batalii - mam nadzieję, że na myśli macie bakalie. A jak bakalie to dla Rafała S. z Rodzinki I, Adam D. z Rodzinki VI lub Marylka z II

   Wielkie opakowanie kawy ziarnistej - (mielona?) Wojtek T. z III lub Zbyszek Sz. z VI

   Trzy opakowania żelków - Andrzej P. z Rodzinki VI lub Ania N. z Rodzinki IV

   Ozdobione przez nas pierniczki - tu w sumie każdy, ale szczególnie Sylwia z V lub Grzesiek z I lub Jan Ś. z VII lub Arek z I lub Marcin z III

   Biżuterię wystrzałową - Basia z II i Barbara M. z IV

   Coś z pachnących kąpielowych kosmetyków - Piotruś z III, Marek z I, Piotr D. z VII lub Piotr Dryblas z III

   Pomogłam?

   Usuń
  2. BARDZO! Ja czytając, pogubiłam się w charakterach Starszaków już przy 3 Rodzinie! To robimy jak zaordynowałaś. Ale się kartek napiszemy !!! Nie "zaklepyjemy" nikogo tylko dla siebie, bo może ktoś zechce się dołączyć do Starsza, którego szczególnie pokochał ��. (Kawa oczywiście ziarnista i bakalie w "batalii" za Starszaków )
   Gosia

   Usuń
 14. Jest ROBÓTKA będą Święta ;) pozdrawiamy ciepło :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tynko, Robotka przebija listopadowe koledy i choinki w supermarketach, prawda? Hej, Robotka, Robotka, doba nie jest zbyt krotka! Wozno, zdziel kierowniczke nim pojdzie dalej w ten rym :)

   Usuń
  2. Kierowniczka zrymowała,
   od Woźnej dostała!
   :)))

   Usuń
  3. Ależ ja kocham gdy rymujecie!

   Lepiej częstochowskim rymem
   niż z Robótką się zatrzymiem!

   Usuń
  4. Dokładnie, już nie "Kevin" a Robótka wyznacza rytm nadchodzącym Świętom...sztandar już wisi :) dzieciaki zakasają rękawy i wyczarują jakieś karteczki...pewnie do Rodzinki VII :)

   Usuń
  5. tynka jeszcze jak powiesz, że Klub Twórczych Mam też się dołączy to woźna zatańczy kankana na stole! Ole!!!!! Dzięki! Robótka Kevinem! :D

   Usuń
  6. Oczywiście...Sztandar wisi jak co roku...prosimy o foto/video relację kankana na stole, hahaha... Pozdrawiamy!

   Usuń
  7. O matko! O matko! Nagram! A co! Będzie na fb!

   Usuń
 15. Genialny jest ten pomysł z wyjściami. ważniejszy od paczuszek z z prezentami. Jeszcze nie wiem, jak to ugryźć organizacyjnie, mieszkając daleko od Warszawy i Wyszkowa, (jak np. załatwić bon na pizzerie itp.), ale to sie musi dać zrobić! K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I slepej kaczce sie czasem trafi :) Mysle, ze ten pomysl dojrzewal powolutku u obu stron. I w Komitecie, i u Dyrekcji. Widocznosc niepelnosprawnych w przestrzeni publicznej po naszej stronie Odry jest zwyczajnoscia, czyli to kurcze, mozliwe. Sklepy, kina, teatry, ulice, kawiarnie, ba! miejsca pracy! Widac ich. Sa wlaczeni w zycie. Nasza kolej.

   Wozna, gromadzi liste miejsc, ktore pozwalaja na wykupywanie bonow, czy e-biletow na odleglosc. Aczkolwiek, podejrzewam, ze siec Twych kontaktow oplata Polske, wiec spie spokojnie ;)

   Usuń
 16. Klik dobry:)
  Melduję oplakatowanie i zanotkowanie.
  Przystępuję do etapu II - zachęcanio-przypominanie.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. W notce oczywiście nakopiowałam, ile wlezie, bo przecież lepiej i piękniej swoimi słowami nie wyłuszczę tej wspaniałej akcji dobroczynienia, o! Czy nie będę za to ścigana? ;-) :-)

   Usuń
  2. Czy mogę przytulić i oprezencić Krystiana z Rodzinki VI ?
   Uprzejmie proszę o zatwierdzenie i zaksięgowanie w zeszycie, o!   Usuń
 17. Scigana przez Komitet do obsciskania i obcalowania! Tys nasza Robotkowa od lat. Immunitet sie nalezy z automatu 🙂 Wozno, pojdz z lektyka i pucharem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ju lecę! I ze złotym konfetti! Niech żyjesz alElla!

   Usuń
  2. i Komitet DezOrganizacyjny niech żyjeee!

   Usuń
 18. Szanowny i Drogi Komitecie ��
  Zaznacz proszę w swoim kajeciku, że ode mnie przyfrunie list i prezenciki dla Gosi z Rodzinki II.
  Już cieszę się jak dziecko i przekazuję Robótkowe wieści dalej!
  Pozdrawiam ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Luiza! Odznaczone! Kajecik zaczyna rosnąć jak pączek na maśle! Ukochania pachnące cynamonem! Cmok!

   Usuń
  2. A za rozsyłanie wici: order z jemioły! (gdybyś miała jakiś link do swojego bloga czy fanpaga to nadawaj. Umieścimy to tutaj w linkach)

   Usuń
  3. Order z dumą i pokorą przypinam do piersi!
   Cmoki!

   Usuń
  4. Komitecie!
   Z ogromną radością informuję, że dziś wychodzi do Was paczka.. w listopadzie piałam, że przygotuję gifciki i list dla Gosi... tymczasem leci do Was paczka zbiorowa :-) do Waszej akcji dołączyły koleżanki i koledzy z pracy, każdy przygotował coś dla swojego Ulubieńca :-) wypatrujcie kuriera od nas!
   Pozdrawiamy, BSC!

   Usuń
 19. Nie dam się zneichęcić znikajacymi komentarzami :) Rozpowszechnione gdzie się dało :) 1 grudnia scrapowe poznańskie Koło Gospodyń będzie robić kartki dla Starszaków :) Melduję się tradycyjnie, z synem, psem i przyjaciółmi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Michelle...znikające komentarze? To sprawa w sam raz dla woźnej! Komitet bardzo prosi ukochać Całe Koło Gospodyń! Razem i z osobna! Już To widzę! I polewam wam dziewuchy! Z górką! CMOK!

   Usuń
 20. Klik, klik! Melduję przystąpienie do akcji! Notka oraz plakaty powiewają
  https://koszyk-bet.blogspot.com/
  https://pogadajmyopeerelu2.wordpress.com/
  Pozdrowienia dla wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bet! ❤❤❤ Niech żyjesz! Umieszczam cię w Galerii Zasłużonych po prawej! Konfetti, fanfary, brokat!

   Usuń
  2. Tak, tak! konfetti niech się sypie gęsto. Wybrałam Seweryna i Arka z Jedynej Takiej Jedynki. Uzasadnienie w komentarzu w zakładce opisującej tą Rodzinkę.

   Usuń
 21. Też się przyłączamy :) Pakunek poślemy do Marty z rodzinki II

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojacie ojacie ojacie! OLA nas wspiera!!!! Niech ci się to dobro w jasnych, ciepłych wnętrzach zwraca! Lowam! A gdyby Ci się Olu palec omsknął i wieść Robótkowa ruszyła lawiną po twym blogu lub FB, to nadawaj! Umieścimy linkę w Galerii Zasłużonych! A co!

   Usuń
  2. :))) No pewnie, chętnie wieść poślę dalej w świat. My już dwa lata temu braliśmy udział, cudowna akcja! Ściskam Was ciepło <3

   Usuń
  3. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezeska Home Hill Klubu! Niech żyje nam! To byłam ja Woźna tańcująca na stole radości. Recydywistko Ty Robótkowa! Dzięki :*

   Usuń
 22. Rzeczywiscie chyba cos z komentarzami sie dzieje, bo wczoraj dodac je probowalam przy opisach Rodzinek, Ale nie wyszlo cos.
  Zatem tu sprobuje, prosze dla mnie zapisac Ewke z piatki oraz Marcina od kotow i sluchu absolutnego.
  Zeby ‘tradycjistalosiezadosc’.
  Prosze tez przyjac wyrazy olbrzymiego szacunku - jestescie przewspaniale Szanowny Komitecie - dobro niechaj Wam sie przydarza po kres istnienia a tez i potem - chrzanic logike, zalewaja mnie lzy wzruszenia, gdy czytam o robotce. Usciski!!!!
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. M. ❤ Woźna podaje chusteczki.... i pierniczki ❤ Bo my tu z kierowniczką od 15.11 pociągamy nosami i przecieramy oczy z niedowierzaniem! Bo wracacie! I to jest najpiękniejsza recydywa na świecie ❤ dziękujemy.

   Tylko, że od kotów i Słuchu jest Andrzej M. z Rodzinki 6....

   Usuń
  2. Tak oczywiscie Andrzej. Skad mi sie Marcin przyplatal nie wiem
   ☺️

   Usuń
 23. Przydreptałam tu do Was z bloga Bet.
  Wspaniała sprawa, jest robótka do wykonania, dołączam :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parrafrazo! Rozgość się! Już niosę herbatkę i cynamonowe ciasteczka. Wybacz im tylko wygląd, bo piekła je moja trzylatka. Ale za to przykleiła na nich cukrowe oczy! i tonę węglowodanowych kulek :P W razie pytań, uderzaj do nas jak w dym! Ukochy! Jak my kochamy Nowicjuszy w Robótce!

   Usuń
 24. Razem z moją mamą zaklepujemy Magdę i Paulinkę z Czadowej Czwórki :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiamy Puchacza i Puchaczową Mamę! Chodźcie pod jemiołę! Będziemy całować!

   Usuń
 25. Melduję posłusznie - Robótka wisi na blogu i kusi ...
  http://szpakowedrzewo.blogspot.com/2018/11/swiezynki.html

  OdpowiedzUsuń
 26. AGNIESZKA
  WITAM po raz... nie pamiętam który.Przytulam w tym roku Adama T z sensacyjnej siódemki.Dziewczynki jak co roku robią masę kartek wszystkie pofruną do Starszaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powracajacy Robotkowicze to miod i melasa na serca komitetu DezOrg! Wozno, chwytaj za Kajecik! Agnieszko, dla Ciebie i calej Brygady Kartkowej gromkie hiphiphurrra i kierowniczka zaraz tu zagra na grzebieniu!!!

   Usuń
 27. I jak zwykle w zabieganiu ale w tym roku wracam do was. Proszę odnotować, że tym razem najmocniej przytulam Bożenka z rodzinki 4 i Krzysiek z rodzinki 7. A jak się uda to to kartki polecą do wszystkich ze szkoły córki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robotkowicze Recydywisci i jeszcze przyprowadzajacy ze soba szkoly! Ukoch jak stad na Ksiezyc i z powrotem! Wozna, moze poluzowac kilka napietych jak struna nerwow, bo Wozna tu w kuluarach nad Kajecikiem zawsze najbardziej sie martwi, by dla kazdego Starszaka wystarczylo dobrego slowa! Wozno, chodz tu z Olowkiem!

   Usuń
 28. Ja opóźnienie lekkie w tym roku, ale już pędzę:) Moja Kochana AsiaP z IV na mnie czeka, więc ją przygarnę:) Na FB była wiadomość, że wszystkie dziewczyny z IV wolne, ale widzę powyżej, że Bożenka z IV zajęta, więc może w zamian Monika z II i takim sposobem dziewczyny będą załatwione?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Swiat jeszcze miesiac, zadne opoznienie! Asia do wziecia zawsze. A niech dziewcze zaniemowi z wrazenia!
   Wozno, pozwol z Kajecikiem i jemiola, bo trzeba notowac i calowac!

   Usuń
 29. Sylwia, Rodzinka II, po raz kolejny :) tulimy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wozno, konfetti i Kajecik! I sciskamy do bezdechu!
   Cmok!

   Usuń
 30. Sztandary rozwieszone. Tu i ówdzie. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komitet DezOrg klania sie nisko z wdziecznosci!
   Pierniczkiem, Wozno, pierniczkiem!

   Usuń
 31. witam, proszę o podpowiedź ilu jest łącznie wszystkich podopiecznych, a ilu podopiecznych z Zespołem Downa.

  pozdrawiam serdecznie i chylę czoła dla organizatorów akcji.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu, kaczka szacuje na oko. Mieszkancow jest okolo osiemdziesieciu, a gromadka z dodatkowym chromosomem to (licze na palcach) chyba piecioro.
   Cmok!

   Usuń
  2. Spieszymy zameldować, że prezenty, słodycze i kartki pojechały już do Pawła i Janusza z Jedynki,Gabryni z Dwójki oraz Agaty, Malwiny i Ewki z Piątki :-) Wyłapałyśmy z opisów hasło "dodatkowy chromosom", bo jest bliski naszym sercom :-)
   To mówiłyśmy my: Marta, Ela (z powyższego komentarza),Dorota i Grażyna.
   A, i dziękujemy organizatorom za stworzenie przestrzeni do wspólnego niesienia radości :-)


   Usuń
  3. O przeszczodra Druzyno Dodatkowego Chromosomu!
   A niech wam ta szczodrosc wroci w maku bez piasku, w nielysiejacych choinkach, w doskonale wyrosnietych wypiekach i w karpiu bez osci!
   Wozno, nies imadlo, trzeba sciskac!

   Usuń
  4. pilne!
   jaki numer telefonu można podać dla kuriera? (pole obowiązkowe)
   Ela

   Usuń
  5. Elu już biegnę z numerem:
   0 29 757 12 16

   Usuń
 32. Melduje się:-) Przytulam Krystiana i Marcina z rodzinki III, bo ponoć w tyłach peletonu zasiedli. Cmokasy dla Komitetu:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olko!
   Meksykanska fala na twoja czesc, zes zaopiekowala sie odstajacymi od peletonu!
   Wozna wpina w twa piers order przodownika!

   Usuń
 33. Mamy zaszczyt dołączyć na Bibliomaniaku w SP 6 Inowrocław :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jotko,
   a dla Komitetu zaszczytem, ze przylacza sie tak zacne grono!
   Dziekujemy w imieniu!
   (Wozno, aplikuj mi tu rekaw do smarkania ze wzruszenia!)

   Usuń
 34. Lepiej późno niż wcale! Czy możemy jeszcze dołączyć z życzeniami od naszej rodziny? Poprosimy o wskazówkę, do kogo możemy poczynić świąteczną epistołę z bonusem. Z pozdrowieniami
  L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lusiu!!!!! Na Robótkę nigdy za późno (a oficjalnie gramy do końca stycznia), więc zdążycie zdążycie spokojnie. A na przytulaski czeka na przykład Ewelina z Rodzinki II i Wojciech z Rodzinki III :) Ukochy!

   Usuń
  2. W takim razie przygarniamy tę dwójkę, co by nie kłopotać się tak trudnym wyborem ;) a kiedy te Misie dostają listy i wszystko? Pytam, bo pierwszy raz tużeśmy u Was :)

   Usuń
  3. Lusiu ❤❤❤ Dyrekcja rozdziela listy Robótkowe najczęściej na kilka dni, żeby się Starszakom nie przepaliły zwoje radości. Pierwsze rozdanie jest najczęściej między Wigilią a Sylwestrem. A kolejne w styczniu, bo Robótkowa poczta spływa z całego świata. Także ślijcie spokojnie, nawet i po świętach. Radość będzie jednakowa :*

   Usuń
 35. Czytałam, czytałam, myślałam, myślałam i postanowiłam się dołączyć. Kto jeszcze nie ma miliona fanów i przydałoby się coś miłego? A może znajdzie się jakiś miłośnik ręcznych robótek własnozręcznie wykonanych, bo potrafię i lubię? Aaaa... i mam jeszcze Aspikową miłość mego życia, więc co nieco rozumiem.... Pozdro Komitecie i wszyscy robótkowicze😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie! Pójdź w woźnej ramiona!!! Cały Komitet tańczy kujawiaka na Twoją cześć!

   Robótki ręczne powiadasz....

   To zależy jakie.... bo jak dziergasz na szydle lub drutach, to mogłabyś umilić życie Beacie z Rodzinki V. Jeśli robisz poduchy to bierz Anetę z Rodzinki IV. Jak Skarpety to Magdę z IV. A jak chcesz się podzielić materiałami, to bratnią duszę znajdziesz w Asi P. z Rodzinki IV, która jest sama hafciarką. A jeśli robisz kartki, to np. niewidoma Ula z Rodzinki II bardzo się z tego ucieszy, bo będzie mogła obejrzeć ją palcami.

   Także ten... czy pomogłam?

   Usuń
  2. Na szydełku i drutach umiem, ale głównym moim przyjacielem jest klej na gorąco. Uwielbiam wymyślać np. balwanek z cekinkow, reniferowa bombka, kwiatki ze wstążki itp. Jestem pigula-terapeutka, lubię przytulasnosc promocyjnych chromosomów i mam niepełnosprawnego syna. Aha, i mam pomysła dla bardziej sprawnych starszakow na cieplejsze dni. Jak możemy się skontaktować?

   Usuń
  3. I chyba mam jeszcze jedną myśl. A jak dojdzie po Świętach to nie będzie źle? Bo muszę tego zrobić prawie 80(spersonalizowanych) i mogę nie zdążyć. I jak zaadresowac-"do wszystkich" ?

   Usuń
  4. A jednak więcej! Policzyłam i spisałam wszystkich. Wyszło mi 93. Ód jutra do roboty! Do Nowego Roku się wyrobię? Trzymajcie kciuki?!

   Usuń
  5. Izabelko, po pierwsze: OJACIE!!!! MISZCZYNI GORĄCEGO KLEJU!

   Po drugie: Robótka trwa oficjalnie do końca stycznia, więc jak dojdzie po świętach, to będzie dokładnie w sam raz. Choć wiesz, do Niegowa można słać całorocznie :)

   Po trzecie: Jeśli potrzebujesz kontaktu bezpośredniego do Niegowa to najlepiej uderzać do Dyrekcji, czyli siostry Lidii. Telefon : 0 29 757 12 16 Mail: dpsniegow@poczta.onet.pl

   Po czwarte: Nie żebyśmy chciały ukrócić Twój entuzjazm, ale naprawdę?! Chcesz wysłać kartkę do każdego Starszaka? O WOW!!!! O szalona!!!! O Boska! To jest przedsięwzięcie na miarę Księgi Guinnessa! Woźna wie, co mówi, bo w tym roku pobiła swój własny kartkowy rekord napędzany twórczością Potomki, ale przy 46 kartce przepaliły się jej nieco zwoje i musiała iść na obowiązkowy odwyk od kartek i znaczków. Także ten, może zacznij od jednej rodzinki? Np. Od Dziewczyn z Dwójki - one na bank docenią Twoje wyroby!

   Po piąte: Cokolwiek uczynisz.... trzymamy kciuki i dopingujemy z trybun!!!!! CMOKI!

   Usuń
  6. I jeszcze... zajrzałam właśnie do kajecika i na dzisiaj miłości mozna dosypać jeszcze następującym Starszakom (może ułatwi ci to wybór):

   Rodzinka III: Wojtek T., Piotruś, Tomek K. i Wojciech
   Rodzinka IV: Agnieszka Sz. i Magda
   Rodzinka II: Basia, Jadzia, Ewelina, Grażynka, Gabrynia, Gosia i Urszula

   Usuń
  7. A wiesz, że jednak będę uparta jak osiolica! Kupiłam 93 kartki(wiem, że to ciutkę na łatwiznę idę) dokleje ozdobki po swojemu, syn obiecał narysować 93 znaczki, zrobiłam już prezent zbiorczy, wymyślam życzenia dla każdego inne i heja! Przed Nowym Rokiem dojdzie. A jak ja sobie coś postanowie to koniec. Jesli to wszystko dojdzie do Niegowa to dostanę od Was wirtualnego buziaczka? Proszę, proszę, proszę! A jak siądę do roboty ód 2.01 to może do Wielkanocy zrobię wszystkie całkowicie własne (ja sie wcale nie chwalę, ja podobno po prostu mam talent��-chyba, Starszaki ocenią!) A wiesz, że wypisałam wszystkie imiona w kajeciku, co kto lubi itp. i staram się dopasować chociaż drobiazg, żeby każdy Starszak wiedział, że to specjalnie dla niego! I mam z tego wielką radochę!

   Usuń
  8. Izabello! Petarrrrrdo! Jesli to wszystko dojdzie do Niegowa to jak juz Starszaki powstana spod tej lawiny dobroci to dostaniesz 93 buziaczki rykoszetem i bumerangiem! Razem z Wozna zaokraglimy do setki :) Prawda, ze Robotka uwodzi i uzaleznia? Spirala nalogu! CMOK! kaczka kierowniczka

   Usuń
 36. A jak to zrobić, żeby nie być unknown?
  Bo ja ciutkę komputerowo nie tego ten...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najłatwiej będzie, jak będziesz robić, jak dotychczas i w treści komentarza na koniec podasz swoje imię ;) Alternatywnie możesz w "Odpowiedz jako" wybrać "Nazwa/Adres URL" i wpisać swój Nick lub imię.

   Usuń
 37. MAM PYTANIE - ZROBIŁAM KARTKI DLA CHŁOPAKÓW Z SIÓDEMECZKI ... kartki miałam wysłać pocztą (usługa elektroniczna) buuuuu - siedzę jak ta durna i usiłuję nadać, próbnie do siebie wysłałam i w porządku, teraz cały czas wykazuje błąd ! jeszcze posiedzę ale jak dzisiaj nie przyjmie to już nie dojdzie :((((... czy mogałbym meilem przesłać do Was i ktoś by wydrukował ? jest w formacie jpg ?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malino jaka technologia! ❤ ale się nie stresuj! Jak dojdzie po Świętach to też super, bo Robótka trwa do końca stycznia. Zdążysz na luzie 😊

   Usuń